Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Colombia Oro y Paz 2018 (2.1)
(Vuelta a Colombia)
Colombia  /  6 February - 11 February

Edition: 68 (941.1 Km)
Winner: BERNAL GOMEZ Egan Arley

2017    


Videos (6)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. BERNAL GOMEZ Egan Arley SKY 20:49:03
2. QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOV 20:49:11
3. URAN URAN Rigoberto EFD 20:49:14
4. HENAO MONTOYA Sergio SKY 20:49:15
5. MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe EFD 20:49:46
6. SOSA CUERVO Ivan Ramiro ANS 20:49:48
7. ALAPHILIPPE Julian QST 20:49:53
8. CALA CALA Aristobulo BSM 20:50:13
9. OSORIO CALLE Danny Alberto EOP 20:50:15
10. NARVAEZ PRADO Jhonatan QST 20:50:21
11. MONTIEL CUELLAR Rafael Anibal EOP 20:50:29
12. PANTANO GOMEZ Jarlinson NCOL 20:50:49
13. SUAREZ SUAREZ Juan Pablo EPM 20:50:49
14. PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo GWS 20:50:54
15. DUARTE AREVALO Fabio Andres MZN 20:50:55
16. GIL Alexander EPM 20:50:56
17. SEVILLA RIBERA Oscar MED 20:50:57
18. CARTHY Hugh EFD 20:50:58
19. OCHOA CAMARGO Diego Antonio EPM 20:51:01
20. HENAO GOMEZ Sebastian SKY 20:51:05
21. MONTANA Freddy EPM 20:51:21
22. EISENHART Taylor HCA 20:51:42
23. CARAPAZ Richard MOV 20:51:43
24. REYES ORTEGA Aldemar MZN 20:52:17
25. BARON CASTILLO Felix Alejandro ILU 20:52:52
26. RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson NCOL 20:52:54
27. MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio UNI 20:52:55
28. FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo NCOL 20:52:56
29. MUÑOZ LOPEZ Edison EOP 20:52:59
30. CONTRERAS PINZON Rodrigo EPM 20:53:16
31. CICCONE Giulio BRD 20:53:17
32. CAMACHO BERNAL Julio Alexis CZS 20:53:20
33. ATAPUMA HURTADO Jhon Darwin NCOL 20:53:20
34. QUIROZ AYALA Oscar Adalberto BSM 20:54:01
35. CAICEDO CEPEDA Jonathan Klever MED 20:54:49
36. QUINTANA ROJAS Dayer Uberney MOV 20:54:56
37. MERINO CORTAZAR Igor BBH 20:55:10
38. CANO ARDILA Alex Norberto CZS 20:55:11
39. MENDOZA CARDONA Omar Alberto MED 20:55:11
40. SERPA PEREZ Jose Rodolfo GWS 20:55:43
41. AVILA VANEGAS Edwin Alciviades ICA 20:55:45
42. BOL Jetse MZN 20:56:07
43. BISOLTI Alessandro ANS 20:56:15
44. CAÑAVERAL VARGAS Johan Sebastian BSM 20:56:48
45. LAVERDE JIMENEZ Luis Felipe CZS 20:56:57
46. SERNA Alejandro EOP 20:56:58
47. PEDRAZA MORALES Walter Fernando GWS 20:57:38
48. TVETCOV Serghei UHC 20:59:30
49. RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel CZS 21:00:02
50. ANACONA Winner Anrew MOV 21:00:29
51. OSPINA NAVARRA Dalivier CZS 21:01:10
52. GEOGHEGAN HART Tao SKY 21:01:22
53. TXOPERENA MATXIKOTE Beñat EUS 21:01:41
54. SESSLER Nicolas BBH 21:01:58
55. CANO SALAS Jairo Alonso EPM 21:02:02
56. CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan SKY 21:02:58
57. ESCUELA Daniel Ricardo AFT 21:03:34
58. PELLAUD Simon ILU 21:04:15
59. CARDONA TABARES Julián EFD 21:05:46
60. LEMUS DAVILA Luis Enrique ICA 21:05:47
61. BOIVIN Guillaume ICA 21:05:51
62. PALUTA Michal CCC 21:05:52
63. TALERO REYES Cristian GWS 21:06:08
64. CARBONI Giovanni BRD 21:06:08
65. BROWN Nathan EFD 21:06:13
66. JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander UHC 21:06:24
67. CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo MED 21:06:41
68. ESTRADA CELIS Eduardo BSM 21:07:43
69. QUINTERO NORENA Carlos Julian EOP 21:07:45
70. PLUCINSKI Leszek CCC 21:08:05
71. PAREDES AVELLANEDA César Nicolas MED 21:08:09
72. RENDON JAIMES Juan Pablo GWS 21:08:27
73. OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe MZN 21:08:58
74. BROWN Connor ILU 21:09:37
75. PERRY Benjamin ICA 21:10:21
76. BERNAS Pawel CCC 21:10:50
77. LOPEZ GARCIA David SKY 21:10:54
78. PARRA ARIAS Jordan Arley MZN 21:12:28
79. DE LA PARTE GONZALEZ Victor MOV 21:13:10
80. FEDELI Alessandro UNI 21:13:41
81. SÁNCHEZ VERGARA Brayan Stiven HCA 21:14:21
82. PEDRERO LOPEZ Antonio MOV 21:14:27
83. PIPER Cameron ILU 21:14:48
84. BONUSI Raffaello ANS 21:14:49
85. GAMERO ZUNIGA Alonso Miguel AFT 21:15:41
86. ACEVEDO COLLE Janier Alexis UHC 21:16:11
87. SCARTEZZINI Michele NITA 21:16:29
88. MANNION Gavin UHC 21:16:34
89. HOWES Alex EFD 21:17:08
90. TONELLI Alessandro BRD 21:19:12
91. MURPHY John HCA 21:19:38
92. GAVIRIA RENDON Fernando QST 21:19:39
93. HERNANDEZ JARAMILLO Jose Tito EOP 21:20:08
94. FRAPPORTI Mattia ANS 21:22:05
95. JURADO Cristofer UNI 21:23:26
96. HAEDO Lucas Sebastian UHC 21:25:33
97. KUREK Adrian CCC 21:25:48
98. CLARKE Jonathan UHC 21:26:19
99. MESA PEREZ Juan Martin CZS 21:26:40
100. ARNOULT Floryan UNI 21:26:53
101. KEISSE Iljo QST 21:27:31
102. LANGELLOTTI Victor BBH 21:27:43
103. COMPANIONI Ruben HCA 21:27:45
104. RAMIREZ CHACON Brayan Stiven NCOL 21:28:03
105. COVI Alessandro NITA 21:28:33
106. ROBREDO CRESPO Alvaro BBH 21:29:03
107. MONTOYA GIRALDO Cristian MED 21:29:22
108. MUÑOZ PEREZ William David BSM 21:29:34
109. GOMEZ PEÑALOZA Bryan Steve HCA 21:29:35
110. ACOSTA OSPINA Ruben Dario BSM 21:29:43
111. UDONDO SANTAMARIA Gotzon EUS 21:30:19
112. GONZÁLEZ PRIETO Aitor EUS 21:30:47
113. MOLANO BENAVIDES Juan Sebastián MZN 21:32:48
114. LAMON Francesco NITA 21:33:38
115. HODEG CHAGUI Álvaro José QST 21:33:43
116. ARANGO CARVAJAL Juan Esteban NCOL 21:34:28
117. TIVANI German Nicolas UNI 21:35:08
118. FRANCZAK Pawel CCC 21:35:42
119. LÓPEZ PARADA Daniel BBH 21:37:34
120. SPREAFICO Matteo ANS 21:37:41
121. MALUCELLI Matteo ANS 21:39:21
122. VIGANO Davide NITA 21:39:31
123. BRYON Miguel HCA 21:39:31
124. KURBATOV Alexey NRUS 21:39:54
125. KULIKOV Vladislav NRUS 21:41:08
126. MAESTRI Mirco BRD 21:41:24
127. LAAS Martin ILU 21:42:20
128. YECHEZKEL Aviv ICA 21:42:50
129. GIORDANI Carlos Alberto NITA 21:43:06
130. PLEBANI Davide NITA 21:43:16
131. GONZÁLEZ VELASCO Adrián BBH 21:43:27
132. RODRIGUEZ RECHE Sergio EUS 21:46:38
133. VOROBYEV Anton NRUS 21:47:53
134. TACIAK Mateusz CCC 21:53:47
135. GUARDINI Andrea BRD 21:56:56
136. KOVALEV Evgeny NRUS 21:58:25
137. BARRENETXEA URIARTE Ander EUS 22:01:14
138. SAZANOV Andrey NRUS 22:18:29







--- advertisement ---