Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Critérium du Dauphiné 2022 (2.UWT)
France  /  5 June - 12 June

Edition: 74 (1190.2 Km)
Winner: ROGLIC Primoz

2021    



Videos (8)
Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. ROGLIC Primoz TJV 29:11:22
2. VINGEGAARD RASMUSSEN Jonas TJV 00:00:00
3. O'CONNOR Ben Alexander ACT 00:00:00
4. CARUSO Damiano TBV 00:00:00
5. HAIG Jack TBV 00:00:00
6. MEINTJES Louis IWG 00:00:00
7. CHAVES RUBIO Johan Esteban EFN 00:00:00
8. GEOGHEGAN HART Tao IGD 00:00:00
9. GUERREIRO Ruben EFN 00:00:00
10. JOHANNESSEN Tobias Halland UXT 00:00:00
11. MCNULTY Brandon UAD 00:00:00
12. KONRAD Patrick BOH 00:00:00
13. JORGENSON Matteo MOV 00:00:00
14. CRAS Steff LTS 00:00:00
15. HAYTER Ethan IGD 00:00:00
16. BAGIOLI Andrea QST 00:00:00
17. GAUDU David GFC 00:00:00
18. HIRT Jan IWG 00:00:00
19. VERONA QUINTANILLA Carlos MOV 00:00:00
20. BENNETT George UAD 00:00:00
21. KRUIJSWIJK Steven TJV 00:00:00
22. ELISSONDE Kenny TFS 00:00:00
23. SANCHEZ GIL Luis Leon TBV 00:00:00
24. BARGUIL Warren ARK 00:00:00
25. ZEITS Andrey AST 00:00:00
26. SCHULTZ Nicholas BEX 00:00:00
27. GOOSSENS Kobe IWG 00:00:00
28. KELDERMAN Wilco BOH 00:00:00
29. GUGLIELMI Simon ARK 00:00:00
30. DUNBAR Eddie IGD 00:00:00
31. VERMAERKE Kevin DSM 00:00:00
32. GENIETS Kevin GFC 00:00:00
33. SKUJINS Toms TFS 00:00:00
34. CATTANEO Mattia QST 00:00:00
35. VUILLERMOZ Alexis TEN 00:00:00
36. BOUCHARD Geoffrey ACT 00:00:00
37. MOLARD Rudy GFC 00:00:00
38. GESCHKE Simon COF 00:00:00
39. DONOVAN Mark DSM 00:00:00
40. STORER Michael GFC 00:00:00
41. VAN GILS Maxim LTS 00:00:00
42. DE BOD Stefan AST 00:00:00
43. GREGAARD WILSLY Jonas UXT 00:00:00
44. BOUET Maxime ARK 00:00:00
45. MADOUAS Valentin GFC 00:00:00
46. TOUMIRE Hugo COF 00:00:00
47. HONORÉ Mikkel QST 00:00:00
48. FABBRO Matteo BOH 00:00:00
49. VAN AERT Wout TJV 00:00:00
50. PARET-PEINTRE Aurélien ACT 00:00:00
51. SCHÖNBERGER Sebastian BBK 00:00:00
52. SKAARSETH Anders UXT 00:00:00
53. PICCOLI James ISN 00:00:00
54. ROLLAND Pierre BBK 00:00:00
55. ARMIRAIL Bruno GFC 00:00:00
56. LIETAER Eliot BBK 00:00:00
57. BAKELANTS Jan IWG 00:00:00
58. THOMAS Benjamin COF 00:00:00
59. VELASCO Simone AST 00:00:00
60. LOUVEL Matis ARK 00:00:00
61. BONNAMOUR Franck BBK 00:00:00
62. GALLOPIN Tony TFS 00:00:00
63. MÜHLBERGER Gregor MOV 00:00:00
64. IZAGIRRE INSAUSTI Gorka MOV 00:00:00
65. POLITT Nils BOH 00:00:00
66. TIBERI Antonio TFS 00:00:00
67. DE PLUS Laurens IGD 00:00:00
68. CLARKE Simon ISN 00:00:00
69. PAGE Hugo IWG 00:00:00
70. CAVAGNA Rémi QST 00:00:00
71. BENOOT Tiesj TJV 00:00:00
72. ROMO Javier AST 00:00:00
73. GOLDSTEIN Omer ISN 00:00:00
74. CONCA Filippo LTS 00:00:00
75. COMBAUD Romain DSM 00:00:00
76. LAFAY Victor COF 00:00:00
77. NAESEN Oliver ACT 00:00:00
78. DELAPLACE Anthony ARK 00:00:00
79. OWSIAN Lukasz ARK 00:00:00
80. QUINN Sean EFN 00:00:00
81. SLEEN Torjus UXT 00:00:00
82. GANNA Filippo IGD 00:00:00
83. RIABUSHENKO Aliaksandr AST 00:00:00
84. VENTURINI Clément ACT 00:00:00
85. DOUBEY Fabien TEN 00:00:00
86. SHAW James Callum EFN 00:00:00
87. ARDILA ORDOÑEZ Andres Camilo UAD 00:00:00
88. AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey IGD 00:00:00
89. DEWULF Stan ACT 00:00:00
90. HUYS Laurens IWG 00:00:00
91. DOULL Owain EFN 00:00:00
92. SWEENY Harry LTS 00:00:00
93. VAN AVERMAET Greg ACT 00:00:00
94. BATTISTELLA Samuele AST 00:00:00
95. BOASSON HAGEN Edvald TEN 00:00:00
96. GUERNALEC Thibault ARK 00:00:00
97. NIV Guy ISN 00:00:00
98. LE GAC Olivier GFC 00:00:00
99. GRELLIER Fabien TEN 00:00:00
100. BIDARD François COF 00:00:00
101. GRIGNARD Sébastien LTS 00:00:00
102. KEUKELEIRE Jens EFN 00:00:00
103. FINÉ Eddy COF 00:00:00
104. BERNARD Julien TFS 00:00:00
105. NATAROV Yuriy AST 00:00:00
106. PÖSTLBERGER Lukas BOH 00:00:00
107. TOLHOEK Antwan TFS 00:00:00
108. HARPER Chris TJV 00:00:00
109. CHARMIG Anthon UXT 00:00:00
110. OLIVEIRA Ivo UAD 00:00:00
111. HEIDEMANN Miguel BBK 00:00:00
112. CHAMPION Thomas COF 00:00:00
113. PADUN Mark EFN 00:00:00
114. BRENNER Marco DSM 00:00:00
115. GRMAY Tsgabu Gebremaryam BEX 00:00:00
116. JANSEN Amund Grøndahl BEX 00:00:00
117. COLLEONI Kevin BEX 00:00:00
118. DURBRIDGE Luke BEX 00:00:00
119. FERRON Valentin TEN 00:00:00
120. BARBERO CUESTA Carlos LTS 00:00:00
121. NORSGAARD JØRGENSEN Mathias MOV 00:00:00
122. ANDERSEN Idar UXT 00:00:00
123. VAN GESTEL Dries TEN 00:00:00
124. GRADEK Kamil TBV 00:00:00
125. JOHANSEN Julius IWG 00:00:00







--- advertisement ---