Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Français | Italiano | Español | Euskara

Login / Subscribe   
Il Lombardia 2019 (1.UWT)
(Giro di Lombardia)
Italy  /  12 October

Edition: 113 (243.0 Km)
Winner: MOLLEMA Bauke

2018    
2020



Videos (1)
Winners of the Race
1 Fans




Last Winners





Classifications > General Classification
Subclassifications
1. MOLLEMA Bauke TFS 05:52:59
2. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOV 05:53:15
3. BERNAL GOMEZ Egan Arley INS 05:53:15
4. FUGLSANG Jakob AST 05:53:15
5. WOODS Michael EF1 05:53:33
6. HAIG Jack MTS 05:53:33
7. ROGLIC Primoz TJV 05:53:33
8. BUCHMANN Emanuel BOH 05:53:49
9. LATOUR Pierre ALM 05:53:49
10. MOLARD Rudy GFC 05:53:49
11. GAUDU David GFC 05:53:49
12. MAJKA Rafal BOH 05:53:49
13. MAS NICOLAU Enric DQT 05:53:49
14. SOSA CUERVO Ivan Ramiro INS 05:53:49
15. YATES Adam MTS 05:54:56
16. IZAGIRRE INSAUSTI Gorka AST 05:55:07
17. VISCONTI Giovanni THR 05:55:07
18. MARTIN Daniel UAD 05:55:08
19. MOSCON Gianni INS 05:55:11
20. ROLLAND Pierre VCB 05:55:29
21. FRANK Mathias ALM 05:55:29
22. CICCONE Giulio TFS 05:55:36
23. FORMOLO Davide BOH 05:55:36
24. BENOOT Tiesj LTS 05:55:45
25. GHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel TDD 05:55:46
26. CRAS Steff TKA 05:56:27
27. BRAMBILLA Gianluca TFS 05:56:27
28. VILLELLA Davide AST 05:56:40
29. WELLENS Tim LTS 05:56:50
30. WARBASSE Larry ALM 05:56:50
31. HINDLEY Jai SUN 05:56:50
32. FRANKINY Kilian GFC 05:56:50
33. GESINK Robert TJV 05:56:52
34. KUSS Sepp TJV 05:56:52
35. BENNETT George TJV 05:56:52
36. NIEVE ITURALDE Mikel MTS 05:56:52
37. FERNANDEZ ANDUJAR Rubén MOV 05:56:52
38. KELDERMAN Wilco SUN 05:58:49
39. SBARAGLI Kristian ICA 05:59:01
40. VALGREN ANDERSEN Michael TDD 05:59:01
41. ROVNY Ivan GAZ 05:59:01
42. GAUTIER Cyril VCB 05:59:01
43. SKUJINS Toms TFS 05:59:01
44. ROSSETTO Stéphane COF 05:59:01
45. STORER Michael SUN 05:59:01
46. CHERKASOV Nikolay GAZ 05:59:01
47. DE LA PARTE GONZALEZ Victor CPT 05:59:01
48. HAMILTON Chris SUN 05:59:01
49. PERNSTEINER Hermann TBM 05:59:01
50. GEOGHEGAN HART Tao INS 05:59:01
51. BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto MOV 05:59:01
52. JUNGELS Bob DQT 05:59:01
53. CLARKE Simon EF1 05:59:01
54. GILBERT Philippe DQT 05:59:01
55. NIBALI Vincenzo TBM 05:59:01
56. KANGERT Tanel EF1 05:59:01
57. PEREZ Anthony COF 05:59:57
58. BENEDETTI Cesare BOH 06:03:08
59. CARUSO Damiano TBM 06:03:08
60. ULISSI Diego UAD 06:03:43
61. CATALDO Dario AST 06:03:47
62. POWLESS Neilson TJV 06:03:47
63. ROTA Lorenzo BRD 06:05:33
64. CARBONI Giovanni BRD 06:05:33
65. PETILLI Simone UAD 06:05:33
66. SCHÖNBERGER Sebastian THR 06:05:33
67. EARLE Nathan ICA 06:05:33
68. VERONA QUINTANILLA Carlos MOV 06:05:33
69. GAROSIO Andrea TBM 06:05:33
70. CHAVES RUBIO Johan Esteban MTS 06:05:33
71. MARCZYNSKI Tomasz LTS 06:05:33
72. HAGEN Carl Fredrik LTS 06:05:33
73. SCHACHMANN Maximilian BOH 06:05:33
74. KONRAD Patrick BOH 06:05:33
75. HANSEN Jesper COF 06:05:33
76. HIGUITA GARCIA Sergio Andres EF1 06:05:33
77. BATTAGLIN Enrico TKA 06:05:33
78. EG Niklas TFS 06:05:33
79. POLANC Jan UAD 06:05:33
80. BONGIORNO Francesco Manuel THR 06:05:33
81. EDET Nicolas COF 06:05:33
82. ZOIDL Riccardo CPT 06:05:33
83. CAPECCHI Eros DQT 06:05:33
84. GESCHKE Simon CPT 06:06:59
85. PAUWELS Serge CPT 06:09:01
86. VELASCO Simone THR 06:10:36
87. FORTUNATO Lorenzo THR 06:10:36
88. FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo ANS 06:10:36
89. MASNADA Fausto ANS 06:10:36
90. MORABITO Steve GFC 06:10:36
91. WYSS Danilo TDD 06:10:36
92. ROSSKOPF Joey CPT 06:10:36
93. HERRADA LOPEZ José COF 06:10:36
94. TEN DAM Laurens CPT 06:10:38
95. MARCATO Marco UAD 06:10:38
96. MÜLLER Patrick VCB 06:12:54
97. MADOUAS Valentin GFC 06:12:54
98. RUMAC Josip ANS 06:12:54
99. MEINTJES Louis TDD 06:12:54
100. GEBREMEDHIN ANDEMESKEL Awet ICA 06:12:54
101. COVILI Luca BRD 06:12:54
102. CAVAGNA Rémi DQT 06:12:54
103. ORSINI Umberto BRD 06:12:54
104. SUTHERLAND Rory UAD 06:12:54
105. COURTEILLE Arnaud VCB 06:12:54
106. DOMONT Axel ALM 06:13:51
107. VLASOV Aleksander GAZ 06:13:51
108. VANMARCKE Sep EF1 06:14:53
109. BAKELANTS Jan SUN 06:18:04








--- advertisement ---