Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Eschborn-Frankfurt 2019 (1.UWT)
(Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt)
Germany  /  1 May

Edition: 57 (187.5 Km)
Winner: ACKERMANN Pascal

2018    


Videos (1)
Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. ACKERMANN Pascal BOH 04:23:36
2. DEGENKOLB John TFS 00:00:00
3. KRISTOFF Alexander UAD 00:00:00
4. CIMOLAI Davide ICA 00:00:00
5. HOFSTETTER Hugo COF 00:00:00
6. PLANCKAERT Baptiste WVA 00:00:00
7. GABBURO Davide THR 00:00:00
8. NAESEN Lawrence LTS 00:00:00
9. HALLER Marco TKA 00:00:00
10. BOLE Grega TBM 00:00:00
11. MOHORIC Matej TBM 00:00:00
12. VELASCO Simone THR 00:00:00
13. CERNY Josef CPT 00:00:00
14. BOASSON HAGEN Edvald TDD 00:00:00
15. LEDANOIS Kevin PCB 00:00:00
16. NAESEN Oliver ALM 00:00:00
17. JAUREGUI Quentin ALM 00:00:00
18. CORT NIELSEN Magnus AST 00:00:00
19. SHILOV Sergey GAZ 00:00:00
20. NIEUWENHUIS Joris SUN 00:00:00
21. DELTOMBE Kevin SVB 00:00:00
22. WARBASSE Larry ALM 00:00:00
23. SPRENGERS Thomas SVB 00:00:00
24. BYSTROM Sven Erik UAD 00:00:00
25. BENNETT Sean EF1 00:00:00
26. VAN EMPEL Etienne THR 00:00:00
27. BAKELANTS Jan SUN 00:00:00
28. DELAPLACE Anthony PCB 00:00:00
29. LIVYNS Arjen ROC 00:00:00
30. POLITT Nils TKA 00:00:00
31. SBARAGLI Kristian ICA 00:00:00
32. HAUSSLER Heinrich TBM 00:00:00
33. RIESEBEEK Oscar ROC 00:00:00
34. DOUBEY Fabien WGG 00:00:00
35. GUERREIRO Ruben TKA 00:00:00
36. VERWILST Aaron SVB 00:00:00
37. BURGAUDEAU Mathieu TDE 00:00:00
38. SCHILLINGER Andreas BOH 00:00:00
39. BIZHIGITOV Zhandos AST 00:00:00
40. SELIG RŘdiger BOH 00:00:00
41. SOUPE Geoffrey COF 00:00:00
42. FORTUNATO Lorenzo THR 00:00:00
43. GHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel TDD 00:00:00
44. BOIVIN Guillaume ICA 00:00:00
45. LIETAER Eliot WVA 00:00:00
46. MINNAARD Marco WGG 00:00:00
47. VAN ASBROECK Tom ICA 00:00:00
48. ZARDINI Edoardo THR 00:00:00
49. GIBBONS Ryan TDD 00:00:00
50. BOUCHARD Geoffrey ALM 00:00:00
51. NYCH Artem GAZ 00:00:00
52. GASTAUER Ben ALM 00:00:00
53. GRADEK Kamil CPT 00:00:00
54. BATTAGLIN Enrico TKA 00:00:00
55. FEILLU Brice PCB 00:00:00
56. TEN DAM Laurens CPT 00:00:00
57. WISNIOWSKI Lukasz CPT 00:00:00
58. NEILANDS Krists ICA 00:00:00
59. PARET-PEINTRE AurÚlien ALM 00:00:00
60. HAMILTON Chris SUN 00:00:00
61. BOARO Manuele AST 00:00:00
62. WEENING Pieter ROC 00:00:00
63. DE WITTE Mathias ROC 00:00:00
64. HOLLENSTEIN Reto TKA 00:00:00
65. CONCI Nicola TFS 00:00:00
66. ROVNY Ivan GAZ 00:00:00
67. VANSPEYBROUCK Pieter WGG 00:00:00
68. GIDICH Yevgeniy AST 00:00:00
69. SIEBERG Marcel TBM 00:00:00
70. TEUNS Dylan TBM 00:00:00
71. TAARAMAE Rein TDE 00:00:00
72. QUEMENEUR Perrig TDE 00:00:00
73. MARCZYNSKI Tomasz LTS 00:00:00
74. AGNOLI Valerio TBM 00:00:14
75. KONRAD Patrick BOH 00:00:16
76. GOGL Michael TFS 00:00:26
77. BENEDETTI Cesare BOH 00:00:26
78. WHELAN James EF1 00:00:29
79. CLARKE Simon EF1 00:00:29
80. BAUGNIES JÚr˘me WGG 00:00:29
81. HANSEN Adam LTS 00:00:44
82. M▄HLBERGER Gregor BOH 00:01:04
83. PEYSKENS Dimitri WVA 00:01:22
84. GONCALVES Jose TKA 00:01:29
85. OLIVEIRA Rui UAD 00:01:29
86. LAENGEN Vegard Stake UAD 00:01:52
87. BIDARD Franšois ALM 00:01:53
88. VACHON Florian PCB 00:02:17
89. CLAEYS Dimitri COF 00:02:17
90. BALLERINI Davide AST 00:02:58
91. SHALUNOV Evgeny GAZ 00:02:58
92. VALGREN ANDERSEN Michael TDD 00:03:41
93. SUTHERLAND Rory UAD 00:03:41







--- advertisement ---