Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Paris-Nice 2019 (2.UWT)
(Paris - Nice)
France  /  10 March - 17 March

Edition: 77 (1207.5 Km)
Winner: BERNAL GOMEZ Egan Arley

2018    
2020


Videos (8)
Winners of the Race




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. BERNAL GOMEZ Egan Arley INS 29:17:02
2. QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOV 00:00:39
3. KWIATKOWSKI Michal INS 00:01:03
4. HAIG Jack MTS 00:01:21
5. BARDET Romain ALM 00:01:45
6. BENNETT George TJV 00:02:20
7. MOLARD Rudy GFC 00:03:02
8. JUNGELS Bob DQT 00:03:06
9. SANCHEZ GIL Luis Leon AST 00:03:12
10. ZAKARIN Ilnur TKA 00:04:07
11. MADOUAS Valentin GFC 00:04:07
12. GRO▀SCHARTNER Felix BOH 00:04:10
13. NAESEN Oliver ALM 00:05:36
14. KELDERMAN Wilco SUN 00:05:57
15. GILBERT Philippe DQT 00:06:19
16. CALMEJANE Lilian TDE 00:07:28
17. TEUNS Dylan TBM 00:07:37
18. MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe EF1 00:09:27
19. VAN GARDEREN Tejay EF1 00:12:31
20. GAUTIER Cyril VCB 00:14:23
21. IZAGUIRRE INSAUSTI Ion AST 00:14:52
22. CHEREL MickaŰl ALM 00:14:56
23. HOULE Hugo AST 00:15:20
24. EL FARES Julien DMP 00:19:32
25. YATES Simon MTS 00:22:30
26. POZZOVIVO Domenico TBM 00:22:42
27. DE MARCHI Alessandro CPT 00:22:59
28. LËPEZ MORENO Miguel ┴ngel AST 00:23:44
29. ANTUNES Manuel Amaro CPT 00:24:38
30. MONFORT Maxime LTS 00:25:41
31. HENAO MONTOYA Sergio UAD 00:26:12
32. GEOGHEGAN HART Tao INS 00:26:23
33. ANACONA Winner Anrew MOV 00:27:34
34. BERNARD Julien TFS 00:29:13
35. THEUNS Edward TFS 00:29:52
36. KONRAD Patrick BOH 00:29:57
37. CICCONE Giulio TFS 00:30:21
38. GESBERT Elie PCB 00:30:24
39. TRENTIN Matteo MTS 00:30:34
40. EDET Nicolas COF 00:31:56
41. SOSA CUERVO Ivan Ramiro INS 00:31:57
42. HIVERT Jonathan TDE 00:34:24
43. DE LA PARTE GONZALEZ Victor CPT 00:35:02
44. TEN DAM Laurens CPT 00:35:29
45. PACHER Quentin VCB 00:36:20
46. GARCIA CORTINA Ivan TBM 00:36:47
47. POLJANSKI Pawel BOH 00:36:56
48. POLITT Nils TKA 00:37:22
49. COLBRELLI Sonny TBM 00:37:54
50. SOLER GIMENEZ Marc MOV 00:38:55
51. CHAVES RUBIO Johan Esteban MTS 00:39:00
52. DAVIES Scott TDD 00:41:50
53. COMBAUD Romain DMP 00:43:12
54. PANTANO GOMEZ Jarlinson TFS 00:43:54
55. TEUNISSEN Mike TJV 00:45:53
56. NIEVE ITURALDE Mikel MTS 00:47:36
57. HENAO GOMEZ Sebastian INS 00:48:04
58. DE GENDT Thomas LTS 00:48:15
59. SPILAK Simon TKA 00:49:19
60. HAUSSLER Heinrich TBM 00:49:19
61. VANDENBERGH Stijn ALM 00:50:12
62. MARCATO Marco UAD 00:51:15
63. TERPSTRA Niki TDE 00:52:08
64. DECLERCQ Tim DQT 00:52:57
65. LINDEMAN Bertjan TJV 00:54:24
66. PERICHON Pierre-Luc COF 00:54:49
67. HANSEN Jesper COF 00:56:00
68. HANSEN Adam LTS 00:56:15
69. KOREN Kristjan TBM 00:57:03
70. DEMARE Arnaud GFC 00:57:27
71. CORT NIELSEN Magnus AST 00:59:00
72. LE TURNIER Mathias COF 00:59:19
73. TURGIS Anthony TDE 00:59:23
74. MOINARD AmaŰl PCB 00:59:40
75. DEGENKOLB John TFS 00:59:57
76. KIRSCH Alex TFS 01:01:24
77. CARRETERO Hector MOV 01:01:39
78. EENKHOORN Pascal TJV 01:01:41
79. COSNEFROY Benoit ALM 01:02:26
80. ERVITI Imanol MOV 01:02:30
81. NARVAEZ PRADO Jhonnatan INS 01:03:13
82. HOLLENSTEIN Reto TKA 01:04:22
83. PICHON Laurent PCB 01:04:29
84. LE GAC Olivier GFC 01:06:01
85. DE KORT Koen TFS 01:07:01
86. COQUARD Bryan VCB 01:07:06
87. JANSEN Amund Gr°ndahl TJV 01:07:34
88. KONOVALOVAS Ignatas GFC 01:08:17
89. DE VREESE Laurens AST 01:08:43
90. M▄LLER Patrick VCB 01:09:07
91. DOCKER Mitchell EF1 01:09:09
92. FINETTO Mauro DMP 01:09:29
93. HALLER Marco TKA 01:09:38
94. ROELANDTS Jurgen MOV 01:09:45
95. GREIPEL AndrÚ PCB 01:09:58
96. PEDERSEN Casper Phillip SUN 01:10:02
97. BAUER Jack MTS 01:10:33
98. BAKELANTS Jan SUN 01:10:46
99. BYSTROM Sven Erik UAD 01:11:18
100. MAES Nikolas LTS 01:11:55
101. PETIT Adrien TDE 01:13:47
102. GUARNIERI Jacopo GFC 01:14:38
103. SABATINI Fabio DQT 01:14:49
104. ROWE Luke INS 01:14:53
105. BONIFAZIO Niccolo TDE 01:15:27
106. SISKEVICIUS Evaldas DMP 01:16:52
107. EISEL Bernhard TDD 01:17:16
108. SINKELDAM Ramon GFC 01:19:12
109. SCULLY Thomas EF1 01:20:01
110. VAN LERBERGHE Bert COF 01:21:16
111. FEDELI Alessandro DMP 01:22:56
112. SOUPE Geoffrey COF 01:25:59
113. SUTHERLAND Rory UAD 01:27:06
114. BARTA William CPT 01:29:19
115. KEISSE Iljo DQT 01:29:34
116. BOECKMANS Kris VCB 01:31:19
117. GROSU Eduard Michael DMP 01:37:17
118. VERMOTE Julien TDD 01:37:27







--- advertisement ---