Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Trofeo de Tramuntana: Soller - Deia 2019 (1.1)
(Trofeo Serra de Tramuntana)
Spain  /  2 February

(140.1 Km)
Winner: WELLENS Tim

2018    


Videos (1)
Winners of the Race


Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. WELLENS Tim LTS 04:50:40
2. BUCHMANN Emanuel BOH 04:50:54
3. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOV 04:51:42
4. HIGUITA GARCIA Sergio Andres EUK 04:51:59
5. SPILAK Simon TKA 04:52:13
6. OLIVEIRA Nelson Filipe Santos Simoes MOV 04:52:26
7. MARTIN Guillaume WGG 04:52:26
8. WEENING Pieter ROC 04:52:26
9. ROJAS GIL Jose Joaquin MOV 04:52:29
10. CICCONE Giulio TFS 04:52:29
11. KONRAD Patrick BOH 04:52:38
12. MAJKA Rafal BOH 04:52:38
13. HERRADA LOPEZ José COF 04:52:51
14. PETILLI Simone UAD 04:52:52
15. ARU Fabio UAD 04:52:52
16. ZAKARIN Ilnur TKA 04:52:52
17. HANSEN Jesper COF 04:52:59
18. HERMANS Ben ICA 04:52:59
19. BRAMBILLA Gianluca TFS 04:53:06
20. SERRANO Gonzalo CJR 04:53:25
21. RODRIGUEZ GARAIKOETXEA Óscar EUS 04:54:27
22. FELLINE Fabio TFS 04:55:49
23. BARCELÓ ARAGÓN Fernando EUS 04:55:49
24. SPRENGERS Thomas SVB 04:56:49
25. VAN POUCKE Aaron SVB 04:56:49
26. VAN DER LIJKE Nick ROC 04:56:49
27. LASTRA MARTINEZ Jonathan CJR 04:56:49
28. LAMBRECHT Bjorg LTS 04:56:49
29. ARMEE Sander LTS 04:56:49
30. VAN HECKE Preben SVB 04:56:49
31. MARTIN SANZ Gotzon EUK 04:57:58
32. LIGTHART Pim TDE 04:58:31
33. VERWILST Aaron SVB 04:59:41
34. VAN MELSEN Kevin WGG 05:00:28
35. GOGL Michael TFS 05:00:38
36. SAMITIER SAMITIER Sergio EUS 05:00:53
37. BENEDETTI Cesare BOH 05:01:30
38. KOCHETKOV Pavel TKA 05:01:30
39. SKUJINS Toms TFS 05:01:36
40. MATE MARDONES Luis Angel COF 05:01:54
41. SÁEZ BENITO Hector EUS 05:01:54
42. BRITTON Rob RLY 05:02:21
43. MCNULTY Brandon RLY 05:02:21
44. FEELEY Daire EVO 05:02:43
45. CONCI Nicola TFS 05:03:03
46. COLMAN Alex DHB 05:03:18
47. BUADES FERRIOL Marc NESP 05:03:18
48. CUADROS MORATA Alvaro CJR 05:03:36
49. HERRADA LOPEZ Jesús COF 05:05:12
50. STEWART Thomas DHB 05:06:09
51. BOSWELL Ian TKA 05:06:09
52. EG Niklas TFS 05:06:09
53. DELTOMBE Kevin SVB 05:06:09
54. LUKSEVICS Viesturs AMO 05:06:09
55. MANNION Gavin RLY 05:06:09
56. ASSELMAN Jesper ROC 05:08:00
57. RAVASI Edward UAD 05:08:00
58. AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo IPC 05:08:00
59. EDET Nicolas COF 05:08:13
60. QUEMENEUR Perrig TDE 05:08:13
61. AZURMENDI Ibai EUK 05:08:13
62. MORA VEDRI Sebastian CJR 05:08:13
63. BERNARDINETTI Marco AMO 05:08:13
64. UDONDO SANTAMARIA Gotzon EUS 05:08:18
65. BURGAUDEAU Mathieu TDE 05:08:45
66. PLAZA MOLINA Ruben ICA 05:08:45
67. CUADRADO Unai EUK 05:10:27
68. SICARD Romain TDE 05:10:36
69. LÓPEZ-COZAR Juan EUS 05:13:26
70. LÓPEZ FUENTES Diego EUK 05:13:26
71. VAN GINNEKEN Sjoerd ROC 05:13:27
72. VAN POPPEL Boy ROC 05:13:27







--- advertisement ---