Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Skoda-Tour de Luxembourg 2018 (2.HC)
(Tour de Luxembourg)
Luxembourg  /  30 May - 3 June

Edition: 78 (698.9 Km)
Winner: PASQUALON Andrea

2017    
2019



Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. PASQUALON Andrea WGG 14:31:33
2. TRATNIK Jan CCC 14:31:48
3. LEYDER Pit LPC 14:32:02
4. PRADES REVERTE Eduard EUS 14:32:03
5. KRIEGER Alexander LPC 14:32:04
6. TULIK Angelo TDE 14:32:05
7. DUYN Huub VWC 14:32:05
8. SPRENGERS Thomas SVB 14:32:06
9. PEREZ Anthony COF 14:32:09
10. FINETTO Mauro DMP 14:32:13
11. DE GENDT Aimé SVB 14:32:24
12. DECLERCQ Benjamin SVB 14:32:36
13. KIRSCH Alex WVA 14:32:40
14. PARDINI Olivier CCD 14:32:42
15. VAN DER LIJKE Nick RNL 14:32:46
16. GERTS Floris RNL 14:32:48
17. SCHELLING Patrick VOL 14:32:55
18. WEENING Pieter RNL 14:33:00
19. HOLLER Nikodemus BAI 14:33:00
20. EL FARES Julien DMP 14:33:05
21. REKITA Szymon LPC 14:33:15
22. PEYSKENS Dimitri WVA 14:33:19
23. OWSIAN Lukasz CCC 14:33:24
24. AMARO ANTUNES Manuel CCC 14:33:37
25. LE TURNIER Mathias COF 14:33:43
26. CHAVANEL Sylvain TDE 14:34:06
27. THALMANN Roland VOL 14:34:43
28. MEIJERS Jeroen RNL 14:34:57
29. RIESEBEEK Oscar RNL 14:35:03
30. HUGGER Jan LKH 14:35:04
31. ALLEGAERT Piet SVB 14:35:05
32. FRIESECKE Gian VOL 14:35:19
33. ITURRIA SEGUROLA Mikel EUS 14:35:38
34. COMBAUD Romain DMP 14:35:54
35. MASSON Christophe WVA 14:36:26
36. NAULEAU Bryan TDE 14:36:28
37. NOWAK Florian LKH 14:36:29
38. ORRICO Davide VOL 14:36:58
39. CIESLIK Pawel CCC 14:36:59
40. KOCH Jonas CCC 14:37:20
41. TEASDALE Josh CCD 14:38:17
42. DELFOSSE Sébastien WVA 14:38:17
43. CLAEYS Dimitri COF 14:38:56
44. SCHORMAIR Fabian LKH 14:39:02
45. VAN ROOY Kenneth SVB 14:39:38
46. FERNANDEZ CRUZ Delio DMP 14:39:41
47. DOUBEY Fabien WGG 14:39:54
48. STEIMLE Jannik VOL 14:39:55
49. MARTINEZ Yannick DMP 14:40:35
50. VAN MELSEN Kevin WGG 14:40:55
51. OFFREDO Yoann WGG 14:40:59
52. BADILATTI Matteo VOL 14:41:00
53. SÁEZ BENITO Hector EUS 14:41:02
54. ABRAHAM BRHANE Meron BAI 14:41:04
55. STOSZ Patryk CCC 14:41:18
56. JULES Justin WVA 14:42:58
57. LEMOINE Cyril COF 14:42:59
58. CENTRONE Ivan CCD 14:43:42
59. BROCKHOFF Jan LPC 14:44:25
60. RODRIGUEZ GARAIKOETXEA Óscar EUS 14:44:31
61. KNAUP Tobias LKH 14:45:51
62. PLANCKAERT Edward SVB 14:46:15
63. CHETOUT Loïc COF 14:46:19
64. THILL Tom CCD 14:47:31
65. PETIT Adrien TDE 14:47:57
66. SANZ UNZUE Enrique EUS 14:48:13
67. LIVYNS Arjen VWC 14:48:23
68. LAPORTE Christophe COF 14:48:31
69. VAN SCHIP Jan Willem RNL 14:48:50
70. VAN LERBERGHE Bert COF 14:48:54
71. MORTIER Julien WVA 14:49:09
72. REYNDERS Jens LPC 14:49:55
73. GAUDIN Damien TDE 14:50:27
74. UDONDO SANTAMARIA Gotzon EUS 14:50:55
75. SMUKULIS Gatis DMP 14:51:01
76. CORNU Jérémy TDE 14:52:25
77. MEILER Lukas VOL 14:52:45
78. DE BONDT Dries VWC 14:54:29
79. VAN BREUSSEGEM Elias VWC 14:55:01
80. WESTMATTELMANN Daniel LKH 14:56:28
81. PONS Gaetan LPC 14:58:44
82. JONES Brenton DMP 15:01:43
83. DONDERS Jelle CCD 15:02:42
84. BICHLMANN Daniel BAI 15:04:18









--- advertisement ---