Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Transfer Overview 2019

The dance for new teams has begun

It's that time of the year again. A lot of teams are looking for new additions to lead the team, talents or just workers and this is the time they traditionally do just that, while the teams get ready for next season.
In this transfer list we want to offer you a glimpse of tomorrows teams by listing all known or rumoured transfers in one overview. This list is kept up to speed by "Transfer Watchers" within our community.

You can sort the list by clicking on the preferred column.
Help us!
If you have information regarding one or more transfers that are not listed here yet, or if you know of a change regarding the status of a transfer, please report this to Luca 1 so we keep this list as up-to-date as possible for everyone. You can also contact DemiLuca on twitter


Status: Rumour   Negotiation   Confirmed   Signed   Extension   End career   Denied   Canceled  

2445 Transfer records
Rider Nat Team 2018 Team 2019 Status dat mod
ALMEIDA João POR HAGENS BERMAN-AXEON QUICK STEP FLOORS Rumour 07-20
BERTIZZOLO Sofia ITA ASTANA WOMEN'S TEAM TEAM VIRTU CYCLING (WE) Rumour 11-25
DAHL Herman NOR JOKER ICOPAL RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Rumour 09-18
DE JONG Thalita NED EXPERZA-FOOTLOGIX ??? Rumour 09-15
DRUYTS Jessy BEL EXPERZA-FOOTLOGIX ??? Rumour 09-15
FEDRIGO Leonardo ITA - ANDRONI GIOCATTOLI Rumour 07-15
GONZÁLEZ PRIETO Aitor EUS EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS TEAM EUSKADI Rumour 10-19
HOLMSGAARD Trine DEN EXPERZA-FOOTLOGIX ??? Rumour 09-15
HÄNNINEN Jaakko FIN - AG2R LA MONDIALE Rumour 10-05
JANS Roy BEL CIBEL-CEBON CORENDON - CIRCUS Rumour 08-30
POZZATO Filippo ITA WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA BMCCCC (Name Pending) Rumour 07-25
ROTMAN Lotte BEL EXPERZA-FOOTLOGIX ??? Rumour 09-15
SALVADOR Marcelo POR - LA ALUMINIOS Rumour 09-13
SPOOR Winanda NED WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM RETIRED Rumour 10-12 11-14
TAFI Andrea ITA - TEAM DIMENSION DATA Rumour 11-20
TIVANI German Nicolas ARG TREVIGIANI PHONIX HEMUS 1896 UAE - TEAMEMIRATES Rumour 07-31
VAN MOER Brent BEL - SPORT VLAANDEREN-BALOISE Rumour 10-03
WIPPERT Wouter NED ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ EVO PRO RACING (NEW CT) Rumour 08-17 12-06
ZHUPA Eugert ALB WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA EINDE CARRIERE Rumour 11-08 12-07
ZORZI Susanna ITA EXPERZA-FOOTLOGIX ??? Rumour 09-15
BACKAERT Frederik BEL WANTY – GROUPE GOBERT WANTY – GROUPE GOBERT Negotiation 08-11
HÄRTIG Jonas GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY Negotiation 10-10
INTRA Felix GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY Negotiation 10-10
LEINAU Joann GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY Negotiation 10-10
LEINAU Louis GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY Negotiation 10-10
SCHWEIZER Christoph GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY Negotiation 10-10
VISCONTI Giovanni ITA BAHRAIN - MERIDA WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA Negotiation 08-21 11-08
ACOSTA OSPINA Ruben Dario COL BICICLETAS STRONGMAN COLOMBIA COLDEPORTES NIPPO VINI FANTINI - EUROPA ORVINI Confirmed 08-29 09-20
AGORRIA ETXEBARRIA Olatz EUS SOPELA WOMENS TEAM ??? Confirmed 12-10
ALIZADA Elgun AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT ? Confirmed 10-18
ALMINDSØ ANDERSEN Rune DEN TEAM COLOQUICK ? Confirmed 11-02
ALSAADI Saad BRN ADRIA MOBIL ? Confirmed 11-15
AMORES PALACIOS Julio Alberto ESP VITUS PRO CYCLING ELITE 2 Confirmed 11-12 11-22
ANDERBERG Hampus SWE T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON ? Confirmed 10-17
ANDERSSON Andreas SWE T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON ? Confirmed 10-17
ANOSHINA Ekaterina RUS COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM ??? Confirmed 11-19
ANTONINI Simone ITA WANTY – GROUPE GOBERT ? Confirmed 11-09
APOLINARIO Rafael POR LA ALUMINIOS ? Confirmed 11-01
ARAMENDIA TELLERIA Maialen ESP SOPELA WOMENS TEAM ??? Confirmed 12-10
ARCHBOLD Shane NZL AQUA BLUE SPORT EVO PRO RACING (NEW CT) Confirmed 08-27 12-04
ARCHIBALD John GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Confirmed 10-19
ARCHIBALD Katie GBR WIGGLE HIGH5 ??? Confirmed 07-28
ARIESEN Johim NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL ELITE 2 Confirmed 10-01 10-04
ARIESEN Tim NED ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ ? Confirmed 07-15
ARIMONT Charlie BEL AGO - AQUA SERVICE ELITE 2 Confirmed 10-22 11-10
ARNOULT Floryan FRA TREVIGIANI PHONIX HEMUS 1896 ELITE 2 Confirmed 10-22
ARROYO DURAN David ESP EFAPEL ? Confirmed 11-15
ARZUFFI Allegra Maria ITA VALCAR PBM ??? Confirmed 10-14
ASADOV Elchin AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT ? Confirmed 10-18
ASANOV Enver AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT ? Confirmed 10-18
ATKINS George GBR MADISON GENESIS ? Confirmed 11-22
BAGIOLI Andrea ITA - COLPACK (NEW CT) Confirmed 10-16 10-26
BAKKER Stephan NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM ELITE 2 Confirmed 10-11
BALLESTEROS Miguel Angel ESP POLARTEC KOMETA ELITE 2 Confirmed 10-05 11-09
BARKER Elinor GBR WIGGLE HIGH5 ??? Confirmed 07-28
BASSETT Stephen USA SILBER PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 09-19
BASTIANELLI Marta ITA ALE CIPOLLINI ??? Confirmed 10-08
BAYLIS Thomas GBR ONE PRO CYCLING Sabbatical Confirmed 09-01 12-02
BAYLY Cameron AUS BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO ? Confirmed 11-09
BECKERS Isabelle BEL LOTTO SOUDAL LADIES ??? Confirmed 10-08 10-15
BEKKEN Jon Anders NOR TEAM COOP-OSTER HUS ELITE 2 Confirmed 10-18
BERKANE Sarah FRA - ELITE Confirmed 09-25
BERLATO Giacomo ITA MSTINA FOCUS ELITE 2 Confirmed 12-04
BERTOLETTI Stefano ITA BIESSE CARRERA GAVARDO ? Confirmed 11-20
BETTINI Francesco ITA D'AMICO - UTENSILNORD ELITE 2 Confirmed 11-28
BEVIN Patrick NZL BMC RACING TEAM BMCCCC (name pending) Confirmed 08-03 08-21
BEX Nathalie BEL EXPERZA-FOOTLOGIX ELITE Confirmed 09-15 11-28
BICO MATOS Nuno Miguel Alves POR MOVISTAR TEAM BURGOS BH Confirmed 11-07
BIGHAM Dan GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Confirmed 10-19
BISSEGGER Stefan SUI AKROS - RENFER SA ? Confirmed 11-28
BLEVINS Christopher USA HAGENS BERMAN-AXEON ? Confirmed 11-15 11-16
BOL Cees NED SEG RACING ACADEMY TEAM SUNWEB Confirmed 07-13
BOOTS Kendrick USA AEVOLO ? Confirmed 11-16
BOSCH Manuel AUT TEAM VORARLBERG SANTIC ? Confirmed 12-05
BOSMANS Wietse BEL ERA ELITE 2 Confirmed 09-05
BOTTA Davide ITA - COLPACK (NEW CT) Confirmed 10-26
BOUGUET Hugo FRA PROJECT NICE COTE D'AZUR ELITE 2 Confirmed 11-08
BOUHANNI Nacer FRA COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Confirmed 07-25 09-01
BOWDEN Scott AUS BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO ? Confirmed 11-09
BOYLAN Lydia IRL WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM ??? Confirmed 09-11
BRADBURY Edmund GBR JLT CONDOR ? Confirmed 09-17
BRAJKOVIC Janez SLO ADRIA MOBIL ? Confirmed 11-15
BRAMATI Tommaso ITA - BIESSE CARRERA GAVARDO Confirmed 11-08
BRAYAN-LUND Thomas DEN TARTELETTO - ISOREX ? Confirmed 10-19
BRECK Holly USA CYLANCE PRO CYCLING TEAM ??? Confirmed 09-15
BROZYNA Piotr POL CCC SPRANDI POLKOWICE CCC DEVELOPMENT TEAM Confirmed 10-09
BRUNEL Alexys FRA - CONTINENTAL TEAM GROUPAMA - FDJ Confirmed 08-22
BRUSSELMAN Twan NED DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG ? Confirmed 09-11
BRÜCK Victor GER - RADTEAM HERMANN (NEW CT) Confirmed 10-12
BRÜHLMANN Simon SUI AKROS - RENFER SA ? Confirmed 11-28
BUCHACEK Tomas CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM ? Confirmed 10-22
BURTON Germain GBR JLT CONDOR ? Confirmed 09-17
BUSS Kathryn USA TEAM TIBCO-SVB ??? Confirmed 10-31
BYBEE Evan USA HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES ? Confirmed 11-09
CABOT Jeremy FRA ROUBAIX - LILLE METROPOLE ? Confirmed 11-09
CAMPBELL Teniel TRI COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM ??? Confirmed 11-19
CAMPOS Francisco POR MIRANDA-MORTÁGUA W52/FC PORTO Confirmed 10-25 11-07
CANETE BIELSA Esther ESP SOPELA WOMENS TEAM ??? Confirmed 12-10
CANTY Brendan AUS TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE ? Confirmed 10-12
CAPECCHI Eros ITA QUICK STEP FLOORS ? Confirmed 09-20 11-08
CARABIN Sebastien BEL T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON ? Confirmed 10-17
CARDONA TABARES Julián COL TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE ANDRONI GIOCATTOLI Confirmed 12-11
CARVALHO Goncalo POR MIRANDA-MORTÁGUA ELITE 2 Confirmed 10-25 11-10
CASTAÑO RIOS Elkin Manuel COL EPM ? Confirmed 11-18
CASTILLO SOTO Ulises Alfredo MEX JELLY BELLY P/B MAXXIS ? Confirmed 11-02
CHARD Megan GBR HEALTH MATE-CYCLELIVE TEAM ELITE Confirmed 11-05
CHIA BERMUDEZ Luis Carlos COL - MANZANA POSTOBON TEAM Confirmed 11-05
CHIRICO Luca ITA ANDRONI GIOCATTOLI ? Confirmed 07-15
CHRISTIAN Mark GBR AQUA BLUE SPORT ? Confirmed 08-27
CHRISTIE-JOHNSTON Alistair AUS BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO ? Confirmed 11-09
CHURSIN Pavel RUS DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG ? Confirmed 11-06
CIABOCCO Elia ITA SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA ? Confirmed 11-10
CIESLIK Pawel POL CCC SPRANDI POLKOWICE ? Confirmed 11-09
CIGALA Matteo ITA HOLDSWORTH PRO RACING EVO PRO RACING (NEW CT) Confirmed 11-21 12-04
CLARKE Jonathan AUS UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 08-10
COBBAERT Robby BEL CIBEL-CEBON ELITE 2 Confirmed 10-12
COLE Janelle USA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM ??? Confirmed 08-25
COLE Tarah USA HAGENS BERMAN - SUPERMINT PRO CYCLING TEAM ??? Confirmed 10-14
COLNAGHI Luca ITA SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA COLPACK (NEW CT) Confirmed 11-07
COMPANIONI Ruben CUB HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES ? Confirmed 11-09
COOLS Alexander BEL CIBEL-CEBON ? Confirmed 10-10
COOLS Michael BEL T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON ? Confirmed 10-17
COOPER Joseph NZL BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO ? Confirmed 11-09
CORBETT William GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Confirmed 10-19
CORDEIRO Damien FRA MIRANDA-MORTÁGUA ? Confirmed 10-25
CORELLA Rene MEX JELLY BELLY P/B MAXXIS ? Confirmed 11-02
CORNU Jérémy FRA DIRECT ENERGIE ELITE 2 Confirmed 09-28
COVI Alessandro ITA - COLPACK (NEW CT) Confirmed 08-22 10-26
COWAN Alexander CAN SILBER PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 09-19
CROOKS Jenelle AUS MITCHELTON - SCOTT (WE) ??? Confirmed 11-16
CURE Amy AUS WIGGLE HIGH5 ??? Confirmed 07-28
CZUBAK Dawid POL VOSTER UNIWHEELS TEAM ? Confirmed 11-14
D'ANGELO Ugo BEL T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON ? Confirmed 10-17
DE BIE Sean BEL VERANDA'S WILLEMS-CRELAN ROOMPOT - CHARLES Confirmed 09-29
DE BOER Sophie NED PARKHOTEL VALKENBURG ??? Confirmed 09-03
DE BONDT Dries BEL VERANDA'S WILLEMS-CRELAN CORENDON - CIRCUS Confirmed 08-11 09-26
DE JONGHE Kevin BEL TARTELETTO - ISOREX ? Confirmed 10-19
DE LAAT Jasper NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL ? Confirmed 10-01
DE MAAR Marc AHO TEAM UKYO ? Confirmed 11-28
DE MARCHI Alessandro ITA BMC RACING TEAM BMCCCC (name pending) Confirmed 08-10
DE PAEPE Fien BEL HEALTH MATE-CYCLELIVE TEAM ELITE Confirmed 11-05
DE SMET Thibault BEL TARTELETTO - ISOREX ? Confirmed 12-05
DE SY Vincent BEL T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON ELITE 2 Confirmed 10-05
DE VILLE Jelle BEL T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON ? Confirmed 10-17
DE WINTER Gordon BEL AGO - AQUA SERVICE ELITE 2 Confirmed 10-11
DE WINTER Ludwig BEL WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT ? Confirmed 10-10
DE WITTE Mathias BEL VERANDA'S WILLEMS-CRELAN ROOMPOT - CHARLES Confirmed 08-30 09-29
DEBESAY Mekseb Abrha ERI TEAM DIMENSION DATA ? Confirmed 11-06
DEBUY Anthony BEL AGO - AQUA SERVICE ? Confirmed 10-11
DECOSTER Merlijn BEL T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON ? Confirmed 10-17
DEIGNAN-ARMITSTEAD Elisabeth GBR BOELS DOLMANS CYCLING TEAM TREK FACTORY RACING Confirmed 07-16 07-28
DEKKER Sjors NED ALECTO CYCLINGTEAM ELITE 2 Confirmed 11-05 11-21
DEMENTYEV Yegor UKR TEAM NOVAK ELITE 2 Confirmed 12-03
DERIAUX Florian FRA SOVAC-NATURA4EVER ELITE 2 Confirmed 11-23
DEVOLDER Stijn BEL VERANDA'S WILLEMS-CRELAN CORENDON - CIRCUS Confirmed 09-19 09-26
DÍAZ GALLEGO José Manuel ESP ISRAEL CYCLING ACADEMY ? Confirmed 12-04
DIETEREN Jan GER LKT TEAM BRANDENBURG ? Confirmed 11-07
DOBBS Sam NZL TIROL CYCLING TEAM ? Confirmed 10-25
DOMAGALSKI Karol POL ONE PRO CYCLING ? Confirmed 09-01
DONDERS Jelle BEL TEAM DIFFERDANGE - LOSCH ? Confirmed 11-23
DOUGALL Nick AUS TEAM DIMENSION DATA ? Confirmed 10-11
DOWNIE Matthew GBR HOLDSWORTH PRO RACING ? Confirmed 11-21
DOWNING Russel GBR HOLDSWORTH PRO RACING ? Confirmed 11-21
DRAPERI Matteo ITA SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA ? Confirmed 11-10
DUQUENNOY Jimmy BEL WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT DECEASED Confirmed 10-06
DURANTI Jalel ITA - COLPACK (NEW CT) Confirmed 10-27
DUYN Huub NED VERANDA'S WILLEMS-CRELAN ROOMPOT - CHARLES Confirmed 09-29
DÖRING Jonas SUI AKROS - RENFER SA ? Confirmed 11-28
EDELBAUER Tobias AUT MY BIKE STEVENS ? Confirmed 11-18
EDMONDSON Annette AUS WIGGLE HIGH5 ??? Confirmed 07-28
EISING Tijmen NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL ELITE 2 Confirmed 10-01 10-04
ELLIOTT Nathan AUS BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO ELITE 2 Confirmed 10-05
ELLIS Isabel GBR - ELITE Confirmed 09-25
ELSNER Tanja SLO BTC CITY LJUBLJANA ??? Confirmed 11-20
EVENEPOEL Remco BEL - DECEUNINCK - QUICKSTEP Confirmed 07-18
EYSKENS Jeroen BEL - CIBEL - CEBON Confirmed 11-28
FABER Claire LUX - ELITE Confirmed 09-25
FANCELLU Alessandro ITA - ELITE 2 Confirmed 09-29 10-26
FARAZIJN Maxime BEL SPORT VLAANDEREN-BALOISE ELITE 2 Confirmed 10-05 11-13
FENN Andrew GBR AQUA BLUE SPORT ? Confirmed 08-27
FERNANDES João POR LA ALUMINIOS ? Confirmed 11-01
FERREIRA DE ALMEIDA Nuno Alexandre POR LA ALUMINIOS ? Confirmed 11-01
FERREIRA Ricardo POR VITO-FEIRENSE-BLACKJACK ? Confirmed 11-08
FIDLER Gerd AUT MY BIKE STEVENS ? Confirmed 11-18
FISHER Steve USA JELLY BELLY P/B MAXXIS ? Confirmed 11-02
FLOTTEN Audun Brekke NOR TEAM WAOO ? Confirmed 11-28
FOLIFOROV Alexander RUS GAZPROM - RUSVELO ? Confirmed 11-19
FORTUNATO Lorenzo ITA - WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA Confirmed 11-08
FRAPPORTI Simona ITA HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT ??? Confirmed 10-15
FREIBERG Michael AUS BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO ? Confirmed 11-09
FRIESECKE Gian SUI TEAM VORARLBERG SANTIC SWISS RACING ACADEMY (NEW CT) Confirmed 11-22
FRIGO Marco ITA - ELITE 2 Confirmed 10-27 11-08
FROMETA LEONARD Sofia Nilda ITA ALE CIPOLLINI ??? Confirmed 11-17
GABBURO Davide ITA AMORE & VITA - PRODIR WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA Confirmed 11-08
GAFFURINI Nicola ITA SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA ? Confirmed 11-10
GAFINOVITZ Rotem ISR WAOWDEALS PRO CYCLING ??? Confirmed 09-10
GAHRAMANLI Kanan AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT ? Confirmed 10-18
GARAVAGLIA Giacomo ITA - COLPACK (NEW CT) Confirmed 11-07
GARCIA AMBROA Ricardo EUS TEAM EUSKADI EINDE CARRIERE Confirmed 11-10
GARCIA SAUBI Guillem ESP DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG ? Confirmed 09-11
GARDIAS Dexter GBR CANYON EISBERG ? Confirmed 12-02
GARNER Grace GBR WIGGLE HIGH5 ??? Confirmed 07-28
GATE Aaron NZL AQUA BLUE SPORT EVO PRO RACING (NEW CT) Confirmed 08-27 12-04
GAZZARA Michele ITA SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA ? Confirmed 11-10
GEORGI Etienne GBR TEAM WIGGINS ELITE 2 Confirmed 12-05
GERRANS Simon AUS BMC RACING TEAM EINDE CARRIERE Confirmed 07-15 08-07
GIACOPPO Anthony AUS BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO ? Confirmed 11-09
GLEDHILL Leon GBR VITUS PRO CYCLING ? Confirmed 11-12
GODRIE Stan NED VERANDA'S WILLEMS-CRELAN ? Confirmed 09-29
GOEBEERT Pierre BEL AGO - AQUA SERVICE ? Confirmed 10-22
GOMEZ FRANQUET Beatriu ESP SOPELA WOMENS TEAM ??? Confirmed 12-10
GOMEZ JARAMILLO Nicolas David COL - MANZANA POSTOBON TEAM Confirmed 11-14
GOZZI Nicolo ITA BIESSE CARRERA GAVARDO ? Confirmed 11-20
GRANT Emma GBR TEAM TIBCO-SVB ??? Confirmed 10-31
GRIGORYAN Stepan RUS DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG ? Confirmed 09-11
GRIVKO Andriy UKR ASTANA PRO TEAM ? Confirmed 11-13
GROEN Ike NED DELTA CYCLING ROTTERDAM ? Confirmed 11-26
GULLEN James GBR JLT CONDOR ? Confirmed 09-17
GULLIKSEN Line Marie NOR HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT ELITE Confirmed 10-15 11-03
GUNMAN Taylor Karl NZL MADISON GENESIS ? Confirmed 11-22
HAAG Guillaume BEL T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON ? Confirmed 10-17
HADDI Soufiane MAR VITO-FEIRENSE-BLACKJACK ? Confirmed 11-08
HAMELINK Jasper NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL ELITE 2 Confirmed 10-01 11-02
HAMMERLE Maximilian AUT TEAM VORARLBERG SANTIC ? Confirmed 12-05
HARDAHL Anders DEN TEAM COLOQUICK ? Confirmed 11-02
HARPER Chris AUS BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO ? Confirmed 11-09
HARSCH Anne-Sophie LUX - ELITE Confirmed 09-25
HATZ Christopher GER - RADTEAM HERMANN (NEW CT) Confirmed 10-11
HEATH Megan USA RALLY CYCLING ??? Confirmed 12-03
HEGYVARY Adrian USA UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 10-24
HEINTZ Mandy USA HAGENS BERMAN - SUPERMINT PRO CYCLING TEAM ELITE Confirmed 09-17
HERNANDEZ GOMEZ Brayan COL BICICLETAS STRONGMAN COLOMBIA COLDEPORTES MANZANA POSTOBON TEAM Confirmed 11-01 11-05
HIGUITA GARCIA Sergio Andres COL MANZANA POSTOBON TEAM TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Confirmed 11-12 11-13
HIRATSUKA Yoshimitsu JPN TEAM UKYO ? Confirmed 11-28
HIRSCHBICHLER Johannes AUT TEAM VORARLBERG SANTIC ? Confirmed 12-05
HJEMSAETER Olav NOR TEAM COOP-OSTER HUS TEAM COOP-OSTER HUS Confirmed 07-15
HOEKSMA Ilona NED PARKHOTEL VALKENBURG ??? Confirmed 09-03
HOFFMAN Nolan RSA - TEAM VANDERGROUP (NEW CT) Confirmed 11-14
HOPPEZAK Vincent NED DELTA CYCLING ROTTERDAM ELITE 2 Confirmed 11-02
HUNT Joshua GBR VITUS PRO CYCLING ? Confirmed 11-12
HÄHNEL Frederik GER LKT TEAM BRANDENBURG ? Confirmed 11-07
IALA Quedutar Cul GUI - GUERCIOTTI KIWI ATLANTICO (NEW CT) Confirmed 10-17
IINO Tomoyuki JPN UTSUNOMIYA BLITZEN ? Confirmed 12-06
INGELBRECHT Sarah BEL DOLTCINI - VAN EYCK SPORT ELITE Confirmed 10-15
INNOCENTI Simone ITA DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM ELITE 2 Confirmed 11-28
JABRAYILOV Samir AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT ? Confirmed 10-18
JAMIESON Adam CAN SILBER PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 09-19
JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander COL UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 10-24
JEAN Émile CAN SILBER PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 09-19
JOLY Thomas FRA ROUBAIX - LILLE METROPOLE ELITE 2 Confirmed 11-08
JONES Harrison GBR VITUS PRO CYCLING ELITE 2 Confirmed 10-26
JONES Hayley GBR WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM ??? Confirmed 08-28 11-14
JORGENSON Matteo USA JELLY BELLY P/B MAXXIS ELITE 2 Confirmed 11-02
JÜRSS Malte GER LKT TEAM BRANDENBURG ? Confirmed 11-07
JÄGER Patrick AUT TEAM VORARLBERG SANTIC ? Confirmed 12-05
KANEPEJS Deins LAT VITUS PRO CYCLING ? Confirmed 11-12
KANKOVSKY Alois CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM ? Confirmed 10-22
KANTER Max GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB TEAM SUNWEB Confirmed 07-13
KASTELIJN Yara NED WAOWDEALS PRO CYCLING ELITE Confirmed 09-10 10-10
KEARNEY Aaron IRL HOLDSWORTH PRO RACING ? Confirmed 11-21
KELLY Jake GBR ONE PRO CYCLING ? Confirmed 09-01
KEOUGH ANTONNEAU Kaitlin USA CYLANCE PRO CYCLING TEAM ??? Confirmed 09-15
KEOUGH Luke USA UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 10-24
KERKHOF Tim NED DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG ? Confirmed 09-11
KIRYIENKA Vasil BLR TEAM SKY TEAM SKY Confirmed 06-25
KNAUER Florenz GER - RADTEAM HERMANN (NEW CT) Confirmed 10-10
KNOTTEN Iver Johan NOR JOKER ICOPAL ELITE 2 Confirmed 10-18
KONWA Piotr POL ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM ? Confirmed 10-22
KOONTZ Grant USA HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES ? Confirmed 11-09
KOSTER Anouska Helena NED WAOWDEALS PRO CYCLING ??? Confirmed 09-10
KRASILNIKAU Andrei BLR HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES ? Confirmed 11-09
KREDER Michel NED AQUA BLUE SPORT ? Confirmed 08-27
KRISTIANSEN Sondre NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM ? Confirmed 09-07
KROL Phaedra NED - ELITE Confirmed 10-14 11-23
KRUOPIS Aidis LTU VERANDA'S WILLEMS-CRELAN ? Confirmed 09-29
KUREK Adrian POL CCC SPRANDI POLKOWICE ? Confirmed 11-09
LAKE Sean AUS BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO ? Confirmed 11-09
LAMB Ross GBR T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON ? Confirmed 10-17
LEA Jason AUS BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO ? Confirmed 11-09
LEAL João POR LA ALUMINIOS ? Confirmed 11-01
LECHNER Corinna GER BTC CITY LJUBLJANA ELITE Confirmed 10-15
LEIGH Andrew GBR TARTELETTO - ISOREX ? Confirmed 10-19
LEMUS DAVILA Luis Enrique MEX ISRAEL CYCLING ACADEMY ? Confirmed 12-04
LENDERINK Peter NED SEG RACING ACADEMY EINDE CARRIERE Confirmed 07-15
LENSECLAES Ditte BEL DOLTCINI - VAN EYCK SPORT ??? Confirmed 11-15
LETH Julie DEN WIGGLE HIGH5 ??? Confirmed 07-28
LEVARLET Guillaume FRA ST MICHEL - AUBER 93 ? Confirmed 10-01
LEWIS Gruffudd GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Confirmed 10-18
LEWIS Joseph AUS HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES ELITE 2 Confirmed 11-08
LEYSEN Senne BEL VERANDA'S WILLEMS-CRELAN ROOMPOT - CHARLES Confirmed 09-29
LIEGEOIS Desiree NED HEALTH MATE-CYCLELIVE TEAM ELITE Confirmed 11-14
LINDENBERG Jim NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL ELITE 2 Confirmed 10-01 11-02
LIVYNS Arjen BEL VERANDA'S WILLEMS-CRELAN ROOMPOT - CHARLES Confirmed 08-30 09-29
LIZDE Seid ITA HOLDSWORTH PRO RACING EVO PRO RACING (NEW CT) Confirmed 11-21 12-04
LOGICA Enrico ITA BIESSE CARRERA GAVARDO ? Confirmed 11-20
LOWE Samuel GBR CANYON EISBERG ? Confirmed 12-02
LOWTHER Melissa GBR WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM ELITE Confirmed 09-11
LUCAS FRANCK Eamon USA DELTA CYCLING ROTTERDAM ? Confirmed 11-26
LUDVIGSSON Fredrik SWE TEAM COOP-OSTER HUS ? Confirmed 08-29
LUEBKE Jennifer USA HAGENS BERMAN - SUPERMINT PRO CYCLING TEAM ELITE Confirmed 10-14
LUHRS Alex GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Confirmed 10-19
MAAS Danny NED BEAT CYCLING CLUB ELITE 2 Confirmed 10-02
MAES Alexander BEL TARTELETTO - ISOREX ? Confirmed 10-19
MAES Elise LUX WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM ELITE Confirmed 09-25
MAGELHAES Jorge POR MIRANDA-MORTÁGUA W52/FC PORTO Confirmed 10-25 11-07
MAIKIN Roman RUS GAZPROM - RUSVELO ? Confirmed 11-13
MAINARD Jérôme FRA ROUBAIX - LILLE METROPOLE ELITE 2 Confirmed 10-23
MALECKI Kamil POL CCC SPRANDI POLKOWICE CCC DEVELOPMENT TEAM Confirmed 10-09
MAMYKIN Matvei RUS BURGOS BH ? Confirmed 07-31
MANFREDI Andrea ITA - DECEASED Confirmed 10-29
MANSILHAS Fábio POR LA ALUMINIOS ? Confirmed 11-01
MARCHETTI Moreno ITA - WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA Confirmed 11-08
MARCOTTE Eric USA UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 10-24
MAREE David RSA - TEAM VANDERGROUP (NEW CT) Confirmed 11-14
MARENGO Umberto ITA - WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA Confirmed 10-18 11-08
MARINOZZI Alessandro ITA SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA ELITE 2 Confirmed 11-10 11-28
MARQUES Damien FRA MIRANDA-MORTÁGUA ? Confirmed 10-25
MARTIN Grant GBR VITUS PRO CYCLING ? Confirmed 11-12
MARTINEZ GOMEZ Luis Miguel COL EPM ? Confirmed 11-18
MARTINEZ RUEDA Sergio Andres COL GW SHIMANO ? Confirmed 11-16
MARTINEZ Yannick FRA DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM ELITE 2 Confirmed 10-19
MAS NICOLAU Enric ESP QUICK STEP FLOORS DECEUNINCK - QUICKSTEP Confirmed 10-05 10-07
MASBOURIAN Nicolas CAN SILBER PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 09-19
MAWATARI Shinya JPN UTSUNOMIYA BLITZEN ? Confirmed 12-06
MAZZONE Leon GBR HOLDSWORTH PRO RACING ELITE 2 Confirmed 11-21 12-07
MAZZONE Tom GBR HOLDSWORTH PRO RACING ? Confirmed 11-21
MCCABE Travis USA UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 10-24
MCCRYSTAL Bryan IRL HOLDSWORTH PRO RACING ? Confirmed 11-21
MCDUNPHY Conn IRL HOLDSWORTH PRO RACING ELITE 2 Confirmed 10-19
MCKENNA Sean IRL HOLDSWORTH PRO RACING ? Confirmed 11-21
MCKEY Nick USA AEVOLO ? Confirmed 11-16
MCNALLY Mark GBR WANTY – GROUPE GOBERT ? Confirmed 11-09
MEIJERS Jeroen NED ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ ? Confirmed 08-29
MIKAYILZADE Musa AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT ? Confirmed 10-18
MOBBERLEY Samuel AUS TEAM DIFFERDANGE - LOSCH ? Confirmed 11-23
MOE Ingrid NOR HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT ??? Confirmed 10-15
MOLINI Federico ITA DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM ELITE 2 Confirmed 10-26
MORELLI Shawn USA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM ??? Confirmed 08-25
MORO Stefano ITA BIESSE CARRERA GAVARDO ? Confirmed 11-20
MORTENSEN Martin DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM TEAM WAOO Confirmed 11-08
MULLENS Peta AUS HAGENS BERMAN - SUPERMINT PRO CYCLING TEAM ELITE Confirmed 10-14
MUÑOZ GIRALDO Daniel COL EPM ANDRONI GIOCATTOLI Confirmed 08-27 08-28
NAKAI Michimasa JPN TEAM UKYO ? Confirmed 11-28
NEFF Jolanda SUI - Confirmed 10-24 10-26
NEVES FERNANDES José POR W52/FC PORTO BURGOS BH Confirmed 10-25 11-07
NIEUWENHUIS Joris NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB TEAM SUNWEB Confirmed 07-13
NIEUWPOORT Jelle NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL ELITE 2 Confirmed 10-01 10-18
NORRIS Lachlan AUS UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 10-24
NOWACZEK Mateusz POL VOSTER UNIWHEELS TEAM ? Confirmed 11-14
NOWELL Matthew GBR CANYON EISBERG ? Confirmed 12-02
OBERSTEINER Florian GER - RADTEAM HERMANN (NEW CT) Confirmed 10-11
ORAM James NZL ONE PRO CYCLING ? Confirmed 09-01
ORJUELA GUTIERREZ Fernando COL MANZANA POSTOBON TEAM ? Confirmed 11-02
ORLANDI Federico ITA BIESSE CARRERA GAVARDO ? Confirmed 11-20
OSPINA RIVAS Jhonatan COL GW SHIMANO ? Confirmed 11-16
OVERSTE Matthew NED ALECTO CYCLINGTEAM ? Confirmed 11-05
PAGNAER Arthur BEL T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON ELITE 2 Confirmed 10-17 10-19
PALUTA Michal POL CCC SPRANDI POLKOWICE CCC DEVELOPMENT TEAM Confirmed 10-09
PASTOOR Gerco NED DELTA CYCLING ROTTERDAM ELITE 2 Confirmed 10-17
PAVLUKHINA Olena UKR BTC CITY LJUBLJANA ??? Confirmed 11-20
PELIKÁN János HUN MY BIKE STEVENS ? Confirmed 11-18
PELLAUD Simon SUI TEAM ILLUMINATE IAM - EXCELSIOR (NEW CT) Confirmed 12-03
PEÑA MOLANO Wilson Estiben COL POLARTEC KOMETA ? Confirmed 10-05
PETIT Tomas BEL T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON ? Confirmed 10-17
PIETERS Roy NED ALECTO CYCLINGTEAM ? Confirmed 11-05
PODLASKI Michal POL VOSTER UNIWHEELS TEAM ? Confirmed 11-14
POLIVODA Oleksandr UKR SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT ? Confirmed 10-18
POLNICKY Jiri CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM ? Confirmed 10-22
PONZI Simone ITA NIPPO VINI FANTINI - EUROPA ORVINI ? Confirmed 11-19
PORTER Alexander AUS BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO ? Confirmed 11-09
POTGIETER Bradley RSA - TEAM VANDERGROUP (NEW CT) Confirmed 11-14
PRANDINI Paolo ITA SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA ? Confirmed 11-10
QUARTERMAN Charlie GBR LEOPARD PRO CYCLING ELITE 2 Confirmed 10-14
QUINTANA ROJAS Dayer Uberney COL MOVISTAR TEAM WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA Confirmed 11-08 11-10
RADOTIC Mia CRO BTC CITY LJUBLJANA ??? Confirmed 11-20
RAGAZINSKIENE Daiva LTU - ??? Confirmed 11-17
RAJCHART Jan CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM ? Confirmed 10-22
RASTELLI Luca ITA BIESSE CARRERA GAVARDO ? Confirmed 11-20
RATHE Jacob USA JELLY BELLY P/B MAXXIS ? Confirmed 11-02
RAVANELLI Simone ITA BIESSE CARRERA GAVARDO ? Confirmed 11-20
REILLY Joe GBR VITUS PRO CYCLING ? Confirmed 11-12
REIS Rafael Ferreira POR CAJA RURAL-SEGUROS RGA W52/FC PORTO Confirmed 10-23 10-25
RENDON JAIMES Juan Pablo COL GW SHIMANO ? Confirmed 11-16
RICE Michael AUS HAGENS BERMAN-AXEON ? Confirmed 11-14
RICKAERT Jonas BEL SPORT VLAANDEREN-BALOISE CORENDON - CIRCUS Confirmed 09-26
ROBERGE Adam CAN SILBER PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 09-19
ROBERGE Adam CAN SILBER PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 09-19
ROBERTS Amy GBR PARKHOTEL VALKENBURG ??? Confirmed 09-03
ROCCHETTI Filippo ITA - COLPACK (NEW CT) Confirmed 10-17
ROCHA João POR MIRANDA-MORTÁGUA ? Confirmed 10-25
ROE Eileen GBR WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM ??? Confirmed 11-14
ROE Timothy AUS BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO ? Confirmed 11-09
ROSSKOPF Joey USA BMC RACING TEAM BMCCCC (name pending) Confirmed 08-17
RUDLAND Hans Kristian NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM ? Confirmed 09-07
RUEGG Lukas SUI TEAM VORARLBERG SANTIC ? Confirmed 12-05
RUMAC Josip CRO ADRIA MOBIL ? Confirmed 10-18 11-22
RÜTTIMANN Jan SUI AKROS - RENFER SA ? Confirmed 11-28
SÁENZ Nicolás ESP - MANZANA POSTOBON TEAM Confirmed 11-05
SAFARLI Mikayil AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT ? Confirmed 10-18
SALTZMAN Jason USA AEVOLO ELITE 2 Confirmed 10-15
SALVADOR Enrico ITA BIESSE CARRERA GAVARDO ELITE 2 Confirmed 11-20 11-28
SÁNCHEZ VERGARA Brayan Stiven COL HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES ? Confirmed 11-09
SANTOS André Goncalo POR VITO-FEIRENSE-BLACKJACK ? Confirmed 11-08
SARAMOTINS Aleksejs LAT BORA-HANSGROHE ? Confirmed 10-12
SAVREEDA Bernardo POR VITO-FEIRENSE-BLACKJACK ? Confirmed 10-20 11-08
SCHEIRE Ruben BEL TARTELETTO - ISOREX ? Confirmed 10-19
SCHINNAGEL Johannes GER TIROL CYCLING TEAM ? Confirmed 10-25
SCHMITT Morgan USA HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES ? Confirmed 11-09
SCHORMAIR Fabian GER TEAM LOTTO - KERN HAUS ? Confirmed 12-04
SCHOUTEN Jasper NED ALECTO CYCLINGTEAM ELITE 2 Confirmed 10-17
SCHULTING Peter NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM ELITE 2 Confirmed 10-04
SCHÄR Michael SUI BMC RACING TEAM BMCCCC (Name Pending) Confirmed 07-16
SCOTT Jacob GBR ONE PRO CYCLING ? Confirmed 09-01
SHACKEL Andy GBR VITUS PRO CYCLING ? Confirmed 11-12
SHAPIRA Omer ISR CYLANCE PRO CYCLING TEAM ??? Confirmed 09-15
SHAW Damien IRL HOLDSWORTH PRO RACING ? Confirmed 11-21
SHAW James Callum GBR LOTTO - SOUDAL ? Confirmed 10-17
SHELDEN Taylor USA JELLY BELLY P/B MAXXIS ? Confirmed 11-02
SHIRALIYEV Karim AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT ? Confirmed 10-18
SILVA Paulo POR LA ALUMINIOS ? Confirmed 11-01
SILVA Soraia POR SOPELA WOMENS TEAM ??? Confirmed 12-10
SIMON CASULLERAS Jordi ESP BURGOS BH ? Confirmed 10-10
SIMPSON Annabel GBR TREK - DROPS ELITE Confirmed 11-07 11-17
SIUTSOU Kanstantsin BLR BAHRAIN - MERIDA SUSPENDED Confirmed 08-21 09-05
SLAGMULDERS Yorick BEL T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON ELITE 2 Confirmed 10-17 10-31
SMUKULIS Gatis LAT DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM ? Confirmed 12-07
SOBAL Yauheni BLR MINSK CYCLING CLUB MINSK CYCLING CLUB Confirmed 10-30
SOBIERAJ Przemyslaw POL VOSTER UNIWHEELS TEAM ? Confirmed 11-14
SOLOVEY Ganna UKR PARKHOTEL VALKENBURG ??? Confirmed 09-03
SOSA CUERVO Ivan Ramiro COL ANDRONI GIOCATTOLI TEAM SKY Confirmed 07-15 10-08
SOUCY Marc-Antoine CAN SILBER PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 09-19
SOUSA José POR MIRANDA-MORTÁGUA ? Confirmed 10-25
STAPLES Graydon CAN SILBER PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 09-19
STEELS Stijn BEL VERANDA'S WILLEMS-CRELAN ROOMPOT - CHARLES Confirmed 09-06 09-29
STEMPER Rick LUX TEAM DIFFERDANGE - LOSCH ? Confirmed 11-23
STENUIT Robin BEL SOVAC-NATURA4EVER ELITE 2 Confirmed 12-06
STEPHENSON Denzel USA AEVOLO ? Confirmed 11-16
STEWART Macey AUS WIGGLE HIGH5 ??? Confirmed 07-28
SUNDERLAND Scott AUS BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO ? Confirmed 11-09
SVENDGAARD Michael Carbel DEN TEAM FORTUNEO - SAMSIC TEAM WAOO Confirmed 10-11 11-08
SWIRBUL Keegan USA JELLY BELLY P/B MAXXIS ? Confirmed 11-02
TALERO REYES Cristian COL GW SHIMANO ? Confirmed 11-16
TAMAYO SAAVEDRA Christian Leandro COL GW SHIMANO ? Confirmed 11-16
TARTIE Pierre FRA LA ALUMINIOS ? Confirmed 11-01
TEASDALE Josh GBR TEAM DIFFERDANGE - LOSCH ELITE 2 Confirmed 10-16
TETRICK Jennifer USA TEAM TIBCO-SVB ??? Confirmed 10-31
THORSEN Thea NOR HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT ??? Confirmed 10-15
THWAITES Scott GBR TEAM DIMENSION DATA ? Confirmed 10-20
TIETEMA Bas NED BEAT CYCLING CLUB ELITE 2 Confirmed 10-01 11-22
TIZZA Marco ITA NIPPO VINI FANTINI - EUROPA ORVINI ? Confirmed 11-21
TOKUDA Suguru JPN TEAM UKYO ? Confirmed 11-28
TOKUDA Tanzou JPN TEAM UKYO ? Confirmed 11-28
TOLDI Marcella Mahfuz BRA - ??? Confirmed 09-15
TOLIO Alex ITA - ELITE 2 Confirmed 10-27 11-08
TOMASSINI Andrea ITA SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA ? Confirmed 11-10
TONIATTI Andrea ITA - COLPACK (NEW CT) Confirmed 10-26
TORRES MUÍÑO Pablo ESP BURGOS BH ? Confirmed 10-10
TRANNINGER Elias AUT MY BIKE STEVENS ? Confirmed 11-18
TRAXLER Anna Gabrielle CAN TEAM TIBCO-SVB ??? Confirmed 10-31
TRULOCK Dermot IRL HOLDSWORTH PRO RACING ? Confirmed 11-21
TSUKAMOTO Itsuki JPN KINAN CYCLING TEAM ELITE 2 Confirmed 11-21
TU Sergio TPE DEVELOPMENT TEAM SUNWEB ? Confirmed 11-22
TULNER Rens NED DELTA CYCLING ROTTERDAM ELITE 2 Confirmed 11-02
TVETCOV Serghei ROU UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 10-24
TZORTZAKIS Polychronis GRE TARTELETTO - ISOREX ? Confirmed 10-19
UMHALLER Andreas AUT MY BIKE STEVENS ? Confirmed 11-18
VAINIONPÄÄ Laura FIN HEALTH MATE-CYCLELIVE TEAM ELITE Confirmed 10-01 11-10
VALADE Jayson FRA H&R BLOCK PRO CYCLING ELITE 2 Confirmed 11-07
VAN AERT Wout BEL VERANDA'S WILLEMS-CRELAN ? Confirmed 07-15 09-18
VAN AVERMAET Greg BEL BMC RACING TEAM BMCCCC (Name Pending) Confirmed 07-16
VAN DER DUIN Patrick NED ALECTO CYCLINGTEAM ELITE 2 Confirmed 11-05 11-21
VAN DER MERWE Ruben RSA - TEAM VANDERGROUP (NEW CT) Confirmed 11-15
VAN DER PLOEG Neil AUS MADISON GENESIS ? Confirmed 11-22
VAN DYCK Wesley BEL BEAT CYCLING CLUB ELITE 2 Confirmed 10-02
VAN EMPEL Etienne NED ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA Confirmed 09-29 11-08
VAN HEERDEN Steven RSA - TEAM VANDERGROUP (NEW CT) Confirmed 11-14
VAN HOOYDONCK Nathan BEL BMC RACING TEAM BMCCCC (Name Pending) Confirmed 07-16
VAN LUIJK Sven NED MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM ELITE 2 Confirmed 11-01
VAN ROSSUM Freek NED - ELITE 2 Confirmed 09-12 11-06
VAN SCHIP Jan Willem NED ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ ROOMPOT - CHARLES Confirmed 09-29
VAN TRIJP Maarten NED DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG ? Confirmed 09-11
VAN WITZENBURG Marieke NED HEALTH MATE-CYCLELIVE TEAM ELITE Confirmed 10-19
VAN ZYL Johann RSA TEAM DIMENSION DATA ? Confirmed 11-09
VANDALE Danick CAN SILBER PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 09-19
VANOVERBERGHE Jens BEL DEVELOPMENT TEAM SUNWEB ELITE 2 Confirmed 09-06
VELAZQUEZ Hugo Angel ARG UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 10-24
VELIEV Telman RUS SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT ? Confirmed 10-18
VENTOSO ALBERDI Francisco José ESP BMC RACING TEAM BMCCCC (name pending) Confirmed 08-10 09-11
VERHELST Louis BEL TARTELETTO - ISOREX ? Confirmed 10-19
VERMAERKE Kevin USA - HAGENS BERMAN-AXEON Confirmed 11-04
VERMEER Tom NED TEAM DIFFERDANGE - LOSCH ELITE 2 Confirmed 11-22
VERMEERSCH Florian BEL PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM ELITE 2 Confirmed 11-07
VERMEULEN Emiel BEL ROUBAIX - LILLE METROPOLE ? Confirmed 11-09
VERMEULEN Moran AUT TIROL CYCLING TEAM ? Confirmed 10-25
VERWAEST Kevin BEL TEAM DIFFERDANGE - LOSCH ? Confirmed 11-23
VIDEIRA Patrick POR LA ALUMINIOS ? Confirmed 11-01
VILLEGAS CARDONA Juan Pablo COL MANZANA POSTOBON TEAM ? Confirmed 11-14
VITIELLO Angelo ITA D'AMICO - UTENSILNORD ELITE 2 Confirmed 11-28
VIVIANI Attilio ITA SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA ? Confirmed 11-10
VODICKA Camden USA DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG ? Confirmed 09-11
WALSH Ben IRL VITUS PRO CYCLING ELITE 2 Confirmed 11-03
WENNEKERS Robin NED VLASMAN CT ELITE 2 Confirmed 07-15
WHITE Calan AUS BRISBANE CONTINENTAL CYCLING TEAM ELITE 2 Confirmed 11-03
WHITE Curtis USA JELLY BELLY P/B MAXXIS ? Confirmed 11-02
WIGHT Rohan AUS TIROL CYCLING TEAM ? Confirmed 10-25
WILLIAMS Peter GBR ONE PRO CYCLING ? Confirmed 09-01
WILLIAMS Tyler USA ISRAEL CYCLING ACADEMY ? Confirmed 10-23
WILSON Simon GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Confirmed 10-18
WOMERSLEY Jake GBR HOLDSWORTH PRO RACING ? Confirmed 11-21
YSSAAD Yannis FRA CAJA RURAL-SEGUROS RGA ? Confirmed 09-19
ZABALA Josu ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA ? Confirmed 10-23
ZANARDINI Andrea ITA BIESSE CARRERA GAVARDO ? Confirmed 11-20
ZANETTIN Chiara ITA VALCAR PBM ??? Confirmed 10-14
ZHYHUNOU Dzmitry BLR - TEAM EUSKADI Confirmed 10-19 11-09
ZUBAR Vladyslav UKR LVIV CYCLING TEAM ELITE 2 Confirmed 12-08
ZUBENKO Mykyta UKR PARDUS - TUFO PROSTEJOV ? Confirmed 12-02
ZUKOWSKY Nick CAN SILBER PRO CYCLING TEAM ? Confirmed 09-19
AASKOV PALLESEN Jeppe DEN - TEAM COLOQUICK Signed 10-17
ABERASTURI IZAGA Jon EUS EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS CAJA RURAL-SEGUROS RGA Signed 09-14 09-26
ABGRALL Noémie FRA - CHARENTE-MARITIME WOMEN CYCLING Signed 11-21
ABREHA Negasi ETH - NICE ETHIOPIAN TEAM (NEW CT) Signed 10-03
ACEVEDO COLLE Janier Alexis COL UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM EPM Signed 10-24 11-18
ADAMIETZ Johannes GER TIROL CYCLING TEAM RADTEAM HERMANN (NEW CT) Signed 09-29
ADEGEEST Loes NED - PARKHOTEL VALKENBURG Signed 09-27
ADILSON MONTEIRO Zacarias ANG - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-18
AFFINI Edoardo ITA SEG RACING ACADEMY MITCHELTON - SCOTT Signed 08-07 09-19
AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo COL MANZANA POSTOBON TEAM INTERPRO STRADALLI CYCLING Signed 11-05
AKDÝLEK Ahmet TUR TORKU SEKERSPOR SALCANO SAKARYA (NEW CT) Signed 10-24
ALEOTTI Giovanni ITA - CYCLING TEAM FRIULI (NEW CT) Signed 11-12
ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo COL UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM GW SHIMANO Signed 10-24 11-18
ALZINI Martina ITA ASTANA WOMEN'S TEAM CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM Signed 09-27
AMARO ANTUNES Manuel POR CCC SPRANDI POLKOWICE BMCCCC (Name Pending) Signed 09-10
AMEZAWA Takeaki JPN UTSUNOMIYA BLITZEN LJUBLJANA GUSTO XAURUM Signed 11-28
ANDERSEN Sander DEN - BHS - ALMEBORG BORNHOLM Signed 11-18
ANDERSEN Susanne NOR HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT TEAM SUNWEB Signed 09-01
ANDRADE Pedro POR - VITO-FEIRENSE-BLACKJACK Signed 10-20
ANGULO SAMPEDRO Antonio ESP - EFAPEL Signed 11-12
ANIOLKOWSKI Stanislaw POL TEAM HUROM CCC DEVELOPMENT TEAM Signed 12-04
ANTONIO Dario ANG - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-16
ANTUNES Tiago POR - SEG RACING Signed 07-25
ARAUJO Bruno ANG - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-18
ARAUJO Carlos ANG - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-18
ARNES Daniel NOR - JOKER ICOPAL Signed 09-04
ARROYAVE Daniel COL - EQUIPO CONTINENTAL ORGULLO PAISA Signed 11-16
ARZUFFI Alice Maria ITA BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS VALCAR PBM Signed 10-12 10-14
ASENCIO Laura FRA - WNT - ROTOR PRO CYCLING Signed 09-17
ATALAY Muhammet TUR TORKU SEKERSPOR SALCANO SAKARYA (NEW CT) Signed 10-24
ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin COL UAE - TEAMEMIRATES COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Signed 10-27 10-31
AULD Scott GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Signed 10-14
AY Enes Talha TUR - SALCANO SAKARYA (NEW CT) Signed 10-24
BACCIO Paolo ITA - COLPACK (NEW CT) Signed 11-08
BACHMANN Laurin SUI - AKROS - THOMUS Signed 11-28
BADILATTI Matteo SUI TEAM VORARLBERG SANTIC ISRAEL CYCLING ACADEMY Signed 10-14
BAIS Davide ITA - CYCLING TEAM FRIULI (NEW CT) Signed 11-12
BAIS Mattia ITA - CYCLING TEAM FRIULI (NEW CT) Signed 11-12
BAJC Andi SLO MY BIKE STEVENS TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS Signed 11-01
BAK Lars Ytting DEN LOTTO - SOUDAL TEAM DIMENSION DATA Signed 08-16 08-20
BAKELANTS Jan BEL AG2R LA MONDIALE TEAM SUNWEB Signed 08-22 10-17
BAKS Marissa NED - SWABO WOMEN PRO CYCLING Signed 10-20
BALDACCINI Davide ITA - COLPACK (NEW CT) Signed 11-15
BALDO Mattia ITA - ISEO RIME CARNOVALI (NEW CT) Signed 11-20
BALKAN Onur TUR TORKU SEKERSPOR SALCANO SAKARYA (NEW CT) Signed 10-24
BALLABIO Giacomo ITA - IAM - EXCELSIOR Signed 12-06
BALLERINI Davide ITA ANDRONI GIOCATTOLI ASTANA PRO TEAM Signed 07-15 08-14
BANASZEK Alan POL CCC SPRANDI POLKOWICE CAJA RURAL-SEGUROS RGA Signed 10-21
BANKS Elizabeth GBR UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM Signed 08-25 10-11
BANZER Gordian SUI AKROS - RENFER SA TEAM VORARLBERG SANTIC Signed 11-28 12-05
BARBIER Rudy FRA AG2R LA MONDIALE ISRAEL CYCLING ACADEMY Signed 09-01 09-24
BARBIERI Rachele ITA WIGGLE HIGH5 BEPINK Signed 07-28 12-08
BARBIO António POR MIRANDA-MORTÁGUA LA ALUMINIOS Signed 09-11
BARBOSA Joao POR - VITO-FEIRENSE-BLACKJACK Signed 10-20
BARIANI Giorgia ITA - ALE CIPOLLINI Signed 11-17
BARONCINI Filippo ITA - BELTRAMI TSA HOPPLA (NEW CT) Signed 12-02
BARROS RODRIGUEZ Adrian ESP - GUERCIOTTI KIWI ATLANTICO (NEW CT) Signed 11-30
BARTA William USA HAGENS BERMAN-AXEON BMCCCC (Name Pending) Signed 08-13
BASSON Gustav RSA - TEG PRO CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 11-07
BATTAGLIN Enrico ITA TEAM LOTTO NL - JUMBO TEAM KATUSHA-ALPECIN Signed 08-29
BATTISTELLA Samuele ITA - DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM Signed 11-09
BAUHAUS Phil GER TEAM SUNWEB BAHRAIN - MERIDA Signed 08-07
BAX Sjoerd NED DELTA CYCLING ROTTERDAM METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL Signed 10-01
BAYMETOVA Renata UZB - COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM Signed 11-19
BEARD Cameron USA DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG TEAM DIFFERANGE - GEBA Signed 09-11 10-30
BECKER Charlotte GER HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE Signed 08-13 09-07
BEEKHUIS Teuntje NED PARKHOTEL VALKENBURG BIEHLER PRO CYCLING Signed 09-03 10-30
BEGGIN Sofia ITA ASTANA WOMEN'S TEAM AROMITALIA - BASSO BIKES - VAIANO Signed 12-09
BEHRINGER Oliver SUI - TEAM NOVO NORDISK Signed 10-17
BELLIA Matteo SUI - BIESSE CARRERA GAVARDO Signed 11-14
BELTRAN SUAREZ Eduard Alexander COL EPM MEDELLIN Signed 11-01
BENNETT Sean USA HAGENS BERMAN-AXEON TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Signed 10-07 10-19
BENZ Pirmin GER - HEIZOMAT RAD-NET.DE Signed 11-30
BERHANE TEWELDEMEDHIN Natnael ERI TEAM DIMENSION DATA COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Signed 11-06 11-07
BERNAS Pawel POL CCC SPRANDI POLKOWICE BMCCCC (Name Pending) Signed 09-12 10-22
BERRADE FERNANDEZ Urko EUS - EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS Signed 11-01
BERTEAU Victoire FRA - DOLTCINI - VAN EYCK SPORT Signed 10-07
BERTONE Filippo ITA - ISEO RIME CARNOVALI (NEW CT) Signed 11-20
BERZI Andrea ITA - BIESSE CARRERA GAVARDO Signed 11-21
BETTIOL Alberto ITA BMC RACING TEAM TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Signed 08-02
BIBBY Ian GBR JLT CONDOR MADISON GENESIS Signed 09-17 11-22
BICKMORE Cade USA - AEVOLO Signed 10-07
BJERGFELT William GBR - SWIFT CARBON PRO CYCLING (NEW CT) Signed 12-02
BLAIS Marie-Soleil CAN - ASTANA WOMEN'S TEAM Signed 11-12
BLEYER Paul AUT - TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS Signed 11-02
BLYTHE Adam GBR AQUA BLUE SPORT LOTTO - SOUDAL Signed 08-27 09-17
BOARO Manuele ITA BAHRAIN - MERIDA ASTANA PRO TEAM Signed 08-10
BOCKELMANN Luca GER - LKT TEAM BRANDENBURG Signed 11-08
BOGDANOVICS Maris LAT AMORE & VITA - PRODIR INTERPRO STRADALLI CYCLING Signed 10-23
BOHLI Tom SUI BMC RACING TEAM UAE - TEAMEMIRATES Signed 08-29 09-10
BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando COL MANZANA POSTOBON TEAM ASTANA PRO TEAM Signed 11-02 11-09
BOILARD Simone CAN - TWENTY20 p/b SHO-AIR Signed 10-29
BOKELOH Jonas GER LKT TEAM BRANDENBURG HRINKOW ADVARICS CYCLEANG Signed 10-30
BOL Jetse NED MANZANA POSTOBON TEAM BURGOS BH Signed 10-09
BOMMEL Henning GER - LKT TEAM BRANDENBURG Signed 11-07
BONIFACIO Joshua PHI - TEAM GO FOR GOLD (NEW CT) Signed 11-18
BONIFAZIO Leonardo ITA - SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA Signed 11-10
BONIFAZIO Niccolo ITA BAHRAIN - MERIDA DIRECT ENERGIE Signed 08-21 08-28
BOOKWALTER Brent USA BMC RACING TEAM MITCHELTON - SCOTT Signed 08-24
BOOM Lars NED TEAM LOTTO NL - JUMBO ROOMPOT - CHARLES Signed 09-20 09-30
BOOTSVELD Jelle NED - METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL Signed 10-02
BOSTOCK Matthew GBR - CANYON DHB P/B BLOOR HOMES Signed 12-02
BOUCHARD Geoffrey FRA - AG2R LA MONDIALE Signed 08-08
BRAAM Danique NED Jan van Arckel LOTTO SOUDAL LADIES Signed 09-30 10-15
BRADBURY Steven GBR - SWIFT CARBON PRO CYCLING (NEW CT) Signed 12-02
BRANDÃO Jóni Silva POR SPORTING TAVIRA EFAPEL Signed 09-13 10-03
BRANDLE Matthias AUT TREK-SEGAFREDO ISRAEL CYCLING ACADEMY Signed 08-17 08-28
BRANDT Nicolas GER - LKT TEAM BRANDENBURG Signed 11-08
BRENNAUER Lisa GER WIGGLE HIGH5 WNT - ROTOR PRO CYCLING Signed 07-28 08-28
BREUKELMAN Chiel NED - MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM Signed 08-13
BRIGGS Graham GBR JLT CONDOR VITUS PRO CYCLING Signed 09-17 11-12
BRKIC Benjamin AUT TIROL CYCLING TEAM TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS Signed 10-25 11-01
BROCHNER NIELSEN Nicolai DEN HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Signed 10-18
BROWN Grace AUS WIGGLE HIGH5 MITCHELTON - SCOTT Signed 07-28 10-19
BROWN William GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Signed 11-15
BRUNO André ANG - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-18
BRUSSENSKIY Gleb KAZ - VINO - ASTANA MOTORS Signed 10-24
BUDDING Martijn NED ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ BEAT CYCLING CLUB Signed 09-29 10-23
BUGTER Luuc NED DELTA CYCLING ROTTERDAM BEAT CYCLING CLUB Signed 10-12
BULLERI Alessia ITA AROMITALIA VAIANO ENEICUE Signed 12-10
BURGAUDEAU Mathieu FRA - DIRECT ENERGIE Signed 07-24
BURGER Sven NED - SEG RACING ACADEMY Signed 07-16 10-03
BURKE Jack CAN JELLY BELLY P/B MAXXIS LEOPARD PRO CYCLING Signed 11-02 11-28
BURTNIK Evan CAN - X SPEED UNITED CT (NEW CT) Signed 11-21
BURU Temesgen ETH - NICE ETHIOPIAN TEAM (NEW CT) Signed 10-02
BUSATO Matteo ITA WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA ANDRONI GIOCATTOLI Signed 10-17
BUTLER Reynard RSA - PROTOUCH SPORTS (NEW CT) Signed 11-09
BUURMAN Eva NED TREK - DROPS BOELS DOLMANS CYCLING TEAM Signed 08-14
BYRIEL IVERSEN Rasmus DEN Team General Store Bottoli Zardini LOTTO - SOUDAL Signed 09-06
BYUKUSENGE Patrick RWA - BENEDICTION CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 11-30
BØGH WALLIN Rasmus DEN TEAM COLOQUICK RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Signed 09-05
CAICEDO CEPEDA Jonathan Klever ECU MEDELLIN TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Signed 09-25
CAIXAS Rodrigo POR - LA ALUMINIOS Signed 09-14 11-02
CAM Maxime FRA - VITAL CONCEPT Signed 08-19 09-05
CANELLAS Xavi ESP - CAJA RURAL-SEGUROS RGA Signed 10-10
CAPRON Rémy FRA - IAM - EXCELSIOR Signed 12-06
CARCUEVA Jonel PHI - TEAM GO FOR GOLD (NEW CT) Signed 11-18
CARDOSO Filipe Duarte Sousa POR RADIO POPULAR - BOAVISTA VITO-FEIRENSE-BLACKJACK Signed 11-08
CARINO Daniel Ver PHI 7 ELEVEN-CLIQQ ROADBIKE PHILIPPINES TEAM GO FOR GOLD (NEW CT) Signed 11-16
CARISEY Clément FRA - ISRAEL CYCLING ACADEMY Signed 11-11
CARUSO Damiano ITA BMC RACING TEAM BAHRAIN - MERIDA Signed 07-15 08-08
CARVALHO André POR LIBERTY SEGUROS - CARGLASS HAGENS BERMAN-AXEON Signed 11-12 11-14
CARVALHO Mario ANG - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-16
CASTANEDA ORTEGA Jaime Alberto COL - EPM Signed 11-18
CASTAÑO MUÑOZ Sebastian Alexander COL EPM BELTRAMI ARGON 18 Signed 10-16
CASTRIQUE Jonas BEL - AGO - AQUA SERVICE Signed 09-12
CASTRO LAVERDE Jose Nicolas COL EPM GW - SHIMANO Signed 10-27 11-18
CASTRO Nicolas COL - GW SHIMANO Signed 10-26
CATAFORD Alexander CAN UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM ISRAEL CYCLING ACADEMY Signed 10-24 11-21
CAVICCHIOLI Jacopo ITA - CYCLING TEAM FRIULI (NEW CT) Signed 12-02
CAYUBIT Boots Ryan PHI - TEAM GO FOR GOLD (NEW CT) Signed 11-16
CECCHINI Marco ITA - SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA Signed 11-10
CELANO Danilo ITA CAJA RURAL-SEGUROS RGA AMORE & VITA - PRODIR Signed 10-23 10-27
CERNY Josef CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM BMCCCC (Name Pending) Signed 08-23
CHABBEY Elise SUI COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM Signed 09-19
CHAPARRO LOPEZ Didier Alonso COL - EQUIPO CONTINENTAL ORGULLO PAISA Signed 10-31
CHERNETSKY Sergey RUS ASTANA PRO TEAM CAJA RURAL-SEGUROS RGA Signed 11-05 11-10
CHIQUITO Wagner ANG - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-18
CHRETIEN Charles-Etienne CAN SILBER PRO CYCLING TEAM INTERPRO STRADALLI CYCLING Signed 09-19 10-24
CHRISTMAS Dani GBR BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS LOTTO SOUDAL LADIES Signed 10-15
CICCONE Giulio ITA BARDIANI CSF TREK-SEGAFREDO Signed 07-15 09-18
CIMOLAI Davide ITA GROUPAMA - FDJ ISRAEL CYCLING ACADEMY Signed 09-21 11-07
CIUCCARELLI Riccardo ITA - SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA Signed 11-10
CLANCY Edward GBR JLT CONDOR VITUS PRO CYCLING Signed 09-17 11-01
CLAPASSON Thomas SUI - IAM - EXCELSIOR Signed 12-06
CLARKE William AUS TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE TREK-SEGAFREDO Signed 09-03
CLAUSEN Patrick DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM TEAM WAOO Signed 11-28
CLEMMENSEN Silas Zacharias DEN - TEAM WAOO Signed 11-26
CLOUSE Evan USA - INTERPRO STRADALLI CYCLING Signed 10-28
COLBORNE Henrietta GBR BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS SWABO WOMEN PRO CYCLING Signed 10-26
COLE Gabriel ANG - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-18
COLMAN Alex BEL - CANYON DHB P/B BLOOR HOMES Signed 08-30 12-02
CONCA Filippo ITA - BIESSE CARRERA GAVARDO Signed 11-14
CONTRERAS PINZON Rodrigo COL EPM ASTANA PRO TEAM Signed 08-21
COOLEN Yves BEL - BEAT CYCLING CLUB Signed 10-25
CORDON-RAGOT Audrey FRA WIGGLE HIGH5 TREK FACTORY RACING Signed 07-28 09-19
CORTI Stefano ITA - ISEO RIME CARNOVALI (NEW CT) Signed 11-21
COSTA Carlos ANG - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-18
COSTA Rui ANG - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-18
COTÉ Pier-André CAN SILBER PRO CYCLING TEAM RALLY CYCLING Signed 08-31
COUTINHO Leonel Sousa POR VITO-FEIRENSE-BLACKJACK LUDOFOODS-LOULETANO-AVILUDO Signed 11-01
COVILI Luca ITA - BARDIANI - CSF Signed 07-15
CRISPIM André POR LIBERTY SEGUROS - CARGLASS LA ALUMINIOS Signed 10-29
CRISTA Daniel ROU - GIOTTI VICTORIA - PALOMAR Signed 11-25
CROME Sam AUS BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO TEAM UKYO Signed 11-09 11-28
CRUZ José ANG - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-16
D'AGOSTIN Nicole ITA EUROTARGET - BIANCHI - VITASANA BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS Signed 10-19
D'HOORE Jolien BEL MITCHELTON - SCOTT (WE) BOELS DOLMANS CYCLING TEAM Signed 10-03
DAINESE Alberto ITA - SEG RACING ACADEMY Signed 08-29 08-31
DALLA VALLE Nicolas ITA - TIROL CYCLING TEAM Signed 10-25
DALLA VALLE Tommaso ITA - CYCLING TEAM FRIULI (NEW CT) Signed 11-14
DALTON Alex GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Signed 10-14
DAVIDENOK Ilya KAZ APPLE TEAM BEIJING XDS - INNOVA CYCLING TEAM Signed 06-29
DAVIDS Brendon RSA BENNELONG SWISSWELLNESS CYCLING TEAM p/b CERVELO TEG PRO CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 11-09 12-03
DAVY Clement FRA - CONTINENTAL TEAM GROUPAMA - FDJ Signed 11-09
DE ALMEIDA Guillaume POR - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-16
DE BOCK Stijn BEL CIBEL-CEBON CANYON DHB P/B BLOOR HOMES Signed 09-05 12-02
DE BOD Stefan RSA DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM TEAM DIMENSION DATA Signed 08-13
DE CARVALHO Helton ANG - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-18
DE DECKER Alfdan BEL - WANTY – GROUPE GOBERT Signed 08-02 09-24
DE GENDT Aimé BEL SPORT VLAANDEREN-BALOISE WANTY – GROUPE GOBERT Signed 08-02 09-24
DE GREEF Robbert NED ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ ALECTO CYCLINGTEAM Signed 09-29 11-02
DE JONG Jeen NED - MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM Signed 08-13
DE LA PARTE GONZALEZ Victor EUS MOVISTAR TEAM BMCCCC (Name Pending) Signed 09-17
DE MATOS SANCHO Hugo POR VITO-FEIRENSE-BLACKJACK MIRANDA-MORTÁGUA Signed 10-25
DE PLUS Laurens BEL QUICK STEP FLOORS TEAM LOTTO NL - JUMBO Signed 07-20 08-22
DE VRIES Hartthijs NED - VLASMAN CT Signed 08-10
DE VUYST Sofie BEL DOLTCINI - VAN EYCK SPORT PARKHOTEL VALKENBURG Signed 09-03
DE WULF Stan BEL - LOTTO - SOUDAL Signed 07-20 08-31
DEBRUYNE Glenn BEL - CIBEL-CEBON Signed 11-07
DEBUSSCHERE Jens BEL LOTTO - SOUDAL TEAM KATUSHA-ALPECIN Signed 07-15 08-28
DEL PINO CORROCHANO Jesus ESP EFAPEL VITO-FEIRENSE-BLACKJACK Signed 10-19
DELBAERE Fien BEL - HEALTHMATE - CYCLELIVE TEAM Signed 10-06
DEMEY Valerie BEL LOTTO SOUDAL LADIES CCC-Women Signed 09-29
DENIFL Stefan AUT AQUA BLUE SPORT BMCCCC (Name Pending) Signed 08-27 10-24
DENNIS Rohan AUS BMC RACING TEAM BAHRAIN - MERIDA Signed 07-15 08-09
DERUETTE Thomas BEL WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT TEAM DIFFERANGE - GEBA Signed 10-10 11-22
DESSART Marie BEL - LOTTO SOUDAL LADIES Signed 10-08
DIK Calvin GER - HEIZOMAT RAD-NET.DE Signed 11-30
DINIZ Nicholas CAN - X SPEED UNITED CT (NEW CT) Signed 11-22
DOEBEL-HICKOK Kristabel USA CYLANCE PRO CYCLING TEAM RALLY CYCLING Signed 09-13
DOGAN Halil Ibrahim TUR - SALCANO SAKARYA (NEW CT) Signed 10-24
DOMENICALI Matteo ITA - BELTRAMI TSA HOPPLA (NEW CT) Signed 12-02
DONEGA Matteo ITA - CYCLING TEAM FRIULI (NEW CT) Signed 11-12
DORIGONI Jakob ITA - COLPACK (NEW CT) Signed 11-03
DOS SANTOS Sandra FRA - ENEICUE Signed 12-10
DOUBLE Paul GBR - COLPACK (NEW CT) Signed 10-11
DOWNES Brandon RSA - TEG PRO CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 11-19
DREVILLE Annabelle FRA LOTTO SOUDAL LADIES ??? Signed 10-08 10-15
DRUCKER Jean Pierre LUX BMC RACING TEAM BORA-HANSGROHE Signed 08-10 09-03
DRUYTS Lenny BEL EXPERZA-FOOTLOGIX DOLTCINI - VAN EYCK SPORT Signed 09-15 11-15
DU PLOOY Rohan RSA - PROTOUCH SPORTS (NEW CT) Signed 11-09
DUARTE AREVALO Fabio Andres COL MANZANA POSTOBON TEAM MEDELLIN Signed 11-02 11-18
DUARTE Emanuel POR - LA ALUMINIOS Signed 10-29
DUNBAR Eddie IRL AQUA BLUE SPORT TEAM SKY Signed 08-27 09-13
DUNNE Conor IRL AQUA BLUE SPORT ISRAEL CYCLING ACADEMY Signed 08-27 11-14
DUYCK Ann Sophie BEL CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM PARKHOTEL VALKENBURG Signed 09-28 11-23
DYBALL Ben AUS ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM TEAM SAPURA CYCLING Signed 11-12
EBRAHIM Redwan ETH - NICE ETHIOPIAN TEAM (NEW CT) Signed 10-02
ECHTERMANN Leon GER - RADTEAM HERMANN (NEW CT) Signed 10-02
EGHOLM Jacob DEN TEAM WAOO HAGENS BERMAN-AXEON Signed 11-02
EL GOUZI Omar ITA - TIROL CYCLING TEAM Signed 10-21
ELIOT Mitchell RSA - PROTOUCH SPORTS (NEW CT) Signed 11-10
ELLIOTT William CAN T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON X SPEED UNITED CT (NEW CT) Signed 10-17 11-21
ENGELHARDT Felix GER - TIROL CYCLING TEAM Signed 10-20
ENSING Janneke NED ALE CIPOLLINI TEAM SUNWEB Signed 09-01
ERAUD Séverine FRA EXPERZA-FOOTLOGIX DOLTCINI - VAN EYCK SPORT Signed 09-15 09-25
ERIC Jelena SRB CYLANCE PRO CYCLING TEAM ALE CIPOLLINI Signed 09-15 10-20
ERIKSEN Frederik Nybo DEN - TEAM WAOO Signed 11-30
ERIKSSON Jacob SWE DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG TEAM COOP-OSTER HUS Signed 09-11 10-29
ERIKSSON Lucas SWE - RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Signed 10-18
EVANS Alexander AUS MOBIUS - BRIDGELANE SEG RACING ACADEMY Signed 09-05
EWAN Caleb AUS MITCHELTON - SCOTT LOTTO - SOUDAL Signed 07-15 08-08
FAHLIN Emilia SWE WIGGLE HIGH5 FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE Signed 07-28 09-04
FASOI Varvara GRE - ENEICUE Signed 12-10
FEDELI Alessandro ITA TREVIGIANI PHONIX HEMUS 1896 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM Signed 08-29
FEDERSPIEL Daniel AUT - TEAM VORARLBERG SANTIC Signed 11-22
FEDOROV Yevgeniy KAZ - VINO - ASTANA MOTORS Signed 10-24
FEDOSSEYEV Artur KAZ APPLE TEAM BEIJING XDS - INNOVA CYCLING TEAM Signed 06-29
FEELEY Daire IRL - EVO PRO RACING (NEW CT) Signed 12-07
FELDMANN Pernille Larsen NOR - HITEC PRODUCTS Signed 09-08
FERASSE Thibault FRA - NATURA4EVER - ROUBAIX LILLE METROPOLE Signed 10-30 11-10
FERRARI Andrea ITA - ISEO RIME CARNOVALI (NEW CT) Signed 11-20
FERRARI Fabricio URU CAJA RURAL-SEGUROS RGA EFAPEL Signed 10-21 11-15
FERREIRA Antonio POR - VITO-FEIRENSE-BLACKJACK Signed 10-20
FIRMINO Leonel POR - LA ALUMINIOS Signed 11-01
FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo COL WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA ANDRONI GIOCATTOLI Signed 10-03
FONTAINE Emerson BEL - AGO - AQUA SERVICE Signed 09-14
FORTIN Filippo ITA TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Signed 08-28
FOURIE James RSA - PROTOUCH SPORTS (NEW CT) Signed 11-09
FOURNIER Roxane FRA FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE MOVISTAR TEAM Signed 09-20
FOX Will GBR - SWIFT CARBON PRO CYCLING (NEW CT) Signed 12-02
FRAILE MAS Andrea ESP - ENEICUE Signed 12-10
FRANCZAK Pawel POL CCC SPRANDI POLKOWICE VOSTER UNIWHEELS TEAM Signed 11-09
FRANKINY Kilian SUI BMC RACING TEAM GROUPAMA - FDJ Signed 07-28 08-20
FRANZ Toni GER - TEAM DIFFERANGE - GEBA Signed 10-30
FREITAS Daniel Alexandre POR W52/FC PORTO MIRANDA-MORTÁGUA Signed 10-25
FRICK Bastian GER - WSA PUSHBIKERS Signed 11-16
FURLAN Matteo ITA - BELTRAMI TSA HOPPLA (NEW CT) Signed 12-08
GAMPER Patrick AUT POLARTEC KOMETA TIROL CYCLING TEAM Signed 09-20
GANNA Filippo ITA UAE - TEAMEMIRATES TEAM SKY Signed 08-10 10-19
GANZAR Leigh Ann USA - HAGENS BERMAN | SUPERMINT Signed 10-07
GARCIA MARTIN Jose Antonio ESP - POLARTEC KOMETA Signed 09-04
GARCIA RUS Francisco ESP - LUDOFOODS-LOULETANO-AVILUDO Signed 10-17
GARIOSO Andrea ITA - BAHRAIN - MERIDA Signed 09-17
GARNER Lucy GBR WIGGLE HIGH5 HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT Signed 07-28 08-24
GAROSIO Andrea ITA - BAHRAIN - MERIDA Signed 09-12
GASPAROTTO Enrico ITA BAHRAIN - MERIDA TEAM DIMENSION DATA Signed 08-14 09-04
GATTO Oscar ITA ASTANA PRO TEAM BORA-HANSGROHE Signed 08-22 09-03
GAUTIER Cyril FRA AG2R LA MONDIALE VITAL CONCEPT Signed 08-06
GAVIRIA RENDON Fernando COL QUICK STEP FLOORS UAE - TEAMEMIRATES Signed 10-05 10-24
GEBRESELASSI Kiflom Gademaedhim ETH - NICE ETHIOPIAN TEAM (NEW CT) Signed 10-03
GENIETS Kevin LUX - CONTINENTAL TEAM GROUPAMA - FDJ Signed 11-09
GEORGI Pfeiffer GBR - TEAM SUNWEB Signed 09-21
GERTS Floris NED ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ TARTELETTO - ISOREX Signed 08-17 12-05
GESCHKE Simon GER TEAM SUNWEB BMCCCC (name pending) Signed 08-15
GESSNER Jakob GER - HEIZOMAT RAD-NET.DE Signed 11-24
GIBSON Matthew GBR JLT CONDOR BURGOS BH Signed 09-17 10-29
GIL RANERO Saioa ESP - ENEICUE Signed 12-11
GILABERT VILAPLANA Ariana ESP - BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS Signed 10-16
GIURIATO Alberto ITA - CYCLING TEAM FRIULI (NEW CT) Signed 11-12
GODON Dorian FRA COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS AG2R LA MONDIALE Signed 08-10
GOEMANS Jonas BEL - TARTELETTO - ISOREX Signed 08-29
GOMEZ Antonio ESP - RADIO POPULAR - BOAVISTA Signed 11-03
GOMEZ PEÑALOZA Bryan Steve COL HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES MANZANA POSTOBON TEAM Signed 11-09 11-12
GONCALVES DOMINGOS Andre Maciel POR RADIO POPULAR - BOAVISTA CAJA RURAL-SEGUROS RGA Signed 09-05 09-28
GONÇALVES Gaspar POR LIBERTY SEGUROS - CARGLASS MIRANDA-MORTÁGUA Signed 10-21
GONCALVES Helder POR - LIBERTY SEGUROS - CARGLASS Signed 12-02
GONÇALVES Júlio POR LA ALUMINIOS GUERCIOTTI KIWI ATLANTICO (NEW CT) Signed 11-01 11-28
GONZALEZ CARRERA Samuel ESP - GUERCIOTTI KIWI ATLANTICO (NEW CT) Signed 11-30
GONZALEZ LOPEZ David ESP - CAJA RURAL-SEGUROS RGA Signed 10-10
GONZALEZ SALAS Mario ESP - EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS Signed 11-12
GRADEK Kamil POL CCC SPRANDI POLKOWICE CCC TEAM Signed 10-18
GRAZIATO Nicola ITA - SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA Signed 11-10
GREGAARD WILSLY Jonas DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM ASTANA PRO TEAM Signed 07-24 10-16
GREIPEL André GER LOTTO - SOUDAL TEAM FORTUNEO - SAMSIC Signed 07-22 08-02
GRINCZER Natalie GBR WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS Signed 10-30
GRMAY Tsgabu Gebremaryam ETH TREK-SEGAFREDO MITCHELTON - SCOTT Signed 10-09
GROOT Mitch NED - ALECTO CYCLINGTEAM Signed 10-23
GROSPE Ismail PHI - TEAM GO FOR GOLD (NEW CT) Signed 11-18
GROSSER Aaron GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY BIKE AID Signed 10-10 11-07
GROSU Eduard Michael ROU NIPPO VINI FANTINI - EUROPA ORVINI DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM Signed 09-01 09-02
GROVES Kaden AUS ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM SEG RACING ACADEMY Signed 10-18
GRUBER Julian AUT MY BIKE STEVENS CYCLING TEAM NIEDERÖSTERREICH Signed 11-18 12-11
GUARNIER Megan USA BOELS DOLMANS CYCLING TEAM TEAM TIBCO-SVB Signed 08-28 12-02
GUAZZINI Vittoria ITA - VALCAR PBM Signed 10-15
GUERIN Alexis FRA - DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM Signed 07-16
GUERNALEC Thibault FRA - TEAM FORTUNEO - SAMSIC Signed 07-15
GUERREIRO Ruben POR TREK-SEGAFREDO TEAM KATUSHA-ALPECIN Signed 08-17 08-30
GUERRERO BONILLA Pablo ESP INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM RADIO POPULAR - BOAVISTA Signed 11-28
GUGLIELMI Simon FRA - CONTINENTAL TEAM GROUPAMA - FDJ Signed 11-09
GUILLONNET Adrien FRA - INTERPRO STRADALLI CYCLING Signed 10-16
GUTIERREZ ARZALUZ Ariadna MEX CONADE-Specialized-VISIT MEXICO Pro Cycling Team SWAPIT | AGILICO CYCLING PRO CYCLING Signed 09-10
GUTIERREZ RUIZ Sheyla ESP CYLANCE PRO CYCLING TEAM MOVISTAR TEAM Signed 09-15 09-26
GÜLLER Timo SUI - AKROS - THOMUS Signed 11-28
HAGEN Carl Fredrik NOR JOKER ICOPAL LOTTO - SOUDAL Signed 09-03 09-06
HAGEN Krister NOR TEAM COOP-OSTER HUS RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Signed 10-10 10-18
HAGIWARA Mayuko JPN ALE CIPOLLINI ENEICUE Signed 11-17 12-10
HAILU Hailemelekot ETH - NICE ETHIOPIAN TEAM (NEW CT) Signed 10-02
HALL Katie USA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM BOELS DOLMANS CYCLING TEAM Signed 08-14
HAMMERSCHMID Marvin AUT - CYCLING TEAM NIEDERÖSTERREICH (NEW CT) Signed 12-07
HAMMERSCHMID Raphael AUT - CYCLING TEAM NIEDERÖSTERREICH (NEW CT) Signed 12-07
HAMMES Kathrin GER TREK - DROPS WNT - ROTOR PRO CYCLING Signed 10-01
HANSEN Jesper DEN ASTANA PRO TEAM COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Signed 08-14 08-17
HANSEN Lasse Norman DEN AQUA BLUE SPORT CORENDON - CIRCUS Signed 08-27 09-18
HANSON Lauretta AUS UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM TREK FACTORY RACING Signed 08-22 09-25
HANSSING Jeppe DEN - BHS - ALMEBORG BORNHOLM Signed 11-01
HARDY Ben GBR - SWIFT CARBON PRO CYCLING (NEW CT) Signed 12-02
HARRIS Ryan RSA - TEG PRO CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 11-06
HARTLEY Adam GBR - SEG RACING ACADEMY Signed 09-20
HARVEY Mikayla NZL TEAM ILLUMINATE CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM Signed 10-24
HATEGEKA Gasore RWA - BENEDICTION CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 11-30
HEIDEMANN Miguel GER - RADTEAM HERMANN (NEW CT) Signed 10-02
HEIDERSCHEID Colin LUX TEAM DAUNER D&DQ AKKON LEOPARD PRO CYCLING Signed 11-12
HEIDUK Kim GER - TEAM LOTTO - KERN HAUS Signed 12-05
HENAO MONTOYA Sergio COL TEAM SKY UAE - TEAMEMIRATES Signed 09-13 09-15
HENKELMANN Milan GER - LKT TEAM BRANDENBURG Signed 11-08
HENNESSY Jacob GBR - CANYON DHB P/B BLOOR HOMES Signed 12-02
HINDSGAUL MADSEN Jacob DEN - TEAM COLOQUICK Signed 10-09
HIRSCHI Marc SUI DEVELOPMENT TEAM SUNWEB TEAM SUNWEB Signed 08-28 09-12
HNIK Karel CZE PARDUS - TUFO PROSTEJOV ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM Signed 10-22
HOELGAARD Markus NOR JOKER ICOPAL UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM Signed 09-03
HOFLAND Moreno NED LOTTO - SOUDAL TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Signed 08-16 08-18
HOFMAN Merel NED - SWABO WOMEN PRO CYCLING Signed 10-20
HOFSTEDE Lennard NED TEAM SUNWEB TEAM LOTTO NL - JUMBO Signed 08-10
HOLEC Richard CZE - COLPACK (NEW CT) Signed 11-06
HOLOWESKO William BAH - HAGENS BERMAN-AXEON Signed 11-15
HOLT Joe GBR - VITUS PRO CYCLING Signed 11-12
HONORÉ Mikkel DEN TEAM WAOO QUICK STEP FLOORS Signed 10-20 10-23
HOOGEBOOM Roos NED - BIEHLER PRO CYCLING Signed 10-30 10-03
HOPPER Ed GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Signed 11-15
HUALDA Ronnel PHI - TEAM GO FOR GOLD (NEW CT) Signed 11-16
HULGAARD Morten Alexander DEN BHS - ALMEBORG BORNHOLM TEAM COLOQUICK Signed 10-31
HUREL Tony FRA - ST MICHEL - AUBER 93 Signed 08-21
IMANIZABAYO Eric RWA - BENEDICTION CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 11-30
IMHOF Claudio SUI - AKROS - THOMUS Signed 11-28
INKELAAR Kevin NED POLARTEC KOMETA CONTINENTAL TEAM GROUPAMA - FDJ Signed 10-05 10-26
INTXAUSTI ELORRIAGA Benat EUS TEAM SKY EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS Signed 10-09
IRVINE Declan AUS - TEAM NOVO NORDISK Signed 10-17
ISASI CRISTOBÁL Ziortza EUS SOPELA WOMENS TEAM ENEICUE Signed 12-10
ISIDORO Micael POR - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-16
IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka EUS BAHRAIN - MERIDA ASTANA PRO TEAM Signed 08-16 08-27
IZAGUIRRE INSAUSTI Ion EUS BAHRAIN - MERIDA ASTANA PRO TEAM Signed 08-16 08-27
JANISZEWSKI Sylwester POL WIBATECH MERX 7R VOSTER UNIWHEELS TEAM Signed 10-17
JANSSEN Adriaan NED DELTA CYCLING ROTTERDAM MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM Signed 10-12
JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander COL UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM MANZANA POSTOBON TEAM Signed 10-24 10-31
JARAMILLO VELEZ Diego Alejandro COL COLDEPORTES ZENU SELLO ROJO BICICLETAS STRONGMAN COLOMBIA COLDEPORTES Signed 11-20
JASTRAB Megan USA - RALLY CYCLING Signed 12-07
JAVELLY Luis FRA - START TEAM GUSTO Signed 10-07
JENELTEN Jeremias SUI - AKROS - THOMUS Signed 11-28
JERMAN Ziga SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM CONTINENTAL TEAM GROUPAMA - FDJ Signed 11-09
JIM Songezo RSA - PROTOUCH SPORTS (NEW CT) Signed 11-04 11-09
JIMENEZ Luis Fernando COL - EPM Signed 11-18
JITARU Ciprian ROU - GIOTTI VICTORIA - PALOMAR Signed 11-30
JOLIDON Cedric SUI NICE DEVO TEAM NICE ETHIOPIAN TEAM (NEW CT) Signed 10-02
JOLIDON Nicola SUI - NICE ETHIOPIAN TEAM (NEW CT) Signed 10-03
JONES Richard GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Signed 11-15
JONES Seth USA - HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES Signed 11-10
JONES Simon USA - INTERPRO STRADALLI CYCLING Signed 11-25
JOSEPH Thomas BEL MARLUX - BINGOAL TARTELETTO - ISOREX Signed 10-25
JULIUS Jayde RSA - PROTOUCH SPORTS (NEW CT) Signed 11-09
JUNG Lennart GER - RADTEAM HERMANN (NEW CT) Signed 10-12
KAMP EGESTED Alexander DEN TEAM WAOO RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Signed 09-26
KANAKA Marian UKR - D'AMICO - UTENSILNORD Signed 11-10
KANGERT Tanel EST ASTANA PRO TEAM TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Signed 08-23
KASPERSEN Thomas Rald DEN - BHS - ALMEBORG BORNHOLM Signed 11-21
KATERBERG Ben CAN - DEVELOPMENT TEAM SUNWEB Signed 09-29
KENNETT Dylan NZL - ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM Signed 09-02
KERFOOT-ROBSON Dylan GBR TEAM WIGGINS VITUS PRO CYCLING Signed 11-12
KESSLER Nina NED HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK Signed 08-13 10-31
KHAKIMOVA Alina UZB - COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM Signed 11-20
KIRSCH Alex LUX WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT TREK-SEGAFREDO Signed 08-06 09-03
KLEMENT Melanie NED - SWABO WOMEN PRO CYCLING Signed 10-20
KLEVJER Kristian NOR - JOKER ICOPAL Signed 09-20
KLUCKERS Arthur LUX - LEOPARD PRO CYCLING Signed 11-20
KLUGE Roger GER MITCHELTON - SCOTT LOTTO - SOUDAL Signed 07-24 08-29
KNAPP Daniel AUT TIROL CYCLING TEAM TEAM VORARLBERG SANTIC Signed 10-25 12-04
KNEBELEVA Ekaterina UZB - COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM Signed 11-19
KNEISKY Morgan FRA ROUBAIX - LILLE METROPOLE CONTINENTAL TEAM GROUPAMA - FDJ Signed 11-09
KNETEMANN Roxane NED ALE CIPOLLINI PARKHOTEL VALKENBURG Signed 08-17 09-03
KOBAYASHI Marino JPN NIPPO VINI FANTINI - EUROPA ORVINI GIOTTI VICTORIA - PALOMAR Signed 11-28
KOCH Jonas GER CCC SPRANDI POLKOWICE HEIZOMAT RAD-NET.DE Signed 11-09 11-30
KONING Peter NED AQUA BLUE SPORT BIKE AID Signed 08-27 12-06
KONONENKO Mykhailo UKR TEAM NOVAK BEIJING XDS - INNOVA CYCLING TEAM Signed 06-29
KOPPENBURG Clara GER CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM WNT ROTOR PRO CYCLING Signed 09-19
KOROSEC Rok SLO MY BIKE STEVENS LJUBLJANA GUSTO XAURUM Signed 11-18 11-28
KOSAKA Hikaru JPN - UTSUNOMIYA BLITZEN Signed 12-06
KOSTER Adne NED - ALECTO CYCLINGTEAM Signed 10-24
KOSTER Claudia NED TEAM VIRTU CYCLING (WE) WNT ROTOR PRO CYCLING Signed 10-20 11-13
KOYAMA Tomoya JPN - INTERPRO STRADALLI CYCLING Signed 10-09
KRAGH ANDERSEN Asbjørn DEN TEAM WAOO TEAM SUNWEB Signed 10-17
KREUZIGER Roman CZE MITCHELTON - SCOTT TEAM DIMENSION DATA Signed 08-12
KRIGBAUM Mathias DEN TEAM WAOO TEAM COLOQUICK Signed 10-19
KROG Rex Luis PHI - TEAM GO FOR GOLD (NEW CT) Signed 11-18
KROGSGAARD Birgitte DEN - TEAM VIRTU CYCLING WOMAN Signed 12-07
KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi ERI TEAM DIMENSION DATA ASTANA PRO TEAM Signed 07-15 10-08
KUEN Maximilian AUT MY BIKE STEVENS TEAM VORARLBERG SANTIC Signed 11-18 12-05
KUHN Jan GER - TEAM LOTTO - KERN HAUS Signed 12-05
KUIJPERS Evy NED - CCC-Women Signed 09-29
KULBE Lars GER - TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY Signed 10-10
KULIKOV Vladislav RUS - GAZPROM - RUSVELO Signed 10-17
KULIKOVSKIY Alexandr RUS - GAZPROM - RUSVELO Signed 10-17
KULYK Andriy UKR - BEIJING XDS - INNOVA CYCLING TEAM Signed 06-29
KUMP Marko SLO CCC SPRANDI POLKOWICE ADRIA MOBIL Signed 11-09 11-13
KURNOSSOVA Marina KAZ - ASTANA WOMEN'S TEAM Signed 11-20
KUSZTOR Peter HUN MY BIKE STEVENS TEAM NOVO NORDISK Signed 11-18 12-04
KYFFIN Zeb GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Signed 11-15
KÜNG Stefan SUI BMC RACING TEAM GROUPAMA - FDJ Signed 07-18 08-09
LACH Marta POL - CCC-Women Signed 09-28
LAFAY Victor FRA - COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Signed 07-15
LAIZANE Lija LAT AROMITALIA VAIANO ENEICUE Signed 12-10
LAMANNE Pasquale ITA - ISEO RIME CARNOVALI (NEW CT) Signed 11-21
LAMMERTINK Maurits NED TEAM KATUSHA-ALPECIN ROOMPOT - CHARLES Signed 10-02 10-04
LAMPAWOG Jay PHI - TEAM GO FOR GOLD (NEW CT) Signed 11-18
LANGVAD Annika DEN - BOELS DOLMANS CYCLING TEAM Signed 12-03
LARSEN Mathias DEN TEAM COLOQUICK TEAM WAOO Signed 11-02 11-28
LARSEN Niklas DEN TEAM WAOO TEAM COLOQUICK Signed 10-10
LATHAM Christopher GBR ONE PRO CYCLING VITUS PRO CYCLING Signed 09-01 11-12
LAUK Karl Patrick EST - CONTINENTAL TEAM GROUPAMA - FDJ Signed 11-09
LAVERACK Edward GBR JLT CONDOR SWIFT CARBON PRO CYCLING (NEW CT) Signed 09-17 12-02
LAVERICK Joseph GBR - MADISON GENESIS Signed 11-23
LAVRIC Martin SLO - DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM Signed 11-20
LE NET Marie FRA - FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE Signed 10-17
LEMOS PINTO Edgar Miguel POR VITO-FEIRENSE-BLACKJACK W52/FC PORTO Signed 10-24
LEPISTÖ Lotta FIN CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM TREK FACTORY RACING Signed 08-13 08-28
LEWIS Adam GBR T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON BEAT CYCLING CLUB Signed 10-17 10-25
LEYDER Misch LUX - LEOPARD PRO CYCLING Signed 11-13
LIENHARD Fabian SUI HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES IAM - EXCELSIOR Signed 09-22 12-06
LIEPINS Emils LAT ONE PRO CYCLING WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT Signed 09-01 10-16
LIGTHART Pim NED ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ DIRECT ENERGIE Signed 08-20 08-21
LONARDI Giovanni ITA - NIPPO VINI FANTINI - EUROPA ORVINI Signed 07-25
LONGO BORGHINI Elisa ITA WIGGLE HIGH5 TREK FACTORY RACING Signed 07-28 08-08
LONGYKA Anja SLO - BTC CITY LJUBLJANA Signed 11-20
LOPEZ GONZALEZ Fernando ESP - GUERCIOTTI KIWI ATLANTICO (NEW CT) Signed 11-30
LÓPEZ-COZAR Juan ESP TEAM EUSKADI EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS Signed 10-30
LOZANO RAMIREZ Laura Camila COL - HEALTHMATE - CYCLELIVE TEAM Signed 10-24
LUCAS Sharlotte NZL - TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK Signed 10-31
LUCERO Jericho PHI - TEAM GO FOR GOLD (NEW CT) Signed 11-18
LUDWIG Hannah GER - CANYON-SRAM RACING Signed 09-27
LUKKEDAL Oivind NOR TEAM COOP-OSTER HUS JOKER ICOPAL Signed 09-17
LUND Rasmus DEN - TEAM COLOQUICK Signed 10-24
LUNDER Erik NOR - TEAM COOP-OSTER HUS Signed 10-05
LUNKE Sindre Skjøstad NOR TEAM FORTUNEO - SAMSIC RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Signed 09-18 10-09
LUTRO Amalie NOR - HITEC PRODUCTS Signed 09-06
MAAS Edo NED - DEVELOPMENT TEAM SUNWEB Signed 09-29
MAAS Jan NED SEG RACING ACADEMY LEOPARD PRO CYCLING Signed 11-23
MACHADO Tiago POR TEAM KATUSHA-ALPECIN SPORTING TAVIRA Signed 09-06 10-15
MADER Gino SUI - TEAM DIMENSION DATA Signed 09-29 10-05
MADRAZO Ángel ESP DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM BURGOS BH Signed 10-10
MAGNALDI Erica ITA BEPINK WNT - ROTOR PRO CYCLING Signed 09-28 10-30
MAGNUSSON Kim SWE TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Signed 10-18
MAIN Kent RSA TEAM DIMENSION DATA TEG PROCYCLING TEAM Signed 12-06
MALCOTTI Barbara ITA - VALCAR PBM Signed 10-15
MALUCELLI Matteo ITA ANDRONI GIOCATTOLI CAJA RURAL-SEGUROS RGA Signed 09-19 09-26
MANCEBO PEREZ Francisco ESP INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM MATRIX POWERTAG Signed 10-01
MANFREDI Samuele ITA - CONTINENTAL TEAM GROUPAMA - FDJ Signed 10-17
MANNION Gavin USA UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM RALLY CYCLING Signed 08-28
MARECZKO Jakub ITA WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA BMCCCC (Name Pending) Signed 08-06 09-13
MARINI Alberto ITA - ISEO RIME CARNOVALI (NEW CT) Signed 11-21
MARINI Nicolas ITA MSTINA FOCUS QINGHAI TIANYOUDE CYCLING TEAM Signed 11-26
MARKL Lucas GER - TEAM LOTTO - KERN HAUS Signed 12-05
MARKUS Femke NED - PARKHOTEL VALKENBURG Signed 09-03
MARSMAN Tim NED - METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL Signed 10-02
MARTIN MARTIN Isabel ESP - BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS Signed 10-16
MARTIN Tony GER TEAM KATUSHA-ALPECIN TEAM LOTTO NL - JUMBO Signed 08-14 10-21
MARTINGIL César POR LIBERTY SEGUROS - CARGLASS SPORTING TAVIRA Signed 11-10
MAS BONET Luis ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA MOVISTAR TEAM Signed 09-28
MASOTTO Giulio ITA - COLPACK (NEW CT) Signed 11-15
MASSON Christophe FRA WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT NATURA4EVER - ROUBAIX LILLE METROPOLE Signed 10-10 11-06
MASTALLER Stefan AUT MY BIKE STEVENS CYCLING TEAM NIEDERÖSTERREICH (NEW CT) Signed 11-18 12-05
MATHIS Marco GER TEAM KATUSHA-ALPECIN COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Signed 08-31
MATZ Mathias Bundsgaard DEN - BHS - ALMEBORG BORNHOLM Signed 11-10
MAWDIT Lionel AUS JELLY BELLY P/B MAXXIS TEAM BRIDGELANE Signed 11-02 11-30
MAYRHOFER Marius GER - DEVELOPMENT TEAM SUNWEB Signed 09-14
MAZZUCCO Fabio ITA TREVIGIANI PHONIX HEMUS 1896 SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA Signed 11-10
MCCARTHY Robert-Jon IRL JLT CONDOR CANYON DHB P/B BLOOR HOMES Signed 09-17 12-02
MCCORMICK Hayden NZL ONE PRO CYCLING TEAM BRIDGELANE Signed 09-01 11-30
MCGEOUGH Cormac IRL JELLY BELLY P/B MAXXIS EVO PRO RACING (NEW CT) Signed 11-02 12-08
MCLEOD Callum GBR - CANYON DHB P/B BLOOR HOMES Signed 12-02
MEIJER Gijs NED DELTA CYCLING ROTTERDAM ALECTO CYCLINGTEAM Signed 11-05
MEIN Thomas GBR - TARTELETTO - ISOREX Signed 11-18
MEIRELES Nuno POR MIRANDA-MORTÁGUA LUDOFOODS-LOULETANO-AVILUDO Signed 10-18
MEISELS Esther USA - HEALTHMATE - CYCLELIVE TEAM Signed 10-07
MENDONÇA Luís POR AVILUDO-LOULETANO-ULI RADIO POPULAR - BOAVISTA Signed 09-13 10-31
MENDOZA CARDONA Omar Alberto COL MEDELLIN MANZANA POSTOBON TEAM Signed 11-01
MENEGOTTO Jacopo ITA - BIESSE CARRERA GAVARDO Signed 11-21
MEO Felix James NZL - COLPACK (NEW CT) Signed 11-15
MERLIER Braam BEL ERA PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM Signed 07-15
MERLIER Tim BEL VERANDA'S WILLEMS-CRELAN PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM Signed 07-15
MESTAN Matous CZE - PARDUS - TUFO PROSTEJOV Signed 12-02
MESTRE Daniel POR EFAPEL W52/FC PORTO Signed 10-05
MEUCCI Andrea ITA - AMORE & VITA - PRODIR Signed 11-06
MIHAYLOV Nikolay BUL DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM EFAPEL Signed 11-15
MIKSANIK Vladimir CZE - PARDUS - TUFO PROSTEJOV Signed 12-02
MILAN Jonathan ITA - CYCLING TEAM FRIULI (NEW CT) Signed 11-14
MINALI Riccardo ITA ASTANA PRO TEAM ISRAEL CYCLING ACADEMY Signed 11-13 11-18
MOL Wesley NED - TEAM DIFFERANGE - GEBA Signed 10-30
MOLANO BENAVIDES Juan Sebastián COL MANZANA POSTOBON TEAM UAE - TEAMEMIRATES Signed 09-13 10-08
MOLLY Kenny BEL AGO - AQUA SERVICE WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT Signed 08-22 10-01
MONCASSIN Maxence FRA WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA AMORE & VITA - PRODIR Signed 12-02
MONTAGUTI Matteo ITA AG2R LA MONDIALE ANDRONI GIOCATTOLI Signed 09-17 11-10
MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio COL TREVIGIANI PHONIX HEMUS 1896 BELTRAMI TSA HOPPLA (NEW CT) Signed 11-28
MOOLMAN - PASIO Ashleigh RSA CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM CCC-Women Signed 09-10
MORA VEDRI Sebastian ESP - CAJA RURAL-SEGUROS RGA Signed 11-15
MORENI Gabriele ITA - BIESSE CARRERA GAVARDO Signed 11-14
MORENO RAMIREZ Johan COL EQUIPO CONTINENTAL ORGULLO PAISA BICICLETAS STRONGMAN COLOMBIA COLDEPORTES Signed 11-20
MORIN Emmanuel FRA - COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Signed 10-15
MORTON Lachlan David AUS TEAM DIMENSION DATA TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Signed 10-11 11-01
MOSCHETTI Matteo ITA POLARTEC KOMETA TREK-SEGAFREDO Signed 07-15
MOSER Moreno ITA ASTANA PRO TEAM NIPPO VINI FANTINI FAIZANÈ Signed 10-12
MOSES Thomas GBR JLT CONDOR MADISON GENESIS Signed 09-17 11-22
MOTA Cristian ESP - MIRANDA-MORTÁGUA Signed 10-23
MOTTRAM Michael GBR - VITUS PRO CYCLING Signed 11-12
MOULD Jonathan GBR JLT CONDOR MADISON GENESIS Signed 09-17 11-22
MUELA GALVEZ Albert ESP - EVO PRO RACING (NEW CT) Signed 12-08
MUGERLI Matej SLO MY BIKE STEVENS CYCLING TEAM NIEDERÖSTERREICH (New CT) Signed 11-18 12-03
MULLER Gabriel FRA - TEAM DIFFERDANGE - GEBA Signed 11-24
MUNDAY Samuel AUS - TEAM NOVO NORDISK Signed 10-17
MUNDY Isaac GBR MADISON GENESIS SWIFT CARBON PRO CYCLING (NEW CT) Signed 11-22 12-02
MUNOZ LANCEROS Christian Camilo COL - UAE - TEAMEMIRATES Signed 08-24 09-06
MUNYANEZA Didier RWA - BENEDICTION CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 11-30
MURPHY John USA HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES RALLY CYCLING Signed 08-31
MUSTONEN LICHAN Sara SWE EXPERZA-FOOTLOGIX HEALTHMATE - CYCLELIVE TEAM Signed 09-15 10-07
NABERMAN Tim NED - DEVELOPMENT TEAM SUNWEB Signed 10-31
NAGENGAST Fleur NED - PARKHOTEL VALKENBURG Signed 09-22
NARVAEZ PRADO Jhonnatan ECU QUICK STEP FLOORS TEAM SKY Signed 10-08 10-18
NATAROV Yuriy KAZ ASTANA CITY ASTANA PRO TEAM Signed 07-24 08-06
NAVARDAUSKAS Ramunas LTU BAHRAIN - MERIDA DELKO MARSEILLE PROVENCE Signed 08-21 12-04
NAVARRO Elmer PHI - TEAM GO FOR GOLD (NEW CT) Signed 11-16
NAVARRO GARCIA Daniel ESP COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS TEAM KATUSHA-ALPECIN Signed 08-01 08-27
NAVARRO Gauthier FRA - INTERPRO STRADALLI CYCLING Signed 10-04
NAZARET Magno Prado BRA - SINDICATO DE EMPLEADOS PUBLICOS DE SAN JUAN Signed 10-30
NEKRASOV Denis RUS - GAZPROM - RUSVELO Signed 10-17
NEUMANN Dominik CZE - ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM Signed 10-22
NEYLAN Rachel AUS MOVISTAR WOMEN TEAM VIRTU CYCLING WOMAN Signed 10-14 12-10
NGUYEN Thi That VIE - LOTTO SOUDAL LADIES Signed 10-15
NIZZOLO Giacomo ITA TREK-SEGAFREDO TEAM DIMENSION DATA Signed 07-25 09-21
NKURUNZIZA Yves RWA - BENEDICTION CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 12-02
NOMMELA Aksel EST BEAT CYCLING CLUB WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT Signed 10-01
NONNEZ Theo FRA - CONTINENTAL TEAM GROUPAMA - FDJ Signed 11-10
NOSKOVÁ Nikola CZE BEPINK CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM Signed 08-28
NSENGIMANA Jean Bosco RWA - BENEDICTION CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 11-30
NUNES Hugo POR MIRANDA-MORTÁGUA RADIO POPULAR - BOAVISTA Signed 10-25 10-31
NUÑEZ SANCHEZ Jose Carlos ESP - GUERCIOTTI KIWI ATLANTICO (NEW CT) Signed 11-28
NZAFASHWANAY Jean Claude RWA - BENEDICTION CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 12-02
NZAMBA Domingos ANG - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-18
OCHOA CAMARGO Diego Antonio COL EPM MANZANA POSTOBON TEAM Signed 11-01
OGNEDAL Thomas NOR - TEAM COOP-OSTER HUS Signed 10-05
OIEN Justin USA CAJA RURAL-SEGUROS RGA HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES Signed 10-09 11-09
OLDANI Stefano ITA - POLARTEC KOMETA Signed 10-09
OLIVEIRA Flavia BRA - SWAPIT | AGILICO CYCLING PRO CYCLING Signed 09-10
OLIVEIRA Ivo POR HAGENS BERMAN-AXEON UAE - TEAMEMIRATES Signed 10-15
OLIVEIRA Rui POR HAGENS BERMAN-AXEON UAE - TEAMEMIRATES Signed 10-15
OMRZEL Aljaz SLO - ADRIA MOBIL Signed 10-24
OOSTHUIZEN Jason RSA - TEG PRO CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 11-28
OOSTRA Folkert NED ALECTO CYCLINGTEAM MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM Signed 10-26
OREEL Lars NED DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG TEAM DAUNER D&DQ AKKON Signed 09-11 11-21
ORKEN Ahmet TUR - SALCANO SAKARYA (NEW CT) Signed 10-24
OSORIO CARVAJAL Alejandro COL GW SHIMANO NIPPO VINI FANTINI - EUROPA ORVINI Signed 07-15 09-03
OTTEMA Rick NED ALECTO CYCLINGTEAM METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL Signed 10-01
OWEN Harriet GBR - HAGENS BERMAN | SUPERMINT Signed 10-14
OWSIAN Lukasz POL CCC SPRANDI POLKOWICE BMCCCC (name pending) Signed 08-19
PAASSCHENS Mathijs NED - WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT Signed 11-30
PACHSHENKO Svetlana KAZ - ASTANA WOMEN'S TEAM Signed 11-20
PAGE Dylan SUI TEAM SAPURA CYCLING IAM - EXCELSIOR Signed 12-06
PAPIERSKI Damian POL - CCC DEVELOPMENT TEAM Signed 11-29
PARASINI Nicolo ITA - BELTRAMI TSA HOPPLA (NEW CT) Signed 12-02
PARET-PEINTRE Aurélien FRA - AG2R LA MONDIALE Signed 07-15
PARKINSON Abby-Mae GBR TREK - DROPS DROPS Signed 11-07
PATERNOSTER Letizia ITA ASTANA WOMEN'S TEAM TREK FACTORY RACING Signed 08-18 09-11
PATINO BEDOYA Paula Andrea COL - MOVISTAR TEAM Signed 10-24
PATTYN Jeroen BEL - TEAM DIFFERANGE - GEBA Signed 10-30
PAUWELS Serge BEL TEAM DIMENSION DATA BMCCCC (name pending) Signed 08-10
PAVLIC Marko SLO - H&R BLOCK PRO CYCLING Signed 10-24
PEAK Barnabas HUN - SEG RACING ACADEMY Signed 10-22
PEARSON Daniel GBR AQUA BLUE SPORT CANYON DHB P/B BLOOR HOMES Signed 08-27 12-02
PEDERSEN Casper Phillip DEN AQUA BLUE SPORT TEAM SUNWEB Signed 08-27 09-12
PEKALA Piotr POL - CCC DEVELOPMENT TEAM Signed 11-24 11-30
PELEGRÍ FERRANDIS Óscar ESP RADIO POPULAR - BOAVISTA VITO-FEIRENSE-BLACKJACK Signed 11-08
PELUCCHI Matteo ITA BORA-HANSGROHE ANDRONI GIOCATTOLI Signed 10-12 11-23
PENA Jesus David COL - BICICLETAS STRONGMAN COLOMBIA COLDEPORTES Signed 11-21
PENALVER ANIORTE Manuel ESP TREVIGIANI PHONIX HEMUS 1896 BURGOS BH Signed 10-10
PENG Yuan Tan TPE TEAM MCDONALDS DOWN UNDER LJUBLJANA GUSTO XAURUM Signed 11-30
PEÑUELA Diana Carolina COL UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM ALE CIPOLLINI Signed 08-25 09-20
PER David SLO BAHRAIN - MERIDA ADRIA MOBIL Signed 08-21 11-13
PERICHON Pierre-Luc FRA TEAM FORTUNEO - SAMSIC COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Signed 09-16
PESENTI Thomas ITA - BELTRAMI TSA HOPPLA (NEW CT) Signed 12-02
PESSOT Alessandro ITA - BARDIANI CSF Signed 10-18
PETER Jannis GER - HEIZOMAT RAD-NET.DE Signed 11-30
PETRELLI Gabriele ITA - CYCLING TEAM FRIULI (NEW CT) Signed 11-16
PHILIPSEN Jasper BEL HAGENS BERMAN-AXEON UAE - TEAMEMIRATES Signed 07-19 10-27
PIERANTOZZI Lucio ITA - COLPACK (NEW CT) Signed 11-15
PIMENTA COSTA MENDES José Joao POR BURGOS BH SPORTING TAVIRA Signed 10-10 10-15
PINHEIRO Ivo POR - MIRANDA-MORTÁGUA Signed 10-22
PINTO Pedro POR - MIRANDA-MORTÁGUA Signed 10-20
PITEL Edwige FRA - COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM Signed 11-19
PLANCKAERT Baptiste BEL TEAM KATUSHA-ALPECIN WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT Signed 08-31 10-01
PLIASKINA Anastasia RUS - COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM Signed 11-19
PLICHTA Anna POL BOELS DOLMANS CYCLING TEAM TREK-SEGAFREDO Signed 08-17 09-26
PLUCINSKI Leszek POL CCC SPRANDI POLKOWICE VOSTER UNIWHEELS TEAM Signed 10-29
POGACAR Tadej SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM UAE - TEAMEMIRATES Signed 07-24 08-22
PORTE Richie AUS BMC RACING TEAM TREK-SEGAFREDO Signed 07-15 08-23
PORZNER Manuel GER TIROL CYCLING TEAM RADTEAM HERMANN (NEW CT) Signed 10-10
POTAPOVA Faina KAZ - ASTANA WOMEN'S TEAM Signed 11-19
POWER Robert AUS MITCHELTON - SCOTT TEAM SUNWEB Signed 09-05
POZDNYAKOV Kirill AZE SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT TARTELETTO - ISOREX Signed 10-17
PRADES REVERTE Eduard ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS MOVISTAR TEAM Signed 10-15 10-19
PRETORIUS Michael RSA - TEG PRO CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 12-04
PRONSKIY Vadim KAZ ASTANA CITY VINO - ASTANA MOTORS Signed 12-08
PUGI Gianni ITA - SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA Signed 11-10
PUJOL Anna Cristina ESP - ENEICUE Signed 12-10
PUPPIO Antonio ITA - POLARTEC KOMETA Signed 10-09
PUTT Tanner USA UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES Signed 10-24 11-09
QUAADE Rasmus Christian DEN BHS - ALMEBORG BORNHOLM RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Signed 08-01 09-05
QUAGLIOTTO Nadia ITA TOP GIRLS FASSA BORTOLO ALE CIPOLLINI Signed 09-25
QUINCEY Scott GBR - IAM - EXCELSIOR Signed 12-06
QUINIOU Marine FRA - CHARENTE-MARITIME WOMEN CYCLING Signed 11-21
QUINN Sean USA - HAGENS BERMAN-AXEON Signed 11-04 11-07
QUINTERO NORENA Carlos Julian COL - MANZANA POSTOBON TEAM Signed 11-01
QUITA Ronnilan PHI - TEAM GO FOR GOLD (NEW CT) Signed 11-18
RAHBEK Mads Baadsgaard DEN - BHS - ALMEBORG BORNHOLM Signed 10-10
RAIMONDI Jessica ITA - ALE CIPOLLINI Signed 11-17
RAMALHO André POR - LA ALUMINIOS Signed 10-29
RAMIREZ BOTERO Carlos COL GW SHIMANO EPM Signed 11-16 11-18
RAPPO Anthony SUI - IAM - EXCELSIOR Signed 12-06
RASCH Jesper NED - SEG RACING ACADEMY Signed 10-25
RASSMANN Frederik GER - TEAM LOTTO - KERN HAUS Signed 12-05
RATTO Rossella ITA CYLANCE PRO CYCLING TEAM BTC CITY LJUBLJANA Signed 09-15 11-20
RECKENDORFER Lukas AUT - HRINKOW ADVARICS CYCLEANG Signed 10-24
REED Jordan GBR - SWIFT CARBON PRO CYCLING (NEW CT) Signed 12-02
REES Jack GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Signed 11-15
RESTREPO VALENCIA Jhonatan COL TEAM KATUSHA-ALPECIN MANZANA POSTOBON TEAM Signed 10-31
REX Laurens BEL - AGO - AQUA SERVICE Signed 10-19
REYES Elvys Noe PUR - INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM Signed 11-23
REYES VERGARE Miguel Angel COL - EPM Signed 11-18
REYNDERS Jens BEL LEOPARD PRO CYCLING AGO - AQUA SERVICE Signed 10-11
RICHARDSON Alexandar GBR ONE PRO CYCLING CANYON DHB P/B BLOOR HOMES Signed 09-01 12-02
RIETZLER Kilian GER - WSA PUSHBIKERS Signed 11-16
RIJKES Sarah AUT EXPERZA-FOOTLOGIX WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM Signed 09-12
RIKUNOV Petr RUS - GAZPROM - RUSVELO Signed 10-17
RINALDI Nicolas ITA - ISEO RIME CARNOVALI (NEW CT) Signed 11-20
RIOU Alan FRA - TEAM FORTUNEO - SAMSIC Signed 07-15
RIVERA Brandon COL - GW SHIMANO Signed 11-16
RIVI Samuele ITA - TIROL CYCLING TEAM Signed 10-23
ROBBINS Tristan GBR - SWIFT CARBON PRO CYCLING (NEW CT) Signed 12-02
ROCHAS Rémy FRA - DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM Signed 10-02
ROCHE Nicholas IRL BMC RACING TEAM TEAM SUNWEB Signed 08-28 09-05
RODRIGUES Rui POR AVILUDO-LOULETANO-ULI VITO-FEIRENSE-BLACKJACK Signed 10-20
RODRIGUEZ DAVILA Daniel ESP - GUERCIOTTI KIWI ATLANTICO (NEW CT) Signed 11-30
RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson COL DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM EPM Signed 07-23 11-18
ROELANDTS Jurgen BEL BMC RACING TEAM MOVISTAR TEAM Signed 07-18 08-17
ROJAS CAMPOS Gabriel CRC - AEVOLO Signed 10-17
ROLLAND Pierre FRA TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE VITAL CONCEPT Signed 07-28 08-09
ROMANO Francesco ITA - BARDIANI CSF Signed 08-23
ROTH Ryan CAN SILBER PRO CYCLING TEAM X SPEED UNITED CT (NEW CT) Signed 09-19 11-21
ROTMAN Lotte BEL EXPERZA-FOOTLOGIX HEALTHMATE - CYCLELIVE TEAM Signed 09-30
RUBINO Samuele ITA - POLARTEC KOMETA Signed 09-29
RUBIO Jesús Alberto ESP INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM GUERCIOTTI KIWI ATLANTICO (NEW CT) Signed 11-28
RUGG Timothy USA - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-16
RUGOVAC Denis CZE - PARDUS - TUFO PROSTEJOV Signed 12-02
RUPES Martin CAN - X SPEED UNITED CT (NEW CT) Signed 11-21
SAARELAINEN Sari FIN - COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM Signed 10-25
SAIDOV Ulugbek UZB - TEAM NOVO NORDISK Signed 10-17
SAJNOK Szymon POL CCC SPRANDI POLKOWICE BMCCCC (name pending) Signed 08-16
SALCEDO ZAMBRANO Jannie Milena COL - SWAPIT | AGILICO CYCLING PRO CYCLING Signed 10-26
SAMLI Feritcan TUR TORKU SEKERSPOR SALCANO SAKARYA (NEW CT) Signed 10-24
SANABRIA SANCHEZ Ana Cristina COL SERVETTO - STRADALLI CYCLE - ALURECYCLING SWAPIT | AGILICO CYCLING PRO CYCLING Signed 08-21
SANMARTIN Paula ESP SERVETTO - STRADALLI CYCLE - ALURECYCLING ENEICUE Signed 12-10
SANTESTEBAN GONZALEZ Ane EUS ALE CIPOLLINI WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM Signed 08-30
SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José COL - EPM Signed 11-18
SARTORI Mirco ITA - ISEO RIME CARNOVALI (NEW CT) Signed 11-20
SAVIC Maja SRB - BTC CITY LJUBLJANA Signed 11-20
SAYAR Mustafa TUR - SALCANO SAKARYA (NEW CT) Signed 10-24
SCARONI Cristian ITA - CONTINENTAL TEAM GROUPAMA - FDJ Signed 10-16
SCHACHMANN Maximilian GER QUICK STEP FLOORS BORA-HANSGROHE Signed 09-04 09-19
SCHESKE Frederik GER - VITUS PRO CYCLING Signed 11-13
SCHEULEN Marvin POR - LA ALUMINIOS Signed 10-29 11-02
SCHLEGEL Michal CZE CCC SPRANDI POLKOWICE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM Signed 07-20 11-15
SCHLEMMER Lukas AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS WSA PUSHBIKERS Signed 11-01 11-18
SCHMID Mauro SUI - SWISS RACING ACADEMY (NEW CT) Signed 11-19
SCHMIDT Fabien FRA - DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM Signed 08-07 08-10
SCHMIEDEL Sebastian GER - LKT TEAM BRANDENBURG Signed 11-08
SCHULTZ Nicholas AUS CAJA RURAL-SEGUROS RGA MITCHELTON - SCOTT Signed 08-23
SCHWEIZER Doris SUI TEAM VIRTU CYCLING (WE) BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS Signed 12-07
SCHÖNBERGER Sebastian AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA Signed 07-15
SCOTSON Callum AUS MITCHELTON-BIKEEXCHANGE MITCHELTON - SCOTT Signed 08-17
SCOTSON Miles AUS BMC RACING TEAM GROUPAMA - FDJ Signed 09-14 10-03
SEYE Guillaume BEL - BEAT CYCLING CLUB Signed 10-23
SEYFFERT Pieter RSA - PROTOUCH SPORTS (NEW CT) Signed 11-09
SHEEHAN Riley USA - AEVOLO Signed 10-20
SHERIFFS Chris GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Signed 11-15
SIEBERG Marcel GER LOTTO - SOUDAL BAHRAIN - MERIDA Signed 07-25 08-07
SILVA Afonso POR - RADIO POPULAR - BOAVISTA Signed 10-17
SILVA Helder ANG - BAI - SICASAL- PETRO DE LUANDA (NEW CT) Signed 11-18
SILVA Joaquim POR CAJA RURAL-SEGUROS RGA W52/FC PORTO Signed 11-09
SIMMONDS Hayley GBR WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM BTC CITY LJUBLJANA Signed 11-14 11-20
SINSCHEK Nils NED - DEVELOPMENT TEAM SUNWEB Signed 10-31
SISR Frantisek CZE CCC SPRANDI POLKOWICE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM Signed 10-22
SKALNIAK Agnieszka POL EXPERZA-FOOTLOGIX CCC-Women Signed 09-15 09-28
SKJERPING Kristoffer NOR JOKER ICOPAL UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM Signed 09-03
SKOK Anze SLO - LJUBLJANA GUSTO XAURUM Signed 12-02
SKOT-HANSEN Aksel NOR - TEAM COLOQUICK Signed 10-31
SLATER Alistair GBR JLT CONDOR VITUS PRO CYCLING Signed 09-17 11-12
SLIK Rozanne NED FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK Signed 09-21 10-31
SLOOTJES Jordi NED - GUERCIOTTI KIWI ATLANTICO (NEW CT) Signed 11-30
SMITH Dion NZL WANTY – GROUPE GOBERT MITCHELTON - SCOTT Signed 09-21
SOETE Daan BEL - PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TEAM Signed 07-15
SOTBERG Andre NOR - TEAM COOP-OSTER HUS Signed 10-26
SOTO Antonio Jesús ESP - TEAM EUSKADI Signed 10-19 10-30
SOTO LOPEZ Jazmin Gabriela GUA - SWAPIT AGOLICO Signed 09-14
SPADINI Enrico ITA - ISEO RIME CARNOVALI (NEW CT) Signed 11-21
SPEROTTO Maria Vittoria ITA BEPINK CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM Signed 10-01
STALLAERT Joeri BEL TEAM VORARLBERG SANTIC CORENDON - CIRCUS Signed 10-10 10-12
STANNARD Robert AUS MITCHELTON-BIKEEXCHANGE MITCHELTON - SCOTT Signed 07-15
STEFANI Martina ITA ALE CIPOLLINI TOP GIRLS FASSA BORTOLO Signed 10-14
STEIGNER Kilian GER - TEAM DAUNER D&DQ AKKON Signed 11-18
STEININGER Fabian AUT - TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS Signed 11-02
STEPHENS Lauren USA CYLANCE PRO CYCLING TEAM TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK Signed 09-15
STERBINI Simone ITA BARDIANI CSF GIOTTI VICTORIA - PALOMAR Signed 10-18 11-20
STEWART Jake GBR - CONTINENTAL TEAM GROUPAMA - FDJ Signed 11-09
STEWART Mark GBR - RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Signed 11-12
STEWART Thomas GBR JLT CONDOR CANYON DHB P/B BLOOR HOMES Signed 09-17 12-02
STIBINGR Matej CZE TEAM DUKLA PRAHA ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM Signed 10-22
STOSZ Patryk POL CCC SPRANDI POLKOWICE CCC DEVELOPMENT TEAM Signed 11-09 11-28
STOUGJE Chanella NED PARKHOTEL VALKENBURG HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT Signed 08-24
STRAKHOV Dmitrii RUS LOKOSPHINX TEAM KATUSHA-ALPECIN Signed 07-30 11-19
STÜSSI Colin SUI AMORE & VITA - PRODIR TEAM VORARLBERG SANTIC Signed 10-10 11-11
SUAREZ SUAREZ Juan Pablo COL EPM GW SHIMANO Signed 10-20
SUESSEMILCH Laura GER - HEALTHMATE - CYCLELIVE TEAM Signed 09-30
SUREDA MOREY Jaume ESP - BURGOS BH Signed 10-28 10-29
SWEENY Harrison AUS MITCHELTON-BIKEEXCHANGE EVO PRO RACING (NEW CT) Signed 12-04
SWIFT Ben GBR UAE - TEAMEMIRATES TEAM SKY Signed 10-11 10-22
SWINKELS Sylvie NED - PARKHOTEL VALKENBURG Signed 07-27 09-22
TACIAK Mateusz POL CCC SPRANDI POLKOWICE VOSTER UNIWHEELS TEAM Signed 11-14
TAGLIAFERRO Marta ITA CYLANCE PRO CYCLING TEAM HITEC PRODUCTS Signed 09-15 09-17
TAMINIAUX Lionel BEL AGO - AQUA SERVICE WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT Signed 08-22 10-01
TANFIELD Harry GBR CANYON EISBERG TEAM KATUSHA-ALPECIN Signed 08-23
TAPIL Yamil ARG - D'AMICO - UTENSILNORD Signed 11-10
TARLTON Alexander GER - RADTEAM HERMANN (NEW CT) Signed 10-02
TEGGART Matthew IRL TEAM WIGGINS EVO PRO RACING (NEW CT) Signed 12-05
TEMALEW Bereket ETH - NICE ETHIOPIAN TEAM (NEW CT) Signed 10-02
TEN DAM Laurens NED TEAM SUNWEB BMCCCC (Name Pending) Signed 08-17 09-21
TENNIGLO Moniek NED FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE MITCHELTON - SCOTT Signed 09-21 10-17
TERPSTRA Niki NED QUICK STEP FLOORS DIRECT ENERGIE Signed 08-16
TEUNISSEN Mike NED TEAM SUNWEB TEAM LOTTO NL - JUMBO Signed 07-15 08-24
TEUNS Dylan BEL BMC RACING TEAM BAHRAIN - MERIDA Signed 07-15 08-02
THEUNS Edward BEL TEAM SUNWEB TREK-SEGAFREDO Signed 10-17 10-19
THIEBAUD Valere SUI - AKROS - THOMUS Signed 11-30
THIJSSEN Gerben BEL - LOTTO - SOUDAL Signed 07-15
THOMAS Leah USA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM Signed 08-25 09-10
THOMSEN Frederik DEN - TEAM WAOO Signed 11-30
THURAU Bjorn GER HOLDSWORTH PRO RACING VITO-FEIRENSE-BLACKJACK Signed 10-19
TILLER Rasmus Fossum NOR JOKER ICOPAL TEAM DIMENSION DATA Signed 08-08 08-13
TIMMERMANS Justin NED DELTA CYCLING ROTTERDAM ROOMPOT - CHARLES Signed 10-04
TIPPER Jacob GBR MEMIL CCN PRO CYCLING RIBBLE PRO CYCLING (NEW CT) Signed 10-18
TIRYAKI Oguzhan TUR - SALCANO SAKARYA (NEW CT) Signed 10-24
TON Quinty NED - BIEHLER PRO CYCLING Signed 10-24
TOUZÉ Damien FRA ST MICHEL - AUBER 93 COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Signed 08-04 08-10
TRACZ Szymon POL ONE PRO CYCLING CCC DEVELOPMENT TEAM Signed 09-01 10-07
TRATNIK Jan SLO CCC SPRANDI POLKOWICE BAHRAIN - MERIDA Signed 07-15 08-13
TUFT Svein CAN MITCHELTON - SCOTT RALLY CYCLING Signed 09-19
TURGIS Anthony FRA COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS DIRECT ENERGIE Signed 08-14
TURGIS Jimmy FRA COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS VITAL CONCEPT Signed 08-03
TURGUT Oner TUR - SALCANO SAKARYA (NEW CT) Signed 10-24
TURNER Andrew GBR - SWIFT CARBON PRO CYCLING (NEW CT) Signed 12-02
UCHIMA Kohei JPN NIPPO VINI FANTINI - EUROPA ORVINI TEAM UKYO Signed 11-28
UMHALLER Thomas AUT MY BIKE STEVENS CYCLING TEAM NIEDERÖSTERREICH Signed 11-18 12-04
UNEKEN Lonneke NED - HITEC PRODUCTS Signed 09-06
UWIZEYIMANA Bonaventure RWA - BENEDICTION CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 11-30
VACEK Karel CZE - HAGENS BERMAN-AXEON Signed 09-12
VALE Ricardo POR VITO-FEIRENSE-BLACKJACK LUDOFOODS-LOULETANO-AVILUDO Signed 10-18
VALGREN ANDERSEN Michael DEN ASTANA PRO TEAM TEAM DIMENSION DATA Signed 07-25 08-03
VALTER Attila HUN PANNON CYCLING TEAM CCC DEVELOPMENT TEAM Signed 11-24 11-28
VALVASORI Larry LUX TEAM DIFFERDANGE - LOSCH TEAM VORARLBERG SANTIC Signed 11-23 12-04
VAN 'T GELOOF Marjolein NED LOTTO SOUDAL LADIES ALE CIPOLLINI Signed 11-02
VAN ASBROECK Tom BEL TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE ISRAEL CYCLING ACADEMY Signed 11-09
VAN BELLE Bas NED - LEOPARD PRO CYCLING Signed 11-20
VAN BREUSSEGEM Elias BEL VERANDA'S WILLEMS-CRELAN TARTELETTO - ISOREX Signed 09-24
VAN DALEN Jason NED DELTA CYCLING ROTTERDAM METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL Signed 10-01
VAN DE REE Monique NED WAOWDEALS PRO CYCLING BTC CITY LJUBLJANA Signed 09-10 11-20
VAN DEN BERG Julius NED SEG RACING ACADEMY TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Signed 07-15
VAN DEN BERG Marijn NED DELTA CYCLING ROTTERDAM METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL Signed 10-01
VAN DEN BRANDE Julien BEL - TARTELETTO - ISOREX Signed 09-20 10-17
VAN DEN DOOL Jens NED DELTA CYCLING ROTTERDAM METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL Signed 10-01
VAN DEN EYNDE Vince BEL - TARTELETTO - ISOREX Signed 09-18
VAN DER HOORN Taco NED ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ TEAM JUMBO - VISMA Signed 08-31 10-09
VAN DER MEER Janine NED HEALTH MATE-CYCLELIVE TEAM PARKHOTEL VALKENBURG Signed 09-03
VAN DIJK Ellen NED TEAM SUNWEB TREK FACTORY RACING Signed 07-28 09-13
VAN DINGENEN Jordi BEL - TARTELETTO - ISOREX Signed 11-24
VAN ELZAKKER Wout NED - TEAM DIFFERANGE - GEBA Signed 10-30
VAN GARDEREN Tejay USA BMC RACING TEAM TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Signed 07-15 08-07
VAN GOETHEM Brian NED ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ LOTTO - SOUDAL Signed 08-16 09-13
VAN GOGH Natalie NED PARKHOTEL VALKENBURG SWABO WOMEN PRO CYCLING Signed 09-03 11-05
VAN HAAFTEN Kristie NED - HEALTHMATE - CYCLELIVE TEAM Signed 09-30
VAN HEERDEN Eddie RSA TERENGGANU CYCLING TEAM TEG PRO CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 11-30
VAN HEERDEN Mornay RSA - PROTOUCH SPORTS (NEW CT) Signed 11-09
VAN HOECKE Gijs BEL TEAM LOTTO NL - JUMBO BMCCCC (Name Pending) Signed 07-24 08-27
VAN KEIRSBULCK Guillaume BEL WANTY – GROUPE GOBERT BMCCCC (Name Pending) Signed 07-18 07-19
VAN MUSSCHENBROEK Myles RSA - PROTOUCH SPORTS (NEW CT) Signed 11-09
VAN NIEKERK Morne RSA - ST MICHEL - AUBER 93 Signed 10-01
VAN POPPEL Boy NED TREK-SEGAFREDO ROOMPOT - CHARLES Signed 09-12 10-04
VAN POUCKE Aaron BEL - SPORT VLAANDEREN-BALOISE Signed 10-30
VAN STAEYEN Michael BEL COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS ROOMPOT - CHARLES Signed 10-01
VAN TWISK Abi GBR TREK - DROPS TREK FACTORY RACING Signed 09-05
VANDENBROUCKE Cameron BEL - Lotto Soudal Ladies Signed 10-15
VANDENBULCKE Jesse BEL - DOLTCINI - VAN EYCK SPORT Signed 08-31
VANDEPITTE Nathan FRA - AGO - AQUA SERVICE Signed 10-12
VANTOMME Maxime BEL WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT TARTELETTO - ISOREX Signed 10-10 10-23
VARLEY Julian GBR - SWIFT CARBON PRO CYCLING (NEW CT) Signed 12-02
VASSE Aimee USA - HAGENS BERMAN | SUPERMINT Signed 10-12
VATER Erik GER - LKT TEAM BRANDENBURG Signed 11-08
VAUGHAN Jacob GBR - CANYON DHB P/B BLOOR HOMES Signed 12-02
VEGA MERODIO Sergio ESP - MIRANDA-MORTÁGUA Signed 10-23
VEKEMANS Anisha BEL ALE CIPOLLINI DOLTCINI - VAN EYCK SPORT Signed 09-29
VENCESLAU Flavio RSA - TEG PRO CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 12-08
VENCHIARUTTI Nicola ITA - CYCLING TEAM FRIULI (NEW CT) Signed 11-15
VENNER Quentin BEL - AGO - AQUA SERVICE Signed 09-18
VERBEECK Sven BEL - AGO - AQUA SERVICE Signed 10-20
VERBLOESEM Xandres BEL - DEVELOPMENT TEAM SUNWEB Signed 09-14
VERHOEVEN Suzanne BEL EUROTARGET - BIANCHI - VITASANA HEALTHMATE - CYCLELIVE TEAM Signed 10-19
VERMELTFOORT Coen NED ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ ALECTO CYCLINGTEAM Signed 08-17 11-03
VERONA QUINTANILLA Carlos ESP MITCHELTON - SCOTT MOVISTAR TEAM Signed 07-20 08-09
VEYHE Torkil DEN TEAM WAOO RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Signed 09-05
VICHOT Arthur FRA GROUPAMA - FDJ VITAL CONCEPT Signed 08-08 08-14
VIECELI Lara ITA ASTANA WOMEN'S TEAM WNT ROTOR PRO CYCLING Signed 11-05
VIEGAS Daniel POR - POLARTEC KOMETA Signed 08-06
VIEJO REDONDO José Daniel ESP - EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS Signed 10-23
VIEL Mattia ITA HOLDSWORTH PRO RACING ANDRONI GIOCATTOLI Signed 10-17
VILELA Ricardo POR MANZANA POSTOBON TEAM BURGOS BH Signed 10-10
VILLALOBOS HERNANDEZ Luis MEX AEVOLO TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Signed 09-05 09-06
VINGEGAARD RASMUSSEN Jonas DEN TEAM COLOQUICK TEAM LOTTO NL - JUMBO Signed 08-01
VINJEBO NYGAARD Emil DEN TEAM COLOQUICK RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Signed 09-05
VISSER Louis RSA - TEG PRO CYCLING TEAM (NEW CT) Signed 11-28
VLIEGEN Loïc BEL BMC RACING TEAM WANTY – GROUPE GOBERT Signed 07-20 08-07
VOLLERING Demi NED - PARKHOTEL VALKENBURG Signed 11-07
VOLLMER Andrew USA - AEVOLO Signed 11-18
WACKER Ludvig Anton DEN - DEVELOPMENT TEAM SUNWEB Signed 09-29
WAERENSKJOLD Søren NOR - JOKER ICOPAL Signed 09-04
WAEYTENS Zico BEL VERANDA'S WILLEMS-CRELAN COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Signed 08-15
WAGNER Robert GER TEAM LOTTO NL - JUMBO TEAM FORTUNEO - SAMSIC Signed 09-04 09-17
WALKER Joey GBR TEAM WIGGINS MADISON GENESIS Signed 11-22
WALKOWIAK Kacper POL - CCC DEVELOPMENT TEAM Signed 11-14
WALSH Edward CAN T.PALM - PÔLE CONTINENTAL WALLON X SPEED UNITED CT (NEW CT) Signed 10-17 11-21
WALTERS Red GBR - VITUS PRO CYCLING Signed 11-13
WARBASSE Larry USA AQUA BLUE SPORT AG2R LA MONDIALE Signed 08-27 09-13
WASMUS Nienke NED - SWABO WOMEN PRO CYCLING Signed 10-20
WATERREUS Kylie NED - HEALTHMATE - CYCLELIVE TEAM Signed 09-30 10-07
WAWRZYNIAK Karol POL - CCC DEVELOPMENT TEAM Signed 11-16
WEEMAES Sasha BEL - SPORT VLAANDEREN-BALOISE Signed 07-15
WEISPFENNIG Nils GER - RADTEAM HERMANN (NEW CT) Signed 10-12
WERNER Franz GER - LKT TEAM BRANDENBURG Signed 11-08
WERNIMONT Nicolas BEL - AGO - AQUA SERVICE Signed 09-18
WHELAN James AUS - TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Signed 07-15
WHITE Nicholas AUS OLIVER'S REAL FOOD RACING TEAM BRIDGELANE Signed 11-30
WHITEHOUSE Daniel GBR INTERPRO STRADALLI CYCLING EVO PRO RACING (NEW CT) Signed 12-06
WIEL Jade FRA - FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE Signed 09-20
WILD Kirsten NED WIGGLE HIGH5 WNT - ROTOR PRO CYCLING Signed 07-28 08-27
WILES Tayler USA TREK - DROPS TREK FACTORY RACING Signed 09-06
WILLEMS Thimo BEL - SPORT VLAANDEREN-BALOISE Signed 09-23
WILLIAMS Stephen GBR SEG RACING ACADEMY BAHRAIN - MERIDA Signed 07-15
WINDER Ruth USA TEAM SUNWEB TREK FACTORY RACING Signed 08-22 09-25
WIRTGEN Luc LUX LEOPARD PRO CYCLING AGO - AQUA SERVICE Signed 09-14
WIRTGEN Tom LUX AGO - AQUA SERVICE WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT Signed 08-22 10-01
WISNIOWSKI Lukasz POL TEAM SKY BMCCCC (Name Pending) Signed 08-06 09-19
WOLF Justin GER - BIKE AID Signed 11-30
WOLFE Ben USA JELLY BELLY P/B MAXXIS HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES Signed 11-02 11-09
WOLLENBERG Tim GER - TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS Signed 11-02
WOLSINK Jelle NED - VLASMAN CT Signed 07-15
WOOD George GBR - SWIFT CARBON PRO CYCLING (NEW CT) Signed 12-03
WOOD Oliver GBR JLT CONDOR CANYON DHB P/B BLOOR HOMES Signed 09-17 12-02
WORRACK Trixi GER CANYON-SRAM RACING TREK FACTORY RACING Signed 09-19
WRIGHT Sophie GBR - CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM Signed 08-10
WYSS Danilo SUI BMC RACING TEAM TEAM DIMENSION DATA Signed 07-31 08-06
YONAMINE Eri JPN WIGGLE HIGH5 ALE CIPOLLINI Signed 07-28 10-03
ZAHIRI Abderrahim MAR TREVIGIANI PHONIX HEMUS 1896 SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA Signed 12-02
ZAMBELLI Samuele ITA - ISEO RIME CARNOVALI (NEW CT) Signed 11-20
ZANA Filippo ITA TREVIGIANI PHONIX HEMUS 1896 SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA Signed 11-10
ZANDOMENEGHI Matteo ITA - ISEO RIME CARNOVALI (NEW CT) Signed 11-21
ZANDOMENEGHI Simone ITA - ISEO RIME CARNOVALI (NEW CT) Signed 11-20
ZOBRIST Manuel SUI - AKROS - THOMUS Signed 11-28
ZOCCARATO Samuele ITA - IAM - EXCELSIOR (NEW CT) Signed 10-16
AALERUD Katrine NOR TEAM VIRTU CYCLING (WE) TEAM VIRTU CYCLING WOMAN Extension 12-03
AALRUST Håkon Lunder NOR TEAM COOP-OSTER HUS TEAM COOP-OSTER HUS Extension 07-15
AASVOLD Kristian NOR TEAM COOP-OSTER HUS TEAM COOP-OSTER HUS Extension 09-12
ABE Takayuki JPN UTSUNOMIYA BLITZEN UTSUNOMIYA BLITZEN Extension 12-06
ABRAHAM GEBRU Daniel NED BEAT CYCLING CLUB BEAT CYCLING CLUB Extension 10-12
ABRAHAMSEN Jonas NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM Extension 09-24
AEBI Antoine SUI AKROS - RENFER SA AKROS - THOMUS Extension 11-28
AFONSO Luis POR VITO-FEIRENSE-BLACKJACK VITO-FEIRENSE-BLACKJACK Extension 10-19
AGNOLI Valerio ITA BAHRAIN - MERIDA BAHRAIN - MERIDA Extension 10-22
ALARCON GARCIA Raul ESP W52/FC PORTO W52/FC PORTO Extension 10-26
ALBASINI Michael SUI MITCHELTON - SCOTT MITCHELTON - SCOTT Extension 11-02
ALBRECHT Lex CAN TEAM TIBCO-SVB TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK Extension 10-31
ALLAR Erica USA RALLY CYCLING RALLY CYCLING WOMEN Extension 12-03
ALLEGAERT Piet BEL SPORT VLAANDEREN-BALOISE SPORT VLAANDEREN-BALOISE Extension 08-02 10-05
ALLEN Jessica AUS MITCHELTON - SCOTT (WE) MITCHELTON - SCOTT Extension 11-05
ALLIN Pauline FRA DN-17 Nouvelle Aquitaine CHARENTE-MARITIME WOMEN CYCLING Extension 11-21
ALLISON - SCHULTZ Whitney USA HAGENS BERMAN - SUPERMINT PRO CYCLING TEAM HAGENS BERMAN | SUPERMINT Extension 10-14
ALONSO DOMINGUEZ Sandra ESP BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS Extension 10-02
ALONSO FLORES Mikel EUS TEAM EUSKADI TEAM EUSKADI Extension 12-06
AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey CRC MOVISTAR TEAM MOVISTAR TEAM Extension 08-27
AMADOR CASTAÑO Juan Jose COL MANZANA POSTOBON TEAM MANZANA POSTOBON TEAM Extension 11-14
AMANN Dominik AUT TEAM VORARLBERG SANTIC TEAM VORARLBERG SANTIC Extension 12-05
AMEZQUETA MORENO Julen EUS CAJA RURAL-SEGUROS RGA CAJA RURAL-SEGUROS RGA Extension 10-01
AMIALIUSIK Alena BLR CANYON-SRAM RACING CANYON-SRAM RACING Extension 12-11
AMICI Alberto ITA BIESSE CARRERA GAVARDO BIESSE CARRERA GAVARDO Extension 11-20
ANDERSEN Idar NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM Extension 09-24
ANDERSON Edward USA HAGENS BERMAN-AXEON HAGENS BERMAN-AXEON Extension 11-15
ANDERSON Ryan CAN RALLY CYCLING RALLY CYCLING Extension 11-03
ANTOMARCHI Julien FRA ROUBAIX - LILLE METROPOLE NATURA4EVER - ROUBAIX LILLE METROPOLE Extension 11-08
APPELT Leo GER LKT TEAM BRANDENBURG LKT TEAM BRANDENBURG Extension 11-07
ARANBURU DEBA Alex EUS CAJA RURAL-SEGUROS RGA CAJA RURAL-SEGUROS RGA Extension 10-01
ARANGO CARVAJAL Edwin Leandro COL EPM EPM Extension 11-18
ARASHIRO Yukiya JPN BAHRAIN - MERIDA BAHRAIN - MERIDA Extension 10-12
ARENSMAN Thymen NED SEG RACING ACADEMY SEG RACING ACADEMY Extension 10-24
ARISTI GARDOKI Mikel EUS EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS Extension 11-15
ARSLANOV Ildar RUS GAZPROM - RUSVELO GAZPROM - RUSVELO Extension 09-03
ASSELMAN Jesper NED ROOMPOT-NEDERLANDSE LOTERIJ ROOMPOT - CHARLES Extension 09-29
AUGUSTINAS Evgenia RUS COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM Extension 11-19
AZURMENDI Ibai EUS TEAM EUSKADI TEAM EUSKADI Extension 12-06
BABOR Daniel CZE PARDUS - TUFO PROSTEJOV PARDUS - TUFO PROSTEJOV Extension 12-02
BADEGRUBER Anna AUT WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM WNT ROTOR PRO CYCLING Extension 09-10
BADYKOVA Gulnaz RUS COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM Extension 11-19
BAGDONAS Gediminas LTU AG2R LA MONDIALE AG2R LA MONDIALE Extension 07-23
BALDO Nicolas FRA ST MICHEL - AUBER 93 ST MICHEL - AUBER 93 Extension 09-06
BALSAMO Elisa ITA VALCAR PBM VALCAR PBM Extension 10-14
BANASZEK Adrian POL VOSTER UNIWHEELS TEAM VOSTER UNIWHEELS TEAM Extension 11-02
BANUSCH Richard GER LKT TEAM BRANDENBURG LKT TEAM BRANDENBURG Extension 11-07
BARBERO CUESTA Carlos ESP MOVISTAR TEAM MOVISTAR TEAM Extension 10-21
BARBIER Pierre FRA ROUBAIX - LILLE METROPOLE NATURA4EVER - ROUBAIX LILLE METROPOLE Extension 11-08
BARBIN Enrico ITA BARDIANI CSF BARDIANI CSF Extension 10-18
BARBOSA Marcio POR AVILUDO-LOULETANO-ULI LUDOFOODS-LOULETANO-AVILUDO Extension 10-12
BARNES Alice GBR CANYON-SRAM RACING CANYON-SRAM RACING Extension 12-11
BARNES Hannah GBR CANYON-SRAM RACING CANYON-SRAM RACING Extension 12-11
BARRENETXEA URIARTE Ander EUS EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS Extension 11-15
BARTA Jan CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM Extension 10-22
BARTA Tomas CZE PARDUS - TUFO PROSTEJOV PARDUS - TUFO PROSTEJOV Extension 12-02
BASKA Erik SVK BORA-HANSGROHE BORA-HANSGROHE Extension 09-29
BAUGNIES Jérôme BEL WANTY – GROUPE GOBERT WANTY – GROUPE GOBERT Extension 08-11 11-19
BAYER Tobias AUT TIROL CYCLING TEAM TIROL CYCLING TEAM Extension 10-11
BAZHKOU Stanislau BLR MINSK CYCLING CLUB MINSK CYCLING CLUB Extension 11-04
BELLETTI Manuel ITA ANDRONI GIOCATTOLI ANDRONI GIOCATTOLI Extension 09-18
BENDIXEN Louis DEN TEAM COOP-OSTER HUS TEAM COOP-OSTER HUS Extension 10-01
BENEDETTI Cesare ITA BORA-HANSGROHE BORA-HANSGROHE Extension 10-05
BENFATTO Marco ITA ANDRONI GIOCATTOLI ANDRONI GIOCATTOLI Extension 10-17 11-05
BENNATI Daniele ITA MOVISTAR TEAM MOVISTAR TEAM Extension 08-10 08-27
BENNETT George NZL TEAM LOTTO NL - JUMBO TEAM JUMBO - VISMA Extension 07-15 07-17
BENTA Joao POR RADIO POPULAR - BOAVISTA RADIO POPULAR - BOAVISTA Extension 10-11
BEPPU Fumiyuki JPN TREK-SEGAFREDO TREK-SEGAFREDO Extension 08-09
BERGEN Sara CAN RALLY CYCLING RALLY CYCLING WOMEN Extension 12-03
BERGSTRÖM FRISK Erik SWE MEMIL CCN PRO CYCLING MEMIL CCN PRO CYCLING Extension 11-19
BERNAL GOMEZ Egan Arley COL TEAM SKY TEAM SKY Extension 10-05
BEUKEBOOM Dion NED VLASMAN CT VLASMAN CT Extension 10-11
BEVERIDGE Allison CAN RALLY CYCLING RALLY CYCLING WOMEN Extension 12-03
BEVILACQUA Simone ITA WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA Extension 11-08
BEWLEY Sam NZL MITCHELTON - SCOTT MITCHELTON - SCOTT Extension 10-26
BIANNIC Aude FRA MOVISTAR WOMEN MOVISTAR TEAM Extension 10-14
BICHLMANN Daniel GER BIKE AID BIKE AID Extension 10-26
BIERMANS Jenthe BEL TEAM KATUSHA-ALPECIN TEAM KATUSHA-ALPECIN Extension 07-15
BISOLTI Alessandro ITA ANDRONI GIOCATTOLI ANDRONI GIOCATTOLI Extension 10-17
BIZHIGITOV Zhandos KAZ ASTANA PRO TEAM ASTANA PRO TEAM Extension 09-04
BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel EUS EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS Extension 10-29
BLANCO CALBET Iurani ESP SOPELA WOMENS TEAM SOPELA WOMEN'S TEAM Extension 12-10
BLANCO Samuel ESP LIBERTY SEGUROS - CARGLASS LIBERTY SEGUROS - CARGLASS Extension 10-15
BLIKRA Erlend NOR TEAM COOP-OSTER HUS TEAM COOP-OSTER HUS Extension 10-26
BLUMMEL Robin NED DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG ORANGE BABIES CYCLING TEAM (NEW CT) Extension 09-11 11-19
BOASSON HAGEN Edvald NOR TEAM DIMENSION DATA TEAM DIMENSION DATA Extension 07-15 09-03
BODNAR Maciej POL BORA-HANSGROHE BORA-HANSGROHE Extension 09-29
BOEV Igor RUS GAZPROM - RUSVELO GAZPROM - RUSVELO Extension 11-22
BOIVIN Guillaume CAN ISRAEL CYCLING ACADEMY ISRAEL CYCLING ACADEMY Extension 09-07
BOLE Grega SLO BAHRAIN - MERIDA BAHRAIN - MERIDA Extension 09-18
BONNAMOUR Franck FRA TEAM FORTUNEO - SAMSIC TEAM FORTUNEO - SAMSIC Extension 10-11 10-14
BONNET William FRA GROUPAMA - FDJ GROUPAMA - FDJ Extension 09-10
BOOGAARD Maaike NED BTC CITY LJUBLJANA BTC CITY LJUBLJANA Extension 10-12
BOUCHER David BEL TARTELETTO - ISOREX TARTELETTO - ISOREX Extension 09-23
BOUET Maxime FRA TEAM FORTUNEO - SAMSIC TEAM FORTUNEO - SAMSIC Extension 07-26
BOUHANNI Rayane FRA COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Extension 10-24
BOUSSAER Bryan BEL TARTELETTO - ISOREX TARTELETTO - ISOREX Extension 08-29
BOUWMANS Dylan NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL Extension 10-01
BOVENHUIS Jasper NED VLASMAN CT VLASMAN CT Extension 07-15
BOVENHUIS Robert NED VLASMAN CT VLASMAN CT Extension 07-15
BOZIC Jon SLO ADRIA MOBIL ADRIA MOBIL Extension 11-15
BRAND Lucinda NED TEAM SUNWEB TEAM SUNWEB Extension 09-21
BRAND Sam GBR TEAM NOVO NORDISK TEAM NOVO NORDISK Extension 11-28
BRAUN Julian GER TEAM DAUNER D&DQ AKKON TEAM DAUNER D&DQ AKKON Extension 10-29
BRAVARD Charlotte FRA FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE Extension 09-18
BRAVEC Urska SLO BTC CITY LJUBLJANA BTC CITY LJUBLJANA Extension 11-20
BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUS EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS Extension 11-15
BRESCHEL Matti DEN TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Extension 07-31
BRESCIANI Michael ITA BARDIANI CSF BARDIANI CSF Extension 10-18
BRITTON Rob CAN RALLY CYCLING RALLY CYCLING Extension 11-03
BROWN Jonny USA HAGENS BERMAN-AXEON HAGENS BERMAN-AXEON Extension 11-15
BRUDERER COFINO Nicole GUA TEAM TIBCO-SVB TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK Extension 10-31
BRYON Miguel USA HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES Extension 11-09
BUJAK Eugenia SLO BTC CITY LJUBLJANA BTC CITY LJUBLJANA Extension 10-15
BURGHARDT Marcus GER BORA-HANSGROHE BORA-HANSGROHE Extension 09-29
BUYSMAN Nina NED PARKHOTEL VALKENBURG PARKHOTEL VALKENBURG Extension 09-03
CABEDO Oscar ESP BURGOS BH BURGOS BH Extension 10-10
CALA CALA Aristobulo COL BICICLETAS STRONGMAN COLOMBIA COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN COLOMBIA COLDEPORTES Extension 11-01
CALDEIRA Samuel José Rodrigues POR W52/FC PORTO W52/FC PORTO Extension 11-10
CAMACHO DEL FRESNO Juan ESP POLARTEC KOMETA POLARTEC KOMETA Extension 10-05 10-26
CAÑAVERAL VARGAS Johan Sebastian COL BICICLETAS STRONGMAN COLOMBIA COLDEPORTES BICICLETAS STRONGMAN COLOMBIA COLDEPORTES Extension 11-01
CANO ARDILA Alex Norberto COL COLDEPORTES ZENU SELLO ROJO COLDEPORTES ZENU SELLO ROJO Extension 11-01
CANO SALAS Jairo Alonso COL EPM EPM Extension 11-18
CANOLA Marco ITA NIPPO VINI FANTINI - EUROPA ORVINI NIPPO VINI FANTINI FAIZANÈ Extension 10-26
CANT Jelle BEL TARTELETTO - ISOREX TARTELETTO - ISOREX Extension 09-27
CANTON SERRANO Isaac ESP POLARTEC KOMETA POLARTEC KOMETA Extension 10-05 10-26
CANUEL Karol-Ann CAN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM BOELS DOLMANS CYCLING TEAM Extension 08-23
CAPIOT Amaury BEL SPORT VLAANDEREN-BALOISE SPORT VLAANDEREN-BALOISE Extension 10-05
CARDIS Romain FRA DIRECT ENERGIE DIRECT ENERGIE Extension 09-26
CARDONA GARCIA Wilson Steven COL GW SHIMANO GW SHIMANO Extension 11-16
CARRETERO Hector ESP MOVISTAR TEAM MOVISTAR TEAM Extension 10-21
CARSTENSEN Lucas GER BIKE AID BIKE AID Extension 10-10
CARTHY Hugh GBR TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Extension 09-21
CARVAJAL JARAMILLO Edwin COL EPM EPM Extension 11-18
CARVALHO Antonio POR W52/FC PORTO W52/FC PORTO Extension 11-10
CASAS CODINA Julia ESP SOPELA WOMENS TEAM SOPELA WOMEN'S TEAM Extension 12-10
CASAS GUTTIEREZ Lucas ESP MASSI - KUWAIT CYCLING PROJECT MASSI - VIVO Extension 12-06
CASENY CATALA Ruben ESP MASSI - KUWAIT CYCLING PROJECT MASSI - VIVO Extension 12-06
CASIMIRO Henrique POR EFAPEL EFAPEL Extension 11-11
CASTRIQUE Alana BEL LOTTO SOUDAL LADIES LOTTO SOUDAL LADIES Extension 10-15
CATLIN Kelly USA RALLY CYCLING RALLY CYCLING WOMEN Extension 12-03
CATTANEO Mattia ITA ANDRONI GIOCATTOLI ANDRONI GIOCATTOLI Extension 07-23
CAVAGNA Rémi FRA QUICK STEP FLOORS DECEUNINCK - QUICKSTEP Extension 09-20 10-29
CAVALLI Marta ITA VALCAR PBM VALCAR PBM Extension 10-14
CAVENDISH Mark GBR TEAM DIMENSION DATA TEAM DIMENSION DATA Extension 09-17 10-12
CECCHINI Elena ITA CANYON-SRAM RACING CANYON-SRAM RACING Extension 12-11
CELI Abe NED ALECTO CYCLINGTEAM ALECTO CYCLINGTEAM Extension 10-31
CENTRONE Ivan LUX TEAM DIFFERDANGE - LOSCH TEAM DIFFERANGE - GEBA Extension 11-10
CERRA Jessica USA HAGENS BERMAN - SUPERMINT PRO CYCLING TEAM HAGENS BERMAN | SUPERMINT Extension 10-14
CESAR VELOSO Gustavo ESP W52/FC PORTO W52/FC PORTO Extension 11-10
CHAPMAN Brodie AUS TEAM TIBCO-SVB TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK Extension 10-31
CHAVES Artur POR MIRANDA-MORTÁGUA MIRANDA-MORTÁGUA Extension 10-17
CHETOUT Loïc EUS COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Extension 08-08
CHEVRIER Clement FRA AG2R LA MONDIALE AG2R LA MONDIALE Extension 07-23
CHOKRI El Mehdi MAR DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM Extension 12-02
CHRISTENSEN Ryan NZL CANYON EISBERG CANYON DHB P/B BLOOR HOMES Extension 12-02
CHRISTOFOROU Antri CYP COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM Extension 10-31
CHURSINA Anastasia RUS BTC CITY LJUBLJANA BTC CITY LJUBLJANA Extension 11-20
CLAEYS Dimitri BEL COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Extension 07-15
COBB Alice GBR TEAM TIBCO-SVB TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK Extension 10-31
COBOS Carlos ESP LIBERTY SEGUROS - CARGLASS LIBERTY SEGUROS - CARGLASS Extension 10-15
COENEN Dennis BEL CIBEL-CEBON CIBEL-CEBON Extension 11-07
COLLEONI Kevin ITA BIESSE CARRERA GAVARDO BIESSE CARRERA GAVARDO Extension 11-20
COLOMBO Raul ITA BIESSE CARRERA GAVARDO BIESSE CARRERA GAVARDO Extension 11-20
CONFALONIERI Maria Giulia ITA VALCAR PBM VALCAR PBM Extension 10-14
CONSONNI Chiara ITA VALCAR PBM VALCAR PBM Extension 10-14
COSNEFROY Benoit FRA AG2R LA MONDIALE AG2R LA MONDIALE Extension 07-23
COURTEILLE Arnaud FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB VITAL CONCEPT CYCLING CLUB Extension 08-22
CRADDOCK Lawson USA TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Extension 10-12
CROMWELL Tiffany AUS CANYON-SRAM RACING CANYON-SRAM RACING Extension 12-11
CUMING Michael GBR MADISON GENESIS MADISON GENESIS Extension 11-22
CURVERS Roy NED TEAM SUNWEB TEAM SUNWEB Extension 07-15 08-29
CUTHBERT Tristan RSA - TEAM VANDERGROUP (NEW CT) Extension 11-15
DA SILVA Tiago LUX TEAM DIFFERDANGE - LOSCH TEAM DIFFERANGE - GEBA Extension 11-12
DAHLHEIM Andrew USA HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES Extension 11-09
DAL-CIN Matteo CAN RALLY CYCLING RALLY CYCLING Extension 11-03
DAVIES Liam GBR VITUS PRO CYCLING VITUS PRO CYCLING Extension 10-24
DE BAAT Kim BEL DOLTCINI - VAN EYCK SPORT DOLTCINI - VAN EYCK SPORT Extension 09-25
DE CLERCQ Bart BEL WANTY – GROUPE GOBERT WANTY – GROUPE GOBERT Extension 10-12
DE GAST Belle NED PARKHOTEL VALKENBURG PARKHOTEL VALKENBURG Extension 09-03
DE GENDT Thomas BEL LOTTO - SOUDAL LOTTO - SOUDAL Extension 07-15
DE GROOTE Arne BEL TARTELETTO - ISOREX TARTELETTO - ISOREX Extension 08-29
DE JONG Demi NED LOTTO SOUDAL LADIES LOTTO SOUDAL LADIES Extension 10-15
DE JONG Timo NED DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG ORANGE BABIES CYCLING TEAM (NEW CT) Extension 09-11 11-19
DE KLEIJN Arvid NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL Extension 10-01
DE KORT Koen NED TREK-SEGAFREDO TREK-SEGAFREDO Extension 07-23 08-03
DE LA FUENTE RASILLA David ESP AVILUDO-LOULETANO-ULI LUDOFOODS-LOULETANO-AVILUDO Extension 10-17
DE LANGE Thijs NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL Extension 10-01
DE ROOZE Niels BEL TARTELETTO - ISOREX TARTELETTO - ISOREX Extension 09-21
DE RUITER Anne NED PARKHOTEL VALKENBURG PARKHOTEL VALKENBURG Extension 09-03
DE TIER Floris BEL TEAM LOTTO NL - JUMBO TEAM LOTTO NL - JUMBO Extension 07-24
DE VOS Adam CAN RALLY CYCLING RALLY CYCLING Extension 11-03
DE VREESE Laurens BEL ASTANA PRO TEAM ASTANA PRO TEAM Extension 07-26 08-07
DEBONS Antoine SUI IAM - Excelsior IAM - EXCELSIOR Extension 12-06
DECLERCQ Benjamin BEL SPORT VLAANDEREN-BALOISE SPORT VLAANDEREN-BALOISE Extension 10-05
DEKKER David NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL Extension 10-01
DELAGE Mickael FRA GROUPAMA - FDJ GROUPAMA - FDJ Extension 11-14
DELCO Lorenzo SUI BIESSE CARRERA GAVARDO BIESSE CARRERA GAVARDO Extension 11-20
DELTOMBE Kevin BEL SPORT VLAANDEREN-BALOISE SPORT VLAANDEREN-BALOISE Extension 10-05
DEMARE Arnaud FRA GROUPAMA - FDJ GROUPAMA - FDJ Extension 07-23
DEMAY Coralie FRA FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE Extension 08-31
DEMPSTER Zakkari AUS ISRAEL CYCLING ACADEMY ISRAEL CYCLING ACADEMY Extension 07-15
DERNIES Tom BEL ROUBAIX - LILLE METROPOLE NATURA4EVER - ROUBAIX LILLE METROPOLE Extension 11-09
DESALE Nahom ERI BEAT CYCLING CLUB BEAT CYCLING CLUB Extension 10-12
DEVRIENDT Tom BEL WANTY – GROUPE GOBERT WANTY – GROUPE GOBERT Extension 07-31
DEYKO Olga RUS COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM Extension 11-19
DI SANTE Antonio ITA SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA Extension 11-10
DIDERIKSEN Amalie DEN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM BOELS DOLMANS CYCLING TEAM Extension 08-21
DIMA Emil ROU MSTINA FOCUS GIOTTI VICTORIA - PALOMAR Extension 11-25
DOBRE Vlad-Nicolae ROU MSTINA FOCUS GIOTTI VICTORIA - PALOMAR Extension 11-25
DOCKER Mitchell AUS TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Extension 10-05
DOCX Mieke BEL DOLTCINI - VAN EYCK SPORT DOLTCINI - VAN EYCK SPORT Extension 09-15
DOETS Marco NED ALECTO CYCLINGTEAM ALECTO CYCLINGTEAM Extension 10-24
DOLNICEK Marek CZE PARDUS - TUFO PROSTEJOV PARDUS - TUFO PROSTEJOV Extension 12-02
DOM Annelies BEL LOTTO SOUDAL LADIES LOTTO SOUDAL LADIES Extension 10-08 10-15
DOMBROWSKI Joseph Lloyd USA TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Extension 08-28 10-16
DOPCHIE Felix BEL AGO - AQUA SERVICE AGO - AQUA SERVICE Extension 09-17
DOTTI Ottavio ITA - BELTRAMI ARGON 18 (NEW CT) Extension 10-16
DOUBEY Fabien FRA WANTY – GROUPE GOBERT WANTY – GROUPE GOBERT Extension 10-02
DOULL Owain GBR TEAM SKY TEAM SKY Extension 10-30
DOWSETT Alex GBR TEAM KATUSHA-ALPECIN TEAM KATUSHA-ALPECIN Extension 07-26
DREXEL CLOUTHIER Ingrid MEX TEAM TIBCO-SVB TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK Extension 10-31
DRUYTS Demmy BEL DOLTCINI - VAN EYCK SPORT DOLTCINI - VAN EYCK SPORT Extension 07-28
DRUYTS Kelly BEL DOLTCINI - VAN EYCK SPORT DOLTCINI - VAN EYCK SPORT Extension 07-28
DUARTE FERREIRA SILVA Bruno POR EFAPEL EFAPEL Extension 11-15
DUCHESNE Antoine CAN GROUPAMA - FDJ GROUPAMA - FDJ Extension 08-06
DUFAUX Lois SUI AKROS - RENFER SA AKROS - THOMUS Extension 11-28
DUMOULIN Samuel FRA AG2R LA MONDIALE AG2R LA MONDIALE Extension 07-23
DUPONT Hubert FRA AG2R LA MONDIALE AG2R LA MONDIALE Extension 07-23
DURBRIDGE Luke AUS MITCHELTON - SCOTT MITCHELTON - SCOTT Extension 11-08
DUVAL Eugénie FRA FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE Extension 09-21
DUVIGNEAU Beau NED VLASMAN CT VLASMAN CT Extension 07-15
EDMONDSON Alexander AUS MITCHELTON - SCOTT MITCHELTON - SCOTT Extension 11-02
EEKHOFF Nils NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB DEVELOPMENT TEAM SUNWEB Extension 09-28
EISEL Bernhard AUT TEAM DIMENSION DATA TEAM DIMENSION DATA Extension 09-17 10-24
EISENHART Taylor USA HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES Extension 11-09
EL FARES Julien FRA DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM Extension 10-31
ELBUSTO ARTEAGA Ainara EUS BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS Extension 10-14
ELISSONDE Kenny FRA TEAM SKY TEAM SKY Extension 11-22
ELLSAY Gillian CAN RALLY CYCLING RALLY CYCLING WOMEN Extension 12-03
ERATH Tanja GER CANYON-SRAM RACING CANYON-SRAM RACING Extension 10-16
ERRAZKIN PEREZ Xuban EUS VITO-FEIRENSE-BLACKJACK VITO-FEIRENSE-BLACKJACK Extension 10-30 11-08
ERVITI Imanol ESP MOVISTAR TEAM MOVISTAR TEAM Extension 07-20 08-27
EVANGELISTA André Piedade POR AVILUDO-LOULETANO-ULI LUDOFOODS-LOULETANO-AVILUDO Extension 10-14
EWART Jesse AUS TEAM SAPURA CYCLING TEAM SAPURA CYCLING Extension 11-12
EZQUERRA MUELA Jesús ESP BURGOS BH BURGOS BH Extension 10-10
FARIA DA COSTA Rui Alberto POR UAE - TEAMEMIRATES UAE - TEAMEMIRATES Extension 10-21 10-23
FEILLU Romain FRA ST MICHEL - AUBER 93 ST MICHEL - AUBER 93 Extension 08-25
FELLINE Fabio ITA TREK-SEGAFREDO TREK-SEGAFREDO Extension 10-08
FENG Chun Kai TPE BAHRAIN - MERIDA BAHRAIN - MERIDA Extension 10-05
FERNANDES Luis POR AVILUDO-LOULETANO-ULI LUDOFOODS-LOULETANO-AVILUDO Extension 10-15
FERREIRA Tiago POR W52/FC PORTO W52/FC PORTO Extension 11-10
FERRER Jorge ESP MASSI - KUWAIT CYCLING PROJECT MASSI - VIVO Extension 12-06
FERRERES NAVARRO Isabel ESP SOPELA WOMENS TEAM SOPELA WOMEN'S TEAM Extension 12-10
FICARA Pierpaolo ITA AMORE & VITA - PRODIR AMORE & VITA - PRODIR Extension 12-02
FILOSI Iuri ITA DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM Extension 12-07
FINKST Tilen SLO LJUBLJANA GUSTO XAURUM LJUBLJANA GUSTO XAURUM Extension 12-07
FLAKSIS Andzs LAT HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES HOLOWESKO-CITADEL P/B ARAPHAOE RECOURCES Extension 11-09
FOMINYKH Daniil KAZ ASTANA PRO TEAM ASTANA PRO TEAM Extension 09-07
FONTE César POR W52/FC PORTO W52/FC PORTO Extension 11-10
FONZI Giuseppe ITA WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA Extension 11-08
FOSS Tobias NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM Extension 09-24
FRANK Mathias SUI AG2R LA MONDIALE AG2R LA MONDIALE Extension 07-27
FRANZ Heidi USA RALLY CYCLING RALLY CYCLING WOMEN Extension 12-03
FRAPPORTI Marco ITA ANDRONI GIOCATTOLI ANDRONI GIOCATTOLI Extension 10-17
FRAPPORTI Mattia ITA ANDRONI GIOCATTOLI ANDRONI GIOCATTOLI Extension 10-17
FREHEN Jérémy FRA AGO - AQUA SERVICE AGO - AQUA SERVICE Extension 09-17
FRIEDRICH Marco AUT TIROL CYCLING TEAM TIROL CYCLING TEAM Extension 10-14
FROIDEVAUX Robin SUI AKROS - RENFER SA AKROS - THOMUS Extension 11-28
GALL Felix AUT DEVELOPMENT TEAM SUNWEB DEVELOPMENT TEAM SUNWEB Extension 09-14
GAMPER Florian AUT TIROL CYCLING TEAM TIROL CYCLING TEAM Extension 10-11
GAMPER Mario AUT TIROL CYCLING TEAM TIROL CYCLING TEAM Extension 10-11
GARCIA CORTINA Ivan ESP BAHRAIN - MERIDA BAHRAIN - MERIDA Extension 09-10
GARCIA Margarita Victoria ESP MOVISTAR WOMEN MOVISTAR TEAM Extension 10-14
GARCIA SOSA Jhojan Orlando COL MANZANA POSTOBON TEAM MANZANA POSTOBON TEAM Extension 11-14
GASKJENN Ingvild NOR HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT HITEC PRODUCTS Extension 09-13
GAUDU David FRA GROUPAMA - FDJ GROUPAMA - FDJ Extension 07-23
GAVAZZI Francesco ITA ANDRONI GIOCATTOLI ANDRONI GIOCATTOLI Extension 10-17
GAZZOLI Michele ITA POLARTEC KOMETA POLARTEC KOMETA Extension 10-05 10-26
GEISMAYR Daniel AUT TEAM VORARLBERG SANTIC TEAM VORARLBERG SANTIC Extension 11-28
GENIEZ Alexandre FRA AG2R LA MONDIALE AG2R LA MONDIALE Extension 07-23
GEOGHEGAN HART Tao GBR TEAM SKY TEAM SKY Extension 11-01
GERVAIS Laurent CAN AEVOLO AEVOLO Extension 11-16
GESINK Robert NED TEAM LOTTO NL - JUMBO TEAM LOTTO NL - JUMBO Extension 07-15
GEßNER Konrad GER LEOPARD PRO CYCLING LEOPARD PRO CYCLING Extension 11-06
GIESSELMANN Michel GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY Extension 10-10
GIL Alexander COL EPM EPM Extension 11-18
GOFFI Geremia ITA SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA SANGEMINI MGKVIS OLMO VEGA Extension 11-10
GOIKOETXEA Peio EUS TEAM EUSKADI TEAM EUSKADI Extension 08-10 12-06
GOLDMAN-BAYER Lindsay USA HAGENS BERMAN - SUPERMINT PRO CYCLING TEAM HAGENS BERMAN | SUPERMINT Extension 10-14
GOLDSTEIN Roy ISR ISRAEL CYCLING ACADEMY ISRAEL CYCLING ACADEMY Extension 11-22
GOMES Luís POR RADIO POPULAR - BOAVISTA RADIO POPULAR - BOAVISTA Extension 10-11
GONZALEZ BLANCO Alicia ESP MOVISTAR WOMEN MOVISTAR TEAM Extension 10-14
GONZALEZ BLANCO Lucia ESP BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS Extension 10-14
GOROSTIZA ULLOA Aroa EUS BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS Extension 10-14
GOUAULT Pierre FRA ROUBAIX - LILLE METROPOLE NATURA4EVER - ROUBAIX LILLE METROPOLE Extension 11-09
GOUGEARD Alexis FRA AG2R LA MONDIALE AG2R LA MONDIALE Extension 07-15 07-23
GRABIS Mateusz POL VOSTER UNIWHEELS TEAM VOSTER UNIWHEELS TEAM Extension 10-23
GRAF Andreas AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG HRINKOW ADVARICS CYCLEANG Extension 11-01
GRANGIER India FRA DN-17 Nouvelle Aquitaine CHARENTE-MARITIME WOMEN CYCLING Extension 11-21
GROSELJ Ziga SLO ADRIA MOBIL ADRIA MOBIL Extension 11-15
GROSSETETE Maëlle FRA FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE Extension 08-30
GROSSSCHARTNER Felix AUT BORA-HANSGROHE BORA-HANSGROHE Extension 09-25
GRUZDEV Dmitriy KAZ ASTANA PRO TEAM ASTANA PRO TEAM Extension 09-11
GUARNIERI Jacopo ITA GROUPAMA - FDJ GROUPAMA - FDJ Extension 08-08
GUDERZO Tatiana ITA BEPINK BEPINK Extension 12-10
GUEX Quentin SUI IAM - Excelsior IAM - EXCELSIOR Extension 12-06
GUILMAN Victorie FRA FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE Extension 08-27
GULDHAMMER POULSEN Rasmus DEN TEAM WAOO TEAM WAOO Extension 11-08
GUY Timothy AUS LJUBLJANA GUSTO XAURUM LJUBLJANA GUSTO XAURUM Extension 11-12
GUZMAN ROSARIO William de Jesus DOM INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM Extension 11-21
HABTOM Awet ERI POLARTEC KOMETA POLARTEC KOMETA Extension 10-05 10-26
HACECKY Vojtech CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM Extension 10-22
HAIDET Lance USA AEVOLO AEVOLO Extension 11-16
HAIG Jack AUS MITCHELTON - SCOTT MITCHELTON - SCOTT Extension 08-17
HALLER Marco AUT TEAM KATUSHA-ALPECIN TEAM KATUSHA-ALPECIN Extension 07-26
HALLER Patrick GER HEIZOMAT RAD-NET.DE HEIZOMAT RAD-NET.DE Extension 11-07
HAMILTON Chris AUS TEAM SUNWEB TEAM SUNWEB Extension 06-22 07-15
HANDLEY Richard GBR MADISON GENESIS MADISON GENESIS Extension 11-22
HANSEN Adam AUS LOTTO - SOUDAL LOTTO - SOUDAL Extension 10-17
HARDY Romain FRA TEAM FORTUNEO - SAMSIC TEAM FORTUNEO - SAMSIC Extension 07-26
HATANAKA Yusuke JPN TEAM UKYO TEAM UKYO Extension 11-28
HAUSSLER Heinrich AUS BAHRAIN - MERIDA BAHRAIN - MERIDA Extension 08-31
HAVIK Piotr NED BEAT CYCLING CLUB BEAT CYCLING CLUB Extension 10-12
HAVIK Yoeri NED VLASMAN CT VLASMAN CT Extension 07-15
HECHT Gage USA AEVOLO AEVOLO Extension 10-07
HEINE Vita NOR HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT HITEC PRODUCTS Extension 08-12
HEINSCHKE Leon GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB DEVELOPMENT TEAM SUNWEB Extension 11-22
HENAO GOMEZ Sebastian COL TEAM SKY TEAM SKY Extension 10-21
HERNANDEZ Michael USA AEVOLO AEVOLO Extension 11-16
HERNÁNDEZ Óscar ESP AVILUDO-LOULETANO-ULI LUDOFOODS-LOULETANO-AVILUDO Extension 10-12
HERRADA LOPEZ José ESP COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Extension 10-24
HODAPP Johannes GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY Extension 10-10
HOEHN Alex USA AEVOLO AEVOLO Extension 11-16
HOEYBERGHS Daan BEL BEAT CYCLING CLUB BEAT CYCLING CLUB Extension 10-12
HOFER Andreas AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG HRINKOW ADVARICS CYCLEANG Extension 11-01
HOFFMANN Chantal LUX LOTTO SOUDAL LADIES LOTTO SOUDAL LADIES Extension 10-08
HOLLENSTEIN Reto SUI TEAM KATUSHA-ALPECIN TEAM KATUSHA-ALPECIN Extension 07-26
HOLLER Nikodemus GER BIKE AID BIKE AID Extension 10-10
HOLLMANN Juri GER HEIZOMAT RAD-NET.DE HEIZOMAT RAD-NET.DE Extension 11-21
HOLMES Matthew GBR MADISON GENESIS MADISON GENESIS Extension 11-22
HOOGHIEMSTER René NED ALECTO CYCLINGTEAM ALECTO CYCLINGTEAM Extension 11-05
HOOLE Daan NED SEG RACING ACADEMY SEG RACING ACADEMY Extension 10-24
HORTON Tobyn GBR MADISON GENESIS MADISON GENESIS Extension 11-22
HORVATH Ziga SLO ADRIA MOBIL ADRIA MOBIL Extension 11-15
HOSKING Chloe AUS ALE CIPOLLINI ALE CIPOLLINI Extension 08-18 09-13
HOWSON Damien AUS MITCHELTON - SCOTT MITCHELTON - SCOTT Extension 11-06
HRINKOW Dominik AUT HRINKOW ADVARICS CYCLEANG HRINKOW ADVARICS CYCLEANG Extension 11-01
HUCKER Robbie AUS TEAM UKYO TEAM UKYO Extension 11-28
HUDRY Florian FRA INTERPRO STRADALLI CYCLING INTERPRO STRADALLI CYCLING Extension 10-16
HUPPERTZ Joshua GER TEAM LOTTO - KERN HAUS TEAM LOTTO - KERN HAUS Extension 11-28
HVIDEBERG Jonas Iversby NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM Extension 09-24
IDJOUADIENNE Pierre FRA ROUBAIX - LILLE METROPOLE NATURA4EVER - ROUBAIX LILLE METROPOLE Extension 11-08
IRISARRI RINCON Jon EUS CAJA RURAL-SEGUROS RGA CAJA RURAL-SEGUROS RGA Extension 10-23
IRIZAR ARANBURU Markel EUS TREK-SEGAFREDO TREK-SEGAFREDO Extension 08-03
IRIZAR LASKURAIN Julen EUS EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS Extension 11-15
ISHIHARA Yuki JPN INTERPRO STRADALLI CYCLING INTERPRO STRADALLI CYCLING Extension 11-09
ISKAKOVA Amiliya KAZ ASTANA WOMEN'S TEAM ASTANA WOMEN'S TEAM Extension 11-19
ISLAS LOPEZ Fernando MEX AEVOLO AEVOLO Extension 11-16
ISTA Kevin BEL WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT Extension 10-01
ITURRIA SEGUROLA Mikel EUS EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS Extension 11-15
IVASHKIN Anton BLR MINSK CYCLING CLUB MINSK CYCLING CLUB Extension 11-20
JACKSON Alison CAN TEAM TIBCO-SVB TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK Extension 10-31
JAKIN Alo EST ST MICHEL - AUBER 93 ST MICHEL - AUBER 93 Extension 09-06
JANSE VAN RENSBURG Reinardt RSA TEAM DIMENSION DATA TEAM DIMENSION DATA Extension 09-03
JANSEN Amund Grøndahl NOR TEAM LOTTO NL - JUMBO TEAM LOTTO NL - JUMBO Extension 07-23
JANSSENS Jimmy BEL CIBEL-CEBON CIBEL-CEBON Extension 11-07
JARC Aljaz SLO ADRIA MOBIL ADRIA MOBIL Extension 11-12
JASINSKA Malgorzta POL MOVISTAR WOMEN MOVISTAR TEAM Extension 10-14
JAUREGUI Quentin FRA AG2R LA MONDIALE AG2R LA MONDIALE Extension 07-23
JEPPESEN Andreas Hyldgaard DEN TEAM WAOO TEAM WAOO Extension 11-08
JEULAND Pascale FRA DOLTCINI - VAN EYCK SPORT DOLTCINI - VAN EYCK SPORT Extension 07-27
JOHANSEN Julius DEN TEAM COLOQUICK TEAM COLOQUICK Extension 09-25
JONES Brenton AUS DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM Extension 09-05
JOUBERT Sias RSA - TEAM VANDERGROUP (NEW CT) Extension 11-15
JOYCE Colin USA RALLY CYCLING RALLY CYCLING Extension 11-02
JUARISTI ARRIETA Txomin EUS TEAM EUSKADI TEAM EUSKADI Extension 12-06
JULES Justin FRA WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT Extension 10-10
JURADO RODRIGUEZ Marcos ESP EFAPEL EFAPEL Extension 11-08
JÖRGENSEN Jonas Aaen DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Extension 09-05
KASENOVA Karina RUS COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM Extension 11-19
KASPER Romy GER ALE CIPOLLINI ALE CIPOLLINI Extension 10-02
KATRASNIK Gasper SLO ADRIA MOBIL ADRIA MOBIL Extension 10-24
KENNEDY Lucy AUS MITCHELTON - SCOTT (WE) MITCHELTON - SCOTT Extension 11-09
KENWAY Adam GBR VITUS PRO CYCLING VITUS PRO CYCLING Extension 10-24
KERN Spela SLO HEALTH MATE-CYCLELIVE TEAM HEALTHMATE - CYCLELIVE TEAM Extension 09-30 10-19
KIERNER Florian AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS Extension 11-01
KING Benjamin USA TEAM DIMENSION DATA TEAM DIMENSION DATA Extension 09-03
KIRCHMANN Leah CAN TEAM SUNWEB TEAM SUNWEB Extension 09-01
KITCHEN Lauren AUS FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE Extension 08-09
KLARIS Magnus Bak DEN BHS - ALMEBORG BORNHOLM BHS - ALMEBORG BORNHOLM Extension 10-31
KLEIN JENSEN Jeppe DEN BHS - ALMEBORG BORNHOLM BHS - ALMEBORG BORNHOLM Extension 11-30
KLEIN Lisa GER CANYON-SRAM RACING CANYON-SRAM RACING Extension 12-11
KNOLLE Jon GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY Extension 10-10
KOCH Christian GER LKT TEAM BRANDENBURG LKT TEAM BRANDENBURG Extension 11-07
KOCKELMANN Rafael LUX TEAM DIFFERDANGE - LOSCH TEAM DIFFERDANGE - LOSCH Extension 10-24
KOISHI Yuma JPN TEAM UKYO TEAM UKYO Extension 11-28
KOMAR Mateusz POL VOSTER UNIWHEELS TEAM VOSTER UNIWHEELS TEAM Extension 10-23
KONGSTAD Tobias Mørch DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Extension 10-11
KONOVALOVAS Ignatas LTU GROUPAMA - FDJ GROUPAMA - FDJ Extension 11-14
KONRAD Patrick AUT BORA-HANSGROHE BORA-HANSGROHE Extension 09-25
KOOIJMAN Jaap NED VLASMAN CT VLASMAN CT Extension 07-15
KOOISTRA Maarten NED SEG RACING ACADEMY SEG RACING ACADEMY Extension 10-24
KOPECKY Lotte BEL LOTTO SOUDAL LADIES LOTTO SOUDAL LADIES Extension 10-08 10-15
KOREN Kristjan SLO BAHRAIN - MERIDA BAHRAIN - MERIDA Extension 10-24
KOREVAAR Jeanne NED WAOWDEALS PRO CYCLING CCC-Women Extension 09-10
KORMOS Veronika Anna HUN HEALTH MATE-CYCLELIVE TEAM HEALTHMATE - CYCLELIVE TEAM Extension 10-24
KOZHATAYEV Bakhtiyar KAZ ASTANA PRO TEAM ASTANA PRO TEAM Extension 11-06
KRAWCZYK Szymon POL VOSTER UNIWHEELS TEAM VOSTER UNIWHEELS TEAM Extension 11-02
KREDER Raymond NED TEAM UKYO TEAM UKYO Extension 11-18
KREDER Wesley NED WANTY – GROUPE GOBERT WANTY – GROUPE GOBERT Extension 10-02
KRIEGER Alexander GER LEOPARD PRO CYCLING LEOPARD PRO CYCLING Extension 11-06
KRIZEK Matthias AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS Extension 11-01
KRON Andreas Lorentz DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Extension 09-21
KRUIJSWIJK Steven NED TEAM LOTTO NL - JUMBO TEAM LOTTO NL - JUMBO Extension 07-23
KRUL Stef NED METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL METEC - TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL Extension 10-01
KRÖGER Mieke GER TEAM VIRTU CYCLING (WE) TEAM VIRTU CYCLING WOMAN Extension 12-06
KUKRLE Michael CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM Extension 10-22
KULIECZA Julie USA HAGENS BERMAN - SUPERMINT PRO CYCLING TEAM HAGENS BERMAN | SUPERMINT Extension 10-14
KULSET Kristian NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM Extension 09-24
KULSET Sindre NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM Extension 09-24
KUZNETSOV Vyacheslav RUS TEAM KATUSHA-ALPECIN TEAM KATUSHA-ALPECIN Extension 07-30
LADAGNOUS Matthieu FRA GROUPAMA - FDJ GROUPAMA - FDJ Extension 08-07
LAENGEN Vegard Stake NOR UAE - TEAMEMIRATES UAE - TEAMEMIRATES Extension 10-02
LAHAYE Lucie FRA DN-17 Nouvelle Aquitaine CHARENTE-MARITIME WOMEN CYCLING Extension 11-21
LAIB Simon GER TEAM DAUNER D&DQ AKKON TEAM DAUNER D&DQ AKKON Extension 11-05
LAMPAERT Yves BEL QUICK STEP FLOORS QUICK STEP FLOORS Extension 07-15
LANGBALLE Johan DEN TEAM WAOO TEAM WAOO Extension 11-08
LANGEVELD Sebastian NED TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Extension 07-23
LAPORTE Christophe FRA COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Extension 07-16
LASTRA MARTINEZ Jonathan EUS CAJA RURAL-SEGUROS RGA CAJA RURAL-SEGUROS RGA Extension 10-23
LAY Kristi CAN RALLY CYCLING RALLY CYCLING WOMEN Extension 12-03
LE CUNFF Kévin FRA ST MICHEL - AUBER 93 ST MICHEL - AUBER 93 Extension 10-01
LE GAC Olivier FRA GROUPAMA - FDJ GROUPAMA - FDJ Extension 07-15
LE ROUX Romain KOR TEAM FORTUNEO - SAMSIC TEAM FORTUNEO - SAMSIC Extension 09-24
LE TURNIER Mathias FRA COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Extension 08-18
LEAÇA Gonçalo POR LA ALUMINIOS LA ALUMINIOS Extension 10-29
LEAL Tiago POR MIRANDA-MORTÁGUA MIRANDA-MORTÁGUA Extension 10-17
LEHNER Daniel AUT TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS Extension 11-01
LEITE Joao Moreira POR VITO-FEIRENSE-BLACKJACK VITO-FEIRENSE-BLACKJACK Extension 11-08
LEKNESSUND Andreas NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM Extension 09-24
LEROUX Samuel FRA ROUBAIX - LILLE METROPOLE NATURA4EVER - ROUBAIX LILLE METROPOLE Extension 11-09
LEYDER Pit LUX LEOPARD PRO CYCLING LEOPARD PRO CYCLING Extension 11-06
LICHNOVSKÝ Ludek CZE PARDUS - TUFO PROSTEJOV PARDUS - TUFO PROSTEJOV Extension 12-02
LIETAER Eliot BEL WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT Extension 08-16 10-01
LINDEMAN Bertjan NED TEAM LOTTO NL - JUMBO TEAM LOTTO NL - JUMBO Extension 09-04
LISSON Christopher DEN BHS - ALMEBORG BORNHOLM BHS - ALMEBORG BORNHOLM Extension 11-02
LLAMAS GARCIA Lorena ESP MOVISTAR WOMEN MOVISTAR TEAM Extension 10-14
LOBATO DEL VALLE Juan Jose ESP NIPPO VINI FANTINI - EUROPA ORVINI NIPPO VINI FANTINI - EUROPA ORVINI Extension 09-14
LODERER Timon GER HRINKOW ADVARICS CYCLEANG HRINKOW ADVARICS CYCLEANG Extension 11-01
LOPEZ FUENTES Diego EUS TEAM EUSKADI TEAM EUSKADI Extension 12-06
LOPEZ GALLASTEGUI Enara EUS BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS Extension 10-14
LÓPEZ Juan Pedro ESP POLARTEC KOMETA POLARTEC KOMETA Extension 10-05 10-26
LORVIK Ingrid NOR HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT HITEC PRODUCTS Extension 09-13
LOZANO RIBA David ESP TEAM NOVO NORDISK TEAM NOVO NORDISK Extension 09-25
LUDVIGSSON Tobias SWE GROUPAMA - FDJ GROUPAMA - FDJ Extension 11-14
LUTSENKO Alexey KAZ ASTANA PRO TEAM ASTANA PRO TEAM Extension 08-02
LÜBBERS Dorian GER TEAM LOTTO - KERN HAUS TEAM LOTTO - KERN HAUS Extension 11-07
LYHNE Daniel Bligaard DEN TEAM COLOQUICK TEAM COLOQUICK Extension 10-27
MACIEJUK Filip POL LEOPARD PRO CYCLING LEOPARD PRO CYCLING Extension 11-06
MADSEN Frederik Rodenberg DEN TEAM COLOQUICK TEAM COLOQUICK Extension 10-22
MADSEN Martin Toft DEN BHS - ALMEBORG BORNHOLM BHS - ALMEBORG BORNHOLM Extension 10-16
MAES Nikolas BEL LOTTO - SOUDAL LOTTO - SOUDAL Extension 08-25
MAESTRI Mirco ITA BARDIANI CSF BARDIANI CSF Extension 10-18
MAINE Katherine CAN RALLY CYCLING RALLY CYCLING WOMEN Extension 12-03
MAJERUS Christine LUX BOELS DOLMANS CYCLING TEAM BOELS DOLMANS CYCLING TEAM Extension 08-21
MAJKA Rafal POL BORA-HANSGROHE BORA-HANSGROHE Extension 07-18 08-23
MALCHAREK Moritz GER LKT TEAM BRANDENBURG LKT TEAM BRANDENBURG Extension 11-07
MALDONADO Anthony FRA ST MICHEL - AUBER 93 ST MICHEL - AUBER 93 Extension 09-06
MALLING SIGGAARD Christina DEN TEAM VIRTU CYCLING (WE) TEAM VIRTU CYCLING WOMEN Extension 12-04
MALSEED Shannon AUS TEAM TIBCO-SVB TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK Extension 10-31
MANGERTSEDER Matthias GER TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS TEAM FELBERMAYR SIMPLON WELS Extension 11-01
MANLY Alexandra AUS MITCHELTON - SCOTT (WE) MITCHELTON - SCOTT Extension 11-13
MANNAERTS Jelle BEL TARTELETTO - ISOREX TARTELETTO - ISOREX Extension 10-16
MARCHAND Gianni BEL CIBEL-CEBON CIBEL-CEBON Extension 11-07
MARKUS Kelly NED DOLTCINI - VAN EYCK SPORT DOLTCINI - VAN EYCK SPORT Extension 10-26
MARKUS Riejanne NED WAOWDEALS PRO CYCLING CCC-Women Extension 09-10
MARONESE Marco ITA BARDIANI CSF BARDIANI CSF Extension 10-18
MARTIN Guillaume FRA WANTY – GROUPE GOBERT WANTY – GROUPE GOBERT Extension 07-29
MARTIN MARTIN Sara ESP SOPELA WOMENS TEAM SOPELA WOMEN'S TEAM Extension 12-10
MARTIN SANZ Gotzon EUS TEAM EUSKADI TEAM EUSKADI Extension 12-06
MARTINEZ BONAFE Cristina ESP BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS BIZKAIA DURANGO-EUSKADI MURIAS Extension 10-02
MARTINS Maria POR SOPELA WOMENS TEAM SOPELA WOMEN'S TEAM Extension 12-10
MASNADA Fausto ITA ANDRONI GIOCATTOLI ANDRONI GIOCATTOLI Extension 07-23
MASUDA Nariyuki JPN UTSUNOMIYA BLITZEN UTSUNOMIYA BLITZEN Extension 12-06
MATHIESEN Pernille DEN TEAM SUNWEB TEAM SUNWEB Extension 09-01
MATIAS João POR VITO-FEIRENSE-BLACKJACK VITO-FEIRENSE-BLACKJACK Extension 10-19
MAURELET Flavien FRA ST MICHEL - AUBER 93 ST MICHEL - AUBER 93 Extension 09-06
MCCARTHY Jay AUS BORA-HANSGROHE BORA-HANSGROHE Extension 08-20
MCEVOY Jonathan GBR MADISON GENESIS MADISON GENESIS Extension 11-22
MCLAY Daniel GBR TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Extension 10-12
MCNULTY Brandon USA RALLY CYCLING RALLY CYCLING Extension 09-05
MEDVEDOVA Tereza SVK BEPINK BEPINK Extension 12-10
MEEUS Jordi BEL SEG RACING ACADEMY SEG RACING ACADEMY Extension 11-30
MEILER Lukas GER TEAM VORARLBERG SANTIC TEAM VORARLBERG SANTIC Extension 11-28
MEILER Martin GER TEAM VORARLBERG SANTIC TEAM VORARLBERG SANTIC Extension 11-28
MENGOULAS Alex NED BEAT CYCLING CLUB BEAT CYCLING CLUB Extension 10-12
MERINO CORTAZAR Eider EUS MOVISTAR WOMEN MOVISTAR TEAM Extension 10-14
MERTZ Rémy BEL LOTTO - SOUDAL LOTTO - SOUDAL Extension 08-13
MESTRE Ricardo POR W52/FC PORTO W52/FC PORTO Extension 11-10
MEURISSE Xandro BEL WANTY – GROUPE GOBERT WANTY – GROUPE GOBERT Extension 07-23
MEZGEC Luka SLO MITCHELTON - SCOTT MITCHELTON - SCOTT Extension 07-24 10-30
MICKEY Abigail USA RALLY CYCLING RALLY CYCLING WOMEN Extension 12-03
MINAUD Manon FRA DN-17 Nouvelle Aquitaine CHARENTE-MARITIME WOMEN CYCLING Extension 11-21
MIRZA AL-HAMMADI Yousif UAE UAE - TEAMEMIRATES UAE - TEAMEMIRATES Extension 10-27 11-11
MIZUNO Kyohei JPN INTERPRO STRADALLI CYCLING INTERPRO STRADALLI CYCLING Extension 11-28
MOAK Summer USA RALLY CYCLING RALLY CYCLING WOMEN Extension 12-03
MOBACH Jarno NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB DEVELOPMENT TEAM SUNWEB Extension 09-14
MOBERG Emilie NOR TEAM VIRTU CYCLING (WE) TEAM VIRTU CYCLING WOMAN Extension 12-03
MOBERG JÖRGENSEN Christian DEN TEAM COLOQUICK TEAM COLOQUICK Extension 11-01
MOLARD Rudy FRA GROUPAMA - FDJ GROUPAMA - FDJ Extension 08-29
MOLENAAR Alex NED DESTIL - PARKHOTEL VALKENBURG ORANGE BABIES CYCLING TEAM (NEW CT) Extension 09-11 11-19
MOLINA CANET Antonio ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA CAJA RURAL-SEGUROS RGA Extension 10-23
MOLLEMA Bauke NED TREK-SEGAFREDO TREK-SEGAFREDO Extension 07-23 08-30
MONIQUET Sylvain BEL AGO - AQUA SERVICE AGO - AQUA SERVICE Extension 09-17
MONTANA Freddy COL EPM EPM Extension 11-18
MOONEN Puck NED LOTTO SOUDAL LADIES LOTTO SOUDAL LADIES Extension 10-08 10-15
MORABITO Steve SUI GROUPAMA - FDJ GROUPAMA - FDJ Extension 08-31
MORENO CANCHON Blanca Liliana COL ASTANA WOMEN'S TEAM ASTANA WOMEN'S TEAM Extension 12-03
MORI Manuele ITA UAE - TEAMEMIRATES UAE - TEAMEMIRATES Extension 10-24 10-27
MORICHON Anais FRA DN-17 Nouvelle Aquitaine CHARENTE-MARITIME WOMEN CYCLING Extension 11-21
MOZZATO Luca ITA DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM Extension 11-09
MUCCIOLI Dalia ITA VALCAR PBM VALCAR PBM Extension 10-14
MUGISHA Samuel RWA DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM DIMENSION DATA FOR QHUBEKA CONTINENTAL TEAM Extension 10-11
MUHLBERGER Gregor AUT BORA-HANSGROHE BORA-HANSGROHE Extension 09-25
MUNK CHRISTIANSEN Steffen DEN TEAM COLOQUICK TEAM COLOQUICK Extension 10-16
MUNOZ GRANDON Paola Andrea CHI SWAPIT AGOLICO SWAPIT | AGILICO CYCLING PRO CYCLING Extension 11-15
MUNOZ PEREZ Mireia EUS SOPELA WOMENS TEAM SOPELA WOMEN'S TEAM Extension 12-10
MUZIC Evita FRA FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE Extension 08-30
MÜNSTERMANN Per GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY Extension 10-10
MÄRKL Niklas GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB DEVELOPMENT TEAM SUNWEB Extension 11-22
NEETHLING Henry RSA - TEAM VANDERGROUP (NEW CT) Extension 11-15
NEILANDS Krists LAT ISRAEL CYCLING ACADEMY ISRAEL CYCLING ACADEMY Extension 07-15
NEUHAUSER Marcel AUT TIROL CYCLING TEAM TIROL CYCLING TEAM Extension 10-12
NEWSOM Emily USA TEAM TIBCO-SVB TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK Extension 10-31
NIBALI Antonio ITA BAHRAIN - MERIDA BAHRAIN - MERIDA Extension 08-27
NIEWIADOMA Katarzyna POL CANYON-SRAM RACING CANYON-SRAM RACING Extension 12-11
NILSSON Hanna SWE BTC CITY LJUBLJANA BTC CITY LJUBLJANA Extension 10-15
NOPPE Christophe BEL SPORT VLAANDEREN-BALOISE SPORT VLAANDEREN-BALOISE Extension 10-05
NORMAN HANSEN Louise DEN TEAM VIRTU CYCLING (WE) TEAM VIRTU CYCLING WOMEN Extension 11-29
NORSGAARD JORGENSEN Emma DEN CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM Extension 09-25
NORSGAARD JØRGENSEN Mathias DEN RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM RIWAL CERAMICSPEED CYCLING TEAM Extension 09-21
NOVAK Domen SLO BAHRAIN - MERIDA BAHRAIN - MERIDA Extension 10-24
NOVOLODSKAIA Mariia RUS COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM Extension 11-19
NUÑEZ Adrián DOM INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM INTEJA DOMINICAN CYCLING TEAM Extension 11-21
NYCH Artem RUS GAZPROM - RUSVELO GAZPROM - RUSVELO Extension 09-03
O'CONNOR Ben Alexander AUS TEAM DIMENSION DATA TEAM DIMENSION DATA Extension 07-15
OKA Atsushi JPN UTSUNOMIYA BLITZEN UTSUNOMIYA BLITZEN Extension 12-06
OLIVEIRA Fábio POR LA ALUMINIOS LA ALUMINIOS Extension 10-29
OLIVIER Daan NED TEAM LOTTO NL - JUMBO TEAM LOTTO NL - JUMBO Extension 08-10
ONODERA Rei JPN UTSUNOMIYA BLITZEN UTSUNOMIYA BLITZEN Extension 12-06
OROCITO Franco ARG D'AMICO - UTENSILNORD D'AMICO - UTENSILNORD Extension 12-02
ORONTE Emerson USA RALLY CYCLING RALLY CYCLING Extension 11-03
ORRICO Davide ITA TEAM VORARLBERG SANTIC TEAM VORARLBERG SANTIC Extension 12-05
OSHURKOVA Lelizaveta RUS COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM Extension 11-19
OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe COL MANZANA POSTOBON TEAM MANZANA POSTOBON TEAM Extension 11-14
OSS Daniel ITA BORA-HANSGROHE BORA-HANSGROHE Extension 09-29
OTRUBA Jakub CZE ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM ELKOV - AUTHOR CYCLING TEAM Extension 10-22
OTTEVANGER Bas NED VLASMAN CT VLASMAN CT Extension 07-15
OURSELIN Paul FRA DIRECT ENERGIE DIRECT ENERGIE Extension 10-11
OYARBIDE JIMENEZ Lourdes EUS MOVISTAR WOMEN MOVISTAR TEAM Extension 10-14
PACIONI Luca ITA WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA WILIER TRIESTINA-SELLE ITALIA Extension 11-08
PADUN Mark UKR BAHRAIN - MERIDA BAHRAIN - MERIDA Extension 08-11
PAGE Charles GBR CANYON EISBERG CANYON DHB P/B BLOOR HOMES Extension 12-02
PAILLOT Yoann FRA ST MICHEL - AUBER 93 ST MICHEL - AUBER 93 Extension 08-08
PALADIN Asja ITA VALCAR PBM VALCAR PBM Extension 10-14
PALADIN Soraya ITA ALE CIPOLLINI ALE CIPOLLINI Extension 11-17
PANTANO GOMEZ Jarlinson COL TREK-SEGAFREDO TREK-SEGAFREDO Extension 09-10
PAPOK Siarhei BLR MINSK CYCLING CLUB MINSK CYCLING CLUB Extension 11-19
PAQUOT Tom BEL AGO - AQUA SERVICE AGO - AQUA SERVICE Extension 09-17
PARDILLA BELLON Sergio ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA CAJA RURAL-SEGUROS RGA Extension 10-23
PAREDES ZAPATA Wilmar Andrés COL MANZANA POSTOBON TEAM MANZANA POSTOBON TEAM Extension 11-14
PARMA Krzysztof POL VOSTER UNIWHEELS TEAM VOSTER UNIWHEELS TEAM Extension 11-02
PAROZ Justin SUI AKROS - RENFER SA AKROS - THOMUS Extension 11-28
PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo COL GW SHIMANO GW SHIMANO Extension 11-16
PATON Alex GBR CANYON EISBERG CANYON DHB P/B BLOOR HOMES Extension 12-02
PATTARO Francesca ITA BEPINK BEPINK Extension 12-10
PAULINHO Pedro POR EFAPEL EFAPEL Extension 11-06
PAULINHO Sergio Miguel Moreira POR EFAPEL EFAPEL Extension 09-14 10-31
PAWLOWSKA Katarzyna POL TEAM VIRTU CYCLING (WE) TEAM VIRTU CYCLING WOMAN Extension 09-07 12-06
PEDERSEN Mads DEN TREK-SEGAFREDO TREK-SEGAFREDO Extension 07-15
PEDERSEN Nicklas Overgaard Amdi DEN BHS - ALMEBORG BORNHOLM BHS - ALMEBORG BORNHOLM Extension 10-17
PEDRAZA MORALES Walter Fernando COL GW SHIMANO GW SHIMANO Extension 11-16
PEDRERO LOPEZ Antonio ESP MOVISTAR TEAM MOVISTAR TEAM Extension 10-21
PEDRETTI Giovanni ITA BIESSE CARRERA GAVARDO BIESSE CARRERA GAVARDO Extension 11-20
PENTON Sara SWE TEAM VIRTU CYCLING (WE) TEAM VIRTU CYCLING WOMEN Extension 12-02
PER Gorazd SLO ADRIA MOBIL ADRIA MOBIL Extension 11-15
PERCHTOLD Christina AUT HEALTH MATE-CYCLELIVE TEAM HEALTHMATE - CYCLELIVE TEAM Extension 08-12
PEREZ Anthony FRA COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS Extension 08-23
PÉREZ MARTIN Juan Ignacio ESP AVILUDO-LOULETANO-ULI LUDOFOODS-LOULETANO-AVILUDO Extension 10-24
PERNSTEINER Hermann AUT BAHRAIN - MERIDA BAHRAIN - MERIDA Extension 07-02
PERRY Benjamin CAN ISRAEL CYCLING ACADEMY ISRAEL CYCLING ACADEMY Extension 11-21
PERSICO Silvia ITA VALCAR PBM VALCAR PBM Extension 10-14
PESTIAUX Yann BEL AGO - AQUA SERVICE AGO - AQUA SERVICE Extension 09-17
PETELIN Jan LUX TEAM DIFFERDANGE - LOSCH TEAM DIFFERANGE - GEBA Extension 10-31
PETERS Nans FRA AG2R LA MONDIALE AG2R LA MONDIALE Extension 07-23
PEYSKENS Dimitri BEL WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT WB-VERANCLASSIC AQUA PROTECT Extension 10-01
PFINGSTEN Christoph GER BORA-HANSGROHE BORA-HANSGROHE Extension 09-28 10-12
PHINNEY Taylor USA TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE TEAM EF EDUCATION FIRST-DRAPAC p/b CANNONDALE Extension 10-12
PIBERNIK Luka SLO BAHRAIN - MERIDA BAHRAIN - MERIDA Extension 10-24
PICCOT Michel ITA BIESSE CARRERA GAVARDO BIESSE CARRERA GAVARDO Extension 11-20
PICHON Laurent FRA TEAM FORTUNEO - SAMSIC TEAM FORTUNEO - SAMSIC Extension 07-26
PIDCOCK Thomas GBR TEAM WIGGINS TEAM WIGGINS LE COL Extension 12-07
PIETERS Amy NED BOELS DOLMANS CYCLING TEAM BOELS DOLMANS CYCLING TEAM Extension 08-21
PILOTE-FORTIN Gabrielle CAN WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM WNT ROTOR PRO CYCLING Extension 10-24
PINOT Thibaut FRA GROUPAMA - FDJ GROUPAMA - FDJ Extension 08-22
PINTAR Ursa SLO BTC CITY LJUBLJANA BTC CITY LJUBLJANA Extension 11-20
PIRRONE Elena ITA ASTANA WOMEN'S TEAM ASTANA WOMEN'S TEAM Extension 12-10
PLANCKAERT Edward BEL SPORT VLAANDEREN-BALOISE SPORT VLAANDEREN-BALOISE Extension 10-05
PLAZA MOLINA Ruben ESP ISRAEL CYCLING ACADEMY ISRAEL CYCLING ACADEMY Extension 10-12