Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
CRO Race 2019 (2.1)
(Tour of Croatia-Kroz Hrvatsku)
Croatia  /  1 October - 6 October

Edition: 5 (1022.0 Km)
Winner: YATES Adam

2018    
2020



Winners of the Race


Last Winners







Stage 4 > Starigrad - Crikvenica
4 October / 159.00 kilometer
Stagewinner:03:30:24 RAJOVIC Dusan
Race leader:13:54:44 GIDICH Yevgeniy

Description
Result

Classification
Stage results
1. RAJOVIC Dusan ADR 03:30:24
2. SIMION Paolo BRD 03:30:24
3. HAUSSLER Heinrich TBM 03:30:24
4. PATERSKI Maciej WIB 03:30:24
5. EDMONDSON Alexander MTS 03:30:24
6. RUMAC Josip ANS 03:30:24
7. SCOTSON Callum MTS 03:30:24
8. PACHER Quentin VCB 03:30:24
9. GIDICH Yevgeniy AST 03:30:24
10. BAJC Andi RSW 03:30:24
11. ZEITS Andrey AST 03:30:24
12. VILLELLA Davide AST 03:30:24
13. PAUWELS Serge CPT 03:30:24
14. BARON CASTILLO Felix Alejandro ILU 03:30:24
15. ASCHENBRENNER Michel PUS 03:30:24
16. BOOKWALTER Brent MTS 03:30:24
17. ZIMMERMANN Georg CPT 03:30:24
18. FINETTO Mauro DMP 03:30:24
19. YATES Adam MTS 03:30:24
20. JEANNES Matthieu ILU 03:30:24
21. GUERIN Alexis DMP 03:30:24
22. KRUL Stef MET 03:30:24
23. BAX Sjoerd MET 03:30:24
24. DE LA PARTE GONZALEZ Victor CPT 03:30:24
25. HILL Ben LGS 03:30:24
26. EARLE Nathan ICA 03:30:24
27. RABITSCH Stephan RSW 03:30:24
28. TORRES AGUDELO Rodolfo Andres ILU 03:30:24
29. RÍBER Dominik PUS 03:30:24
30. ROGINA Radoslav ADR 03:30:24
31. PRONSKIY Vadim AST 03:30:24
32. PLAZA MOLINA Ruben ICA 03:30:24
33. BOLE Grega TBM 03:30:24
34. CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo ILU 03:30:24
35. ENGELHARDT Felix TIR 03:30:24
36. ROLLAND Pierre VCB 03:30:24
37. NOVAK Domen TBM 03:30:24
38. COVILI Luca BRD 03:30:24
39. BADILATTI Matteo ICA 03:30:24
40. RUCIGAJ Ziga LGS 03:30:24
41. RIVERA SERRANO Kevin ANS 03:30:24
42. CARBONI Giovanni BRD 03:30:24
43. BRAJKOVIC Janez ADR 03:30:24
44. FRAPPORTI Mattia ANS 03:30:24
45. BOUWMANS Dylan MET 03:30:24
46. KOROSEC Rok LGS 03:30:24
47. BUDYAK Anatoliy WIB 03:30:24
48. GROSU Eduard Michael DMP 03:30:24
49. LODERER Timon HAC 03:31:07
50. GROSELJ Matic LGS 03:31:07
51. WARCHOL Bartosz WIB 03:31:07
52. GAUTIER Cyril VCB 03:30:24
53. DE KLEIJN Arvid MET 03:30:24
54. ROSSKOPF Joey CPT 03:31:22
55. BOGUSLAWSKI Marceli WIB 03:31:22
56. GAMPER Patrick TIR 03:31:22
57. MANDRYSCH John PUS 03:31:22
58. GUY Timothy LGS 03:31:22
59. VAN DER TUUK Danny MET 03:31:22
60. BRESCIANI Michael BRD 03:31:22
61. MAESTRI Mirco BRD 03:31:22
62. VAN DEN BERG Lars MET 03:31:28
63. KATRASNIK Gasper ADR 03:31:28
64. TRATNIK Jan TBM 03:31:28
65. CHEVALIER Maxime VCB 03:31:31
66. PRAH Aljaz LGS 03:31:50
67. M▄LLER Patrick VCB 03:32:54
68. DE BACKER Bert VCB 03:32:54
69. LONGHITANO Claudio ILU 03:32:54
70. SONNLEITNER Jonas PUS 03:32:54
71. NOLDE Tobias PUS 03:32:54
72. KIERNER Florian RSW 03:32:54
73. COURTEILLE Arnaud VCB 03:32:54
74. KISTOWSKI Kacper WIB 03:32:54
75. PODLASKI Michal WIB 03:32:54
76. OMRZEL Aljaz ADR 03:32:54
77. PER David ADR 03:32:54
78. CATAFORD Alexander ICA 03:32:54
79. EICHINGER Daniel HAC 03:32:54
80. WILDAUER Markus TIR 03:32:54
81. MARONESE Marco BRD 03:32:54
82. KUMP Marko ADR 03:32:54
83. GAMPER Florian TIR 03:32:54
84. MORENO BAZAN Javier DMP 03:32:54
85. FEDELI Alessandro DMP 03:32:54
86. PIBERNIK Luka TBM 03:33:06
87. KRIZEK Matthias RSW 03:33:29
88. RIVI Samuele TIR 03:33:29
89. PE┴K Barnabas MTS 03:33:43
90. FERNANDEZ CRUZ Delio DMP 03:33:43
91. PESSOT Alessandro BRD 03:33:45
92. LEHNER Daniel RSW 03:33:45
93. HOFER Andreas HAC 03:33:45
94. RAPP Jonas HAC 03:33:45
95. DINKLER Jonathan PUS 03:33:45
96. HRINKOW Dominik HAC 03:33:48
97. FOMINYKH Daniil AST 03:36:44
98. NATAROV Yuriy AST 03:36:44
99. FRIEDRICH Marco TIR 03:36:44
100. BIZHIGITOV Zhandos AST 03:36:44
101. FOUCHE James MTS 03:36:44
102. J─GELER Robert PUS 03:36:44
103. TEN DAM Laurens CPT 03:37:48
104. ZOIDL Riccardo CPT 03:37:48
105. BEWLEY Sam MTS 03:38:04








--- advertisement ---