Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Klasika Primavera de Amorebieta 2017 (1.1)
(Klasika Primavera)
Spain  /  9 April

Edition: 63 (171.5 Km)
Winner: IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka

2016    
2018


Videos (1)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka MOV 04:01:43
2. PAREDES ZAPATA Wilmar Andrés MZN 00:00:06
3. VINHAS Rui W52 00:00:06
4. GUARDIOLA Salvador UKO 00:00:06
5. PUJOL MUNOZ Oscar UKO 00:00:06
6. SCHULTZ Nicholas CJR 00:00:06
7. SALAS Ibai BUR 00:00:06
8. BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUS 00:00:06
9. PRADES REVERTE Eduard CJR 00:00:21
10. HERRADA LOPEZ Jesús MOV 00:00:21
11. HIGUITA GARCIA Sergio Andres MZN 00:00:21
12. GARCIA ETXEGIBEL Egoitz BOL 00:00:21
13. ROJAS GIL Jose Joaquin MOV 00:00:21
14. CARVALHO Antonio W52 00:00:21
15. VILLEGAS CARDONA Juan Pablo MZN 00:00:21
16. BELDA GARCIA David BUR 00:00:21
17. NOCENTINI Rinaldo STA 00:00:21
18. SUAZA ARANGO Bernardo MZN 00:00:21
19. ITURRIA SEGUROLA Mikel EUS 00:00:21
20. RUBIO HERNANDEZ Diego CJR 00:00:21
21. MOLINA CANET Antonio CJR 00:00:21
22. SILVA Joaquim W52 00:00:21
23. GONZÁLEZ PRIETO Aitor EUS 00:00:21
24. FIGUEIREDO Federico STA 00:00:21
25. OBANDO BRENES Gregory DCT 00:00:21
26. MERINO CORTAZAR Igor BUR 00:00:21
27. BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto MOV 00:00:21
28. DE LA PARTE GONZALEZ Victor MOV 00:00:21
29. BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel EUS 00:00:26
30. ZABALA Josu CJR 00:01:38
31. FERRARI Fabricio CJR 00:01:38
32. SANCHEZ CABALLERO Oscar DVP 00:01:38
33. MENDOZA CARDONA Omar Alberto BOL 00:03:46
34. LORENTE ARAQUE Rodrigo UKO 00:03:46
35. GONZALEZ Mario STA 00:05:38
36. RODRIGUEZ GARAIKOETXEA Óscar EUS 00:06:10
37. SIERRA SANCHEZ Yecid Arturo MZN 00:06:10
38. TXOPERENA MATXIKOTE Beñat EUS 00:06:10
39. ARROYO DURAN David CJR 00:06:10
40. LIVRAMENTO David Da Silva STA 00:06:10
41. SILVA BRANDÃO Jóni STA 00:06:10
42. GARCIA Jhojan MZN 00:06:10
43. ZURITA Gilber BOL 00:06:10
44. FERREIRA Tiago W52 00:06:10
45. ROBREDO CRESPO Alvaro BUR 00:10:44
46. CASTRILLO Raul BUR 00:10:44
47. GREGORI Pedro BOL 00:10:44
48. MILAN JIMENEZ Diego DCT 00:10:44
49. AMORES PALACIOS Julio Alberto DCT 00:10:44
50. LORENTE GARCIA Carlos DVP 00:10:44
51. PÉREZ MARTIN Juan Ignacio W52 00:10:44
52. ANGARITA Marvin BOL 00:10:44
53. BESTER Shaun-Nick STA 00:10:44
54. ARANDO Javier BOL 00:10:44
55. PINTADO Julio Alfredo KCP 00:10:44
56. VALERO AMAT Javi DVP 00:10:44
57. MARQUEZ RAIGON Rafael DCT 00:10:44
58. HATANAKA Yusuke UKO 00:10:44
59. BARRENETXEA URIARTE Ander EUS 00:10:44
60. SARABIA DIAZ Ignacio DCT 00:10:44
61. AMADOR Juan Jose MZN 00:10:44
62. FERNÁNDEZ AYARZAGUENA Egoitz UKO 00:10:44
63. JURADO RODRIGUEZ Marcos BUR 00:10:44
64. IRIZAR LASKURAIN Julen EUS 00:10:44
65. NAKAI Michimasa UKO 00:10:44
66. OIEN Justin CJR 00:10:44
67. PEREIRA Válter STA 00:10:44
68. ORJUELA Fernando MZN 00:10:44
69. SÁNCHEZ REBOLLIDO Ángel W52 00:10:44
70. GONZÁLEZ BREA Óscar STA 00:10:44
71. UCHA Jacobo W52 00:10:44








--- advertisement ---