Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
64 Klasika Primavera de Amorebieta 2018 (1.1)
(Klasika Primavera)
Spain  /  8 April

Edition: 64 (171.6 Km)
Winner: AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey

2017    
2019


Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey MOV 04:06:11
2. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOV 04:06:11
3. PAREDES ZAPATA Wilmar Andrés MZN 04:06:21
4. BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto MOV 04:06:21
5. STRAKHOV Dmitrii LOK 04:06:21
6. CESAR VELOSO Gustavo W52 04:06:21
7. SCHULTZ Nicholas CJR 04:06:21
8. EVTUSHENKO Alexander LOK 04:06:37
9. HIGUITA GARCIA Sergio Andres MZN 04:06:41
10. SUAZA ARANGO Bernardo MZN 04:06:41
11. MCNULTY Brandon RLY 04:06:41
12. FERNANDEZ ANDUJAR Rubén MOV 04:06:41
13. RODRIGUEZ GARAIKOETXEA Óscar EUS 04:06:41
14. ELLSAY Nigel RLY 04:06:44
15. SIERRA SANCHEZ Yecid Arturo MZN 04:06:44
16. VDOVIN Alexander LOK 04:09:07
17. RUBIO HERNANDEZ Diego BBH 04:09:40
18. ORONTE Emerson RLY 04:09:40
19. BARCELÓ ARAGÓN Fernando EUS 04:09:40
20. GARCIA AMBROA Ricardo EUK 04:09:40
21. INKELAAR Kevin PLK 04:09:40
22. OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe MZN 04:09:40
23. FERRARI Fabricio CJR 04:09:40
24. TXOPERENA MATXIKOTE Beñat EUS 04:09:40
25. VINHAS Rui W52 04:09:40
26. GUTIERREZ REVUELTA José Manuel KCP 04:09:40
27. REGUERO CORRAL Gabriel VIB 04:09:40
28. AZURMENDI Ibai EUK 04:09:40
29. SILVA Joaquim CJR 04:09:40
30. BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel EUS 04:09:40
31. CARPENTER Robin RLY 04:09:44
32. RODRIGUES João W52 04:09:45
33. STASH Mamyr LOK 04:09:47
34. FERNÁNDEZ AYARZAGUENA Egoitz EUK 04:09:49
35. LÓPEZ-COZAR Juan EUK 04:09:49
36. SOKOLOV Dmitry LOK 04:09:56
37. MARTIN SANZ Gotzon EUK 04:10:29
38. FONTE César W52 04:10:41
39. ANDERSON Ryan RLY 04:10:43
40. CARVALHO Antonio Ferreira W52 04:10:43
41. CELANO Danilo CJR 04:10:43
42. CUBERO GALVEZ Jorge BBH 04:12:42
43. VALIENTE BONAFE Eric VIB 04:12:42
44. REIS Rafael Ferreira CJR 04:13:31
45. MITRI James BBH 04:13:31
46. SAMOLENKOV Artem LOK 04:13:31
47. SVESHNIKOV Kirill LOK 04:13:31
48. GOIKOETXEA Peio EUK 04:13:31
49. JUARISTI ARRIETA Txomin EUK 04:13:31
50. CAMACHO DEL FRESNO Juan PLK 04:16:26
51. BALLESTEROS Miguel Angel PLK 04:16:26
52. PEÑA MOLANO Wilson Estiben PLK 04:16:26
53. PARRA ARIAS Jordan Arley MZN 04:16:26
54. SALAS Ibai BBH 04:18:39
55. BARRENETXEA URIARTE Ander EUS 04:18:39
56. VILELA Ricardo MZN 04:18:39
57. COSTA SORIA Axel VIB 04:18:39
58. HABTOM Awet PLK 04:18:39
59. MAGNER Tyler RLY 04:18:41
60. UDONDO SANTAMARIA Gotzon EUS 04:18:41
61. SERRANO Gonzalo CJR 04:18:41
62. MALATETXEBARRIA Oskar KCP 04:18:41







--- advertisement ---