Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
EuroEyes Cyclassics Hamburg 2018 (1.UWT)
(EuroEyes Cyclassics)
Germany  /  19 August

Edition: 23 (216.4 Km)
Winner: VIVIANI Elia

2017    
2019


Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. VIVIANI Elia QST 04:46:01
2. DEMARE Arnaud GFC 04:46:01
3. KRISTOFF Alexander UAD 04:46:01
4. DEGENKOLB John TFS 04:46:01
5. TRENTIN Matteo MTS 04:46:01
6. NIZZOLO Giacomo TFS 04:46:01
7. MODOLO Sacha EFD 04:46:01
8. ARNDT Nikias SUN 04:46:01
9. BONIFAZIO Niccolo TBM 04:46:01
10. SAGAN Peter BOH 04:46:01
11. ROELANDTS Jurgen BMC 04:46:01
12. CONSONNI Simone UAD 04:46:01
13. TLEUBAYEV Ruslan AST 04:46:01
14. DE BUYST Jasper LTS 04:46:01
15. ROJAS GIL Jose Joaquin MOV 04:46:01
16. KOCH Jonas CCC 04:46:01
17. GOLAS Michal SKY 04:46:01
18. DE WITTE Mathias VWC 04:46:01
19. BENOOT Tiesj LTS 04:46:01
20. GUARNIERI Jacopo GFC 04:46:01
21. HOLLENSTEIN Reto TKA 04:46:06
22. LIVYNS Arjen VWC 04:46:06
23. GREIPEL André LTS 04:46:06
24. SABATINI Fabio QST 04:46:12
25. MORKOV Michael QST 04:46:14
26. BURGHARDT Marcus BOH 04:46:14
27. POLITT Nils TKA 04:46:14
28. MEZGEC Luka MTS 04:46:14
29. PORSEV Alexander GAZ 04:46:14
30. BERHANE TEWELDEMEDHIN Natnael DDD 04:46:14
31. FRANCZAK Pawel CCC 04:46:20
32. THOMSON Jay Robert DDD 04:46:22
33. CHEREL Mickaël ALM 04:46:22
34. RESTREPO VALENCIA Jhonatan TKA 04:46:22
35. NYCH Artem GAZ 04:46:22
36. IMPEY Daryl MTS 04:46:22
37. BAKELANTS Jan ALM 04:46:22
38. PETERS Nans ALM 04:46:22
39. BATTAGLIN Enrico TLJ 04:46:22
40. ROSSKOPF Joey BMC 04:46:22
41. GIDICH Yevgeniy AST 04:46:22
42. JAUREGUI Quentin ALM 04:46:22
43. PALUTA Michal CCC 04:46:22
44. SHILOV Sergey GAZ 04:46:22
45. BAK Lars Ytting LTS 04:46:22
46. BARBERO CUESTA Carlos MOV 04:46:22
47. VERVAEKE Louis SUN 04:46:22
48. KOREN Kristjan TBM 04:46:22
49. OWSIAN Lukasz CCC 04:46:22
50. BOHLI Tom BMC 04:46:22
51. DE TIER Floris TLJ 04:46:22
52. STANNARD Ian SKY 04:46:22
53. BOEV Igor GAZ 04:46:22
54. CHEVRIER Clement ALM 04:46:22
55. SIEBERG Marcel LTS 04:46:22
56. GASTAUER Ben ALM 04:46:22
57. GERRANS Simon BMC 04:46:22
58. ZEITS Andrey AST 04:46:22
59. KOZONTCHUK Dmitriy GAZ 04:46:22
60. BOOKWALTER Brent BMC 04:46:29
61. SINKELDAM Ramon GFC 04:46:29
62. DE KORT Koen TFS 04:46:33
63. RAST Grégory TFS 04:46:33
64. DAVIES Scott DDD 04:46:33
65. TRATNIK Jan CCC 04:46:33
66. GARCIA CORTINA Ivan TBM 04:46:33
67. COLBRELLI Sonny TBM 04:46:33
68. TOLHOEK Antwan TLJ 04:46:33
69. MARCATO Marco UAD 04:46:46
70. GONCALVES Jose TKA 04:46:48
71. KNEES Christian SKY 04:46:48
72. HANSEN Adam LTS 04:46:48
73. DE MARCHI Alessandro BMC 04:46:48
74. LOPEZ GARCIA David SKY 04:46:48
75. ROWE Luke SKY 04:46:48
76. MORTON Lachlan David DDD 04:46:48
77. LE GAC Olivier GFC 04:46:48
78. DUYN Huub VWC 04:46:48
79. TEUNS Dylan BMC 04:46:48
80. BIZHIGITOV Zhandos AST 04:46:48
81. BOLE Grega TBM 04:46:48
82. HOFSTEDE Lennard SUN 04:46:48
83. ALBASINI Michael MTS 04:46:48
84. TROIA Oliviero UAD 04:46:48
85. O'CONNOR Ben Alexander DDD 04:46:48
86. HINDLEY Jai SUN 04:46:48
87. MEYER Cameron MTS 04:46:48
88. PEDRERO LOPEZ Antonio MOV 04:46:59
89. SCHILLINGER Andreas BOH 04:47:02
90. STORER Michael SUN 04:47:23
91. BONO Matteo UAD 04:47:23
92. MARTINELLI Davide QST 04:47:32
93. BENEDETTI Cesare BOH 04:47:32
94. FERRARI Roberto UAD 04:47:32
95. VAN POPPEL Danny TLJ 04:47:36
96. KOZHATAYEV Bakhtiyar AST 04:47:41
97. REIJNEN Kiel TFS 04:47:41
98. BAUER Jack MTS 04:47:59
99. ASGREEN Kasper QST 04:48:08
100. DUCHESNE Antoine GFC 04:48:08
101. LUTSENKO Alexey AST 04:48:20
102. ACKERMANN Pascal BOH 04:48:50
103. SCHWARZMANN Michael BOH 04:49:20
104. FIRSANOV Serguei GAZ 04:50:16
105. GODRIE Stan VWC 04:50:16
106. CLARKE William EFD 04:50:16
107. SOLER GIMENEZ Marc MOV 04:50:16
108. MAGNUSSON Kim EFD 04:50:16
109. VENTER Jacobus DDD 04:50:22
110. CLARKE Simon EFD 04:50:22
111. RENSHAW Mark DDD 04:50:22
112. DOCKER Mitchell EFD 04:50:22
113. MCLAY Daniel EFD 04:50:22
114. VAN BREUSSEGEM Elias VWC 04:51:33
115. AGNOLI Valerio TBM 04:51:33
116. FROHLINGER Johannes SUN 04:51:33
117. ANACONA Winner Anrew MOV 04:52:36
118. FERNANDEZ ANDUJAR Rubén MOV 04:52:36
119. GRADEK Kamil CCC 04:52:36
120. MOSER Moreno AST 04:52:36
121. DEIGNAN Philip SKY 04:52:36
122. WAGNER Robert TLJ 04:52:36
123. POLJANSKI Pawel BOH 04:52:43
124. BONNET William GFC 04:52:43
125. ARMIRAIL Bruno GFC 04:52:43
126. HEPBURN Michael MTS 04:56:24
127. SUTHERLAND Rory UAD 04:56:24
128. LEEZER Tom TLJ 04:56:24
129. HOFLAND Moreno LTS 04:56:24
130. ALAFACI Eugenio TFS 04:56:24
131. CRADDOCK Lawson EFD 04:56:24
132. CAVAGNA Rémi QST 04:56:24
133. SHALUNOV Evgeny GAZ 04:56:24
134. VENTURINI Clément ALM 04:58:27









--- advertisement ---