Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Tour of Taihu Lake 2018 (2.1)
(Tour of Taihu)
China  /  7 October - 14 October

Edition: 12 (808.2 Km)
Winner: VALLEE Boris

2017    



Videos (6)
Winners of the Race


Last Winners







Stage 4 > Jiangyan - Jiangyan
11 October / 98.60 kilometer
Stagewinner:02:00:47 KENNETT Dylan
Race leader:08:36:13 VALLEE Boris

Description
Result

Classification
Video
Stage results
1. KENNETT Dylan STG 02:00:47
2. BONIFAZIO Leonardo NIP 02:00:47
3. LÓPEZ PARADA Daniel BBH 02:00:47
4. MARECZKO Jakub WIL 02:00:47
5. FILOSI Iuri DMP 02:00:47
6. GONZÁLEZ VELASCO Adrián BBH 02:00:47
7. JERMAN Ziga LJU 02:00:47
8. MUNKHTULGA Erdenesuren NLC 02:00:47
9. PARRA ARIAS Jordan Arley MZN 02:00:47
10. VALLEE Boris WGG 02:00:47
11. BOUGLAS Georgios NLC 02:00:47
12. OKAMOTO Hayato NIP 02:00:47
13. LI Zi Sen TYD 02:00:47
14. TESFOM Sirak NERI 02:00:47
15. KULYK Andriy XDS 02:00:47
16. DEBESAY Yakob NERI 02:00:47
17. ZHANG Zheng HEN 02:00:47
18. EINHORN Itmar ICA 02:00:47
19. MARTINEZ Yannick DMP 02:00:47
20. HILL Ben LJU 02:00:47
21. TESFATSION Natnael NERI 02:00:47
22. CORELLA Rene JBC 02:00:47
23. SAINBAYAR Jamnaljamts RTS 02:00:47
24. BATSAIKHAN Tegshbayar RTS 02:00:47
25. RUCIGAJ Ziga LJU 02:00:47
26. CATAFORD Alexander UHC 02:00:47
27. QIAO Feng NLC 02:00:47
28. VELAZQUEZ Hugo Angel UHC 02:00:47
29. PLANET Charles TNN 02:00:47
30. CIMA Damiano NIP 02:00:47
31. GUY Timothy LJU 02:00:47
32. LI Shuai XDS 02:00:47
33. XU Zhaoliang MSS 02:00:47
34. MCGEOUGH Cormac JBC 02:00:47
35. WILLIAMS Tyler ICA 02:00:47
36. MADRAZO Ángel DMP 02:00:47
37. VOSEKALNS Andris HEN 02:00:47
38. CASTILLO SOTO Ulises Alfredo JBC 02:00:47
39. FUENTES Ángel BBH 02:00:47
40. ZOTOV Evgeny XDS 02:00:47
41. ZHANG Chunlong NLC 02:00:47
42. LI Daihou XDS 02:00:47
43. ALARCON GONZALEZ Antonio Jose JLC 02:00:47
44. MARCOTTE Eric UHC 02:00:47
45. MEBRAHTU Natnael NERI 02:00:47
46. TVETCOV Serghei UHC 02:00:47
47. EZQUERRA MUELA Jesús BBH 02:00:47
48. EARLE Nathan ICA 02:00:47
49. SHELDEN Taylor JBC 02:00:47
50. KONONENKO Mykhailo XDS 02:00:47
51. MOLANO BENAVIDES Juan Sebastián MZN 02:00:47
52. LIU Jianpeng HEN 02:00:47
53. CHEN Mingrun HEN 02:00:47
54. LAU Wan Yau NHKG 02:00:47
55. WANG Bo HEN 02:00:47
56. DE ROSSI Lucas DMP 02:00:47
57. HO Burr NHKG 02:00:47
58. GU Bingcheng MSS 02:00:47
59. WANG Jian Cai TYD 02:00:47
60. PONS Biel BBH 02:00:47
61. TUREK Daniel ICA 02:00:47
62. HABTOM Mikiel NERI 02:00:47
63. EATON Daniel UHC 02:00:47
64. NISHIMURA Hiroki NIP 02:00:47
65. ROCHAS Rémy DMP 02:00:47
66. BRAND Sam TNN 02:00:47
67. MINNAARD Marco WGG 02:00:47
68. TURRIN Alex WIL 02:00:47
69. FONZI Giuseppe WIL 02:00:47
70. MOSCA Jacopo WIL 02:00:47
71. OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe MZN 02:00:47
72. BEHRINGER Oliver TNN 02:00:47
73. GAO Peng NLC 02:00:47
74. MCNALLY Mark WGG 02:00:47
75. GUTIERREZ Pedro TYD 02:00:47
76. JIANG Yue JLC 02:00:47
77. DYBALL Ben STG 02:00:47
78. CHIU Ho San NHKG 02:00:47
79. LAU Wan Hei NHKG 02:00:47
80. ZENOVICH Matthew STG 02:00:47
81. SUAZA ARANGO Bernardo MZN 02:00:47
82. WOLFE Ben JBC 02:00:47
83. CHOI Hu Fung NHKG 02:00:47
84. LOZANO RIBA David TNN 02:00:47
85. AMADOR CASTAÑO Juan Jose MZN 02:00:47
86. SWIRBUL Keegan JBC 02:00:47
87. CAVANAGH Ryan STG 02:00:47
88. LI Jin Song MSS 02:00:47
89. HIGUITA GARCIA Sergio Andres MZN 02:00:47
90. WANG Lizhen XDS 02:00:47
91. SMITH Morgan STG 02:00:47
92. GROSELJ Matic LJU 02:00:47
93. MEYER Robin DMP 02:00:47
94. VAN MELSEN Kevin WGG 02:00:47
95. DE LAAT Jasper WGG 02:00:47
96. YAN Meng HEN 02:00:47
97. KREDER Wesley WGG 02:00:47
98. MONSALVE Jonathan TYD 02:01:02
99. MONSALVE Ralph TYD 02:01:02
100. POLIVODA Oleksandr NLC 02:01:02
101. ZHANG Zhi Shan TYD 02:01:22
102. MONCASSIN Maxence WIL 02:01:41
103. HABTEMICHEAL Daniel NERI 02:04:46
104. HUBBARD Thomas STG 02:05:08

2 Abandoned
6. ROBREDO CRESPO Alvaro BBH DNS
24. SCHREURS Hamish ICA DNF









--- advertisement ---