Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
Paris-Nice 2020 (2.UWT)
(Paris - Nice)
France  /  8 March - 15 March

Edition: 78 (1218.5 Km)
Winner: SCHACHMANN Maximilian

2019    



Videos (7)
Winners of the Race
1 Fans




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. SCHACHMANN Maximilian BOH 27:14:23
2. BENOOT Tiesj SUN 00:00:18
3. HIGUITA GARCIA Sergio Andres EF1 00:00:59
4. NIBALI Vincenzo TFS 00:01:16
5. PINOT Thibaut GFC 00:01:24
6. QUINTANA ROJAS Nairo Alexander ARK 00:01:30
7. MOLARD Rudy GFC 00:02:03
8. KANGERT Tanel EF1 00:02:16
9. GRO▀SCHARTNER Felix BOH 00:03:39
10. KRAGH ANDERSEN S°ren SUN 00:04:36
11. DOUBEY Fabien CWG 00:05:36
12. MARTIN Guillaume COF 00:06:37
13. STUYVEN Jasper TFS 00:08:10
14. GILBERT Philippe LTS 00:08:57
15. JUNGELS Bob DQT 00:10:36
16. ALAPHILIPPE Julian DQT 00:11:00
17. DEGENKOLB John LTS 00:11:36
18. LE GAC Olivier GFC 00:12:01
19. BARDET Romain ALM 00:12:44
20. STYBAR Zdenek DQT 00:13:14
21. PARET-PEINTRE AurÚlien ALM 00:16:27
22. MEURISSE Xandro CWG 00:17:12
23. ARNDT Nikias SUN 00:17:34
24. KREUZIGER Roman NTT 00:18:20
25. DE GENDT Thomas LTS 00:19:09
26. MATTHEWS Michael SUN 00:19:20
27. VALGREN ANDERSEN Michael NTT 00:22:53
28. CHEREL MickaŰl ALM 00:26:40
29. K▄NG Stefan GFC 00:26:56
30. ASGREEN Kasper DQT 00:26:56
31. DECLERCQ Tim DQT 00:26:59
32. ANACONA Winner Anrew ARK 00:27:55
33. SCHÍNBERGER Sebastian VCB 00:30:44
34. KONRAD Patrick BOH 00:30:55
35. ELISSONDE Kenny TFS 00:31:00
36. PASQUALON Andrea CWG 00:31:32
37. COMBAUD Romain NDP 00:31:50
38. BOL Cees SUN 00:32:01
39. LADAGNOUS Matthieu GFC 00:34:58
40. PACHER Quentin VCB 00:35:25
41. PORTE Richie TFS 00:36:04
42. VERMOTE Julien COF 00:38:36
43. SWIFT Connor ARK 00:39:47
44. BETTIOL Alberto EF1 00:40:03
45. D═AZ GALLEGO JosÚ Manuel NDP 00:40:13
46. DUCHESNE Antoine GFC 00:41:30
47. GIBBONS Ryan NTT 00:41:31
48. EDET Nicolas COF 00:41:52
49. SISKEVICIUS Evaldas NDP 00:43:24
50. HAMILTON Chris SUN 00:44:01
51. QUINTANA ROJAS Dayer Uberney ARK 00:44:02
52. MORKOV Michael DQT 00:45:11
53. THEUNS Edward TFS 00:45:36
54. ALLEGAERT Piet COF 00:51:55
55. TRARIEUX Julien NDP 00:52:53
56. PEREZ Anthony COF 00:54:16
57. BARTHE Cyril VCB 00:55:23
58. TERPSTRA Niki TDE 00:56:50
59. VAN GESTEL Dries TDE 00:56:55
60. ARMEE Sander LTS 00:57:12
61. DENZ Nico SUN 00:57:17






--- advertisement ---