Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Espańol | Euskara

Login / Subscribe   
EuroEyes Cyclassics Hamburg 2019 (1.UWT)
(EuroEyes Cyclassics)
Germany  /  25 August

Edition: 24 (222.0 Km)
Winner: VIVIANI Elia

2018    



Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. VIVIANI Elia DQT 04:47:26
2. EWAN Caleb LTS 04:47:26
3. NIZZOLO Giacomo TDD 04:47:26
4. KRISTOFF Alexander UAD 04:47:26
5. TEUNISSEN Mike TJV 04:47:26
6. SAGAN Peter BOH 04:47:26
7. TRENTIN Matteo MTS 04:47:26
8. DEMARE Arnaud GFC 04:47:26
9. COLBRELLI Sonny TBM 04:47:26
10. NAESEN Oliver ALM 04:47:26
11. GREIPEL André PCB 04:47:26
12. JANSE VAN RENSBURG Reinardt TDD 04:47:26
13. MORKOV Michael DQT 04:47:26
14. SWIFT Ben INS 04:47:26
15. PEDERSEN Mads TFS 04:47:26
16. POLITT Nils TKA 04:47:26
17. DUVAL Julien ALM 04:47:26
18. RUSSO Clement PCB 04:47:26
18. SHILOV Sergey GAZ 04:47:26
20. BAKELANTS Jan SUN 04:47:26
21. HIRSCHI Marc SUN 04:47:26
22. SÜTTERLIN Jasha MOV 04:47:26
23. STANNARD Robert MTS 04:47:26
24. SKUJINS Toms TFS 04:47:26
25. WISNIOWSKI Lukasz CPT 04:47:26
26. CASTRILLO Jaime MOV 04:47:26
27. DE VREESE Laurens AST 04:47:26
28. VILLALOBOS HERNANDEZ Luis EF1 04:47:26
29. OLIVEIRA Rui UAD 04:47:26
30. KNEES Christian INS 04:47:31
31. BYSTROM Sven Erik UAD 04:47:31
32. MADOUAS Valentin GFC 04:47:31
33. HAAS Nathan TKA 04:47:31
34. PHILIPSEN Jasper UAD 04:47:31
35. MAES Nikolas LTS 04:47:31
36. ALBASINI Michael MTS 04:47:37
37. DEWULF Stan LTS 04:47:41
38. ROWE Luke INS 04:47:50
39. SINKELDAM Ramon GFC 04:47:50
40. BENEDETTI Cesare BOH 04:48:05
41. ROOSEN Timo TJV 04:48:15
42. VAN POPPEL Danny TJV 04:48:15
43. BASSO Leonardo INS 04:48:24
44. DE TIER Floris TJV 04:48:47
45. MONFORT Maxime LTS 04:48:47
46. HALLER Marco TKA 04:49:04
47. SENECHAL Florian DQT 04:49:09
48. ZEITS Andrey AST 04:51:06
49. PRADES REVERTE Eduard MOV 04:51:06
50. BALLERINI Davide AST 04:52:01
51. VERMOTE Julien TDD 04:52:01
52. BIERMANS Jenthe TKA 04:52:01
53. CORT NIELSEN Magnus AST 04:52:01
54. FRANK Mathias ALM 04:52:01
55. CAICEDO CEPEDA Jonathan Klever EF1 04:52:01
56. BOEV Igor GAZ 04:52:01
57. VAN HOECKE Gijs CPT 04:52:01
58. KLUGE Roger LTS 04:52:01
59. GESCHKE Simon CPT 04:52:01
60. SCHILLINGER Andreas BOH 04:52:01
61. EDMONDSON Alexander MTS 04:52:01
62. MCLAY Daniel EF1 04:52:11
63. LAMPAERT Yves DQT 04:52:11
64. FERRARI Roberto UAD 04:52:11
65. MARTENS Paul TJV 04:52:11
66. GONCALVES Jose TKA 04:52:11
67. AFFINI Edoardo MTS 04:52:29
68. VAKOC Petr DQT 04:57:34
69. HONORÉ Mikkel DQT 04:58:29
70. GREGAARD WILSLY Jonas AST 04:58:29
71. RIKUNOV Petr GAZ 04:58:29
72. STRAKHOV Dmitrii TKA 04:58:29
73. HEPBURN Michael MTS 04:58:29
74. SCULLY Thomas EF1 04:58:29
75. VLASOV Aleksander GAZ 04:58:29
76. KURIANOV Stepan GAZ 04:58:29
77. VAN EMDEN Jos TJV 04:58:29
78. SUTHERLAND Rory UAD 04:58:29
79. LAENGEN Vegard Stake UAD 04:58:29
80. DENZ Nico ALM 04:58:29
81. NAESEN Lawrence LTS 04:58:29
82. LINDEMAN Bertjan TJV 04:58:29
83. VANDENBERGH Stijn ALM 04:58:29
84. BAGDONAS Gediminas ALM 04:58:29
85. SIEBERG Marcel TBM 04:58:29
86. ROELANDTS Jurgen MOV 04:58:29
87. FROHLINGER Johannes SUN 04:58:29
88. BONNAMOUR Franck PCB 04:58:29
89. BOLE Grega TBM 04:58:29
90. CHEREL Mickaël ALM 04:58:29
91. THOMSON Jay Robert TDD 04:58:29
92. BAK Lars Ytting TDD 04:58:29
93. DUCHESNE Antoine GFC 04:58:29
94. DE KORT Koen TFS 04:58:29
95. GARCIA CORTINA Ivan TBM 04:58:29
96. BARBERO CUESTA Carlos MOV 04:58:29
97. SABATINI Fabio DQT 04:58:29
98. AGNOLI Valerio TBM 04:58:29
99. RENSHAW Mark TDD 04:58:29
100. MOSCHETTI Matteo TFS 04:58:29
101. FENG Chun Kai TBM 04:58:29
102. FERNANDEZ ANDUJAR Rubén MOV 04:58:29
103. SCOTSON Miles GFC 04:58:29
104. CARRETERO Hector MOV 04:58:29
105. GOGL Michael TFS 04:58:29
105. SCHWARZMANN Michael BOH 04:58:29
107. SCOTSON Callum MTS 04:58:29
108. SHALUNOV Evgeny GAZ 04:58:29
109. SWIFT Connor PCB 04:58:29
110. VILLELLA Davide AST 04:58:29
111. CONTRERAS PINZON Rodrigo AST 04:58:29
112. BURGHARDT Marcus BOH 04:58:29
113. SELIG Rüdiger BOH 04:58:29
114. ACKERMANN Pascal BOH 04:58:29
115. GRADEK Kamil CPT 04:58:29
116. KWIATKOWSKI Michal INS 04:58:29
117. CERNY Josef CPT 04:58:29
118. MODOLO Sacha EF1 04:58:29
119. BOL Cees SUN 04:58:29
120. FEILLU Brice PCB 04:59:42
121. MARECZKO Jakub CPT 05:00:14
122. KULIKOV Vladislav GAZ 05:00:30







--- advertisement ---