Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
65 Klasika Primavera de Amorebieta 2019 (1.1)
(Klasika Primavera)
Spain  /  14 April

Edition: 65 (171.6 Km)
Winner: BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto

2018    



Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto MOV 03:57:03
2. QUINTERO NORENA Carlos Julian MZN 03:57:03
3. PRADES REVERTE Eduard MOV 03:57:03
4. HIGUITA GARCIA Sergio Andres EUK 03:57:03
5. JUARISTI ARRIETA Txomin EUK 03:57:06
6. BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel EUS 03:57:08
7. ITURRIA SEGUROLA Mikel EUS 03:57:40
8. BARBERO CUESTA Carlos MOV 03:59:16
9. GONZALEZ Mario EUS 03:59:16
10. OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe MZN 03:59:16
11. REYES ORTEGA Aldemar MZN 03:59:16
12. SAMITIER SAMITIER Sergio EUS 03:59:16
13. BARCELÓ ARAGÓN Fernando EUS 03:59:16
14. GUTIERREZ REVUELTA José Manuel GUE 03:59:16
15. LÓPEZ Juan Pedro KMT 03:59:16
16. FERNANDEZ ANDUJAR Rubén MOV 03:59:16
17. ANACONA Winner Anrew MOV 03:59:34
18. CUADRADO Unai EUK 04:00:23
19. LASTRA MARTINEZ Jonathan CJR 04:00:29
20. MARTIN SANZ Gotzon EUK 04:00:29
21. RUBIO HERNANDEZ Diego BBH 04:00:29
22. EZQUERRA MUELA Jesús BBH 04:00:29
23. NEVES FERNANDES José BBH 04:00:29
24. UGARTE GAMBOA Mikel GUE 04:02:05
25. PEDRERO LOPEZ Antonio MOV 04:02:41
26. CANTON SERRANO Isaac KMT 04:03:35
27. GARCIA MARTIN Jose Antonio KMT 04:03:35
28. OLDANI Stefano KMT 04:03:35
29. TORRES MUÍÑO Pablo IPC 04:03:35
30. AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey MOV 04:03:35
31. NUÑEZ SANCHEZ Jose Carlos GUE 04:06:53
32. HUDRY Florian IPC 04:06:53
33. ARANBURU DEBA Alex CJR 04:06:53
34. RODRIGUEZ RECHE Sergio EUS 04:06:53
35. MADRAZO Ángel BBH 04:06:53
36. SESSLER Nicolas BBH 04:06:53
37. GONZALEZ ARRIBAS David CJR 04:06:53
38. NAVARRO Gauthier IPC 04:06:53
39. ARANBURU ARRUTI Jokin EUK 04:06:53
40. AMADOR CASTAÑO Juan Jose MZN 04:06:53
41. SUAZA ARANGO Bernardo MZN 04:06:53
42. LÓPEZ-COZAR Juan EUS 04:06:53
43. GUILLONNET Adrien IPC 04:06:53
44. JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander MZN 04:06:53
45. GARCIA SOSA Jhojan Orlando MZN 04:06:53
46. AZURMENDI Ibai EUK 04:12:57
47. UDONDO SANTAMARIA Gotzon EUS 04:12:57
48. VIEGAS Daniel KMT 04:14:30
49. CAMACHO DEL FRESNO Juan KMT 04:14:30
50. ISHIHARA Yuki IPC 04:15:48







--- advertisement ---