Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
CRO Race 2019 (2.1)
(Tour of Croatia-Kroz Hrvatsku)
Croatia  /  1 October - 6 October

Edition: 5 (1022.0 Km)
Winner: YATES Adam

2018    



Winners of the Race


Last Winners







Stage 1 > Osijek - Lipik
1 October / 210.00 kilometer
Stagewinner:04:27:29 KUMP Marko
Race leader:04:27:19 KUMP Marko

Description
Result

Classification
Stage results
1. KUMP Marko ADR 04:27:29
2. GIDICH Yevgeniy AST 04:27:29
3. GROSU Eduard Michael DMP 04:27:29
4. MANDRYSCH John PUS 04:27:29
5. EDMONDSON Alexander MTS 04:27:29
6. DE KLEIJN Arvid MET 04:27:29
7. GAUTIER Cyril VCB 04:27:29
8. KOROSEC Rok LGS 04:27:29
9. RUMAC Josip ANS 04:27:29
10. MOHORIC Matej TBM 04:27:29
11. DINKLER Jonathan PUS 04:27:29
12. RIVERA SERRANO Kevin ANS 04:27:29
13. PATERSKI Maciej WIB 04:27:29
14. SIMION Paolo BRD 04:27:29
15. ANTUNES Manuel Amaro CPT 04:27:29
16. GAMPER Patrick TIR 04:27:29
17. ZEITS Andrey AST 04:27:29
18. VILLELLA Davide AST 04:27:29
19. RAJOVIC Dusan ADR 04:27:29
20. YATES Adam MTS 04:27:29
21. HAUSSLER Heinrich TBM 04:27:29
22. VAN DEN DOOL Jens MET 04:27:29
23. HERMANS Ben ICA 04:27:29
24. PRONSKIY Vadim AST 04:27:29
25. BARON CASTILLO Felix Alejandro ILU 04:27:29
26. DE LA PARTE GONZALEZ Victor CPT 04:27:29
27. ROSSKOPF Joey CPT 04:27:29
28. ZIMMERMANN Georg CPT 04:27:29
29. PACHER Quentin VCB 04:27:29
30. CATAFORD Alexander ICA 04:27:29
31. BAJC Andi RSW 04:27:29
32. RUCIGAJ Ziga LGS 04:27:29
33. BAX Sjoerd MET 04:27:29
34. BOUWMANS Dylan MET 04:27:29
35. TORRES AGUDELO Rodolfo Andres ILU 04:27:29
36. FINETTO Mauro DMP 04:27:29
37. EARLE Nathan ICA 04:27:29
38. BOGUSLAWSKI Marceli WIB 04:27:29
39. BOOKWALTER Brent MTS 04:27:29
40. CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo ILU 04:27:29
41. KRUL Stef MET 04:27:29
42. BRAJKOVIC Janez ADR 04:27:29
43. KRIZEK Matthias RSW 04:27:29
44. ROGINA Radoslav ADR 04:27:29
45. VAN DEN BERG Lars MET 04:27:29
46. FOMINYKH Daniil AST 04:27:29
47. PER David ADR 04:27:29
48. RABITSCH Stephan RSW 04:27:29
49. NOVAK Domen TBM 04:27:29
50. RÍBER Dominik PUS 04:27:29
51. MARONESE Marco BRD 04:27:29
52. EL GOUZI Omar TIR 04:27:29
53. CARBONI Giovanni BRD 04:27:29
54. DE BACKER Bert VCB 04:27:29
55. TRATNIK Jan TBM 04:27:29
56. M▄LLER Patrick VCB 04:27:29
57. RIVI Samuele TIR 04:27:29
58. COVILI Luca BRD 04:27:29
59. ROLLAND Pierre VCB 04:27:29
60. CHEVALIER Maxime VCB 04:27:29
61. PAUWELS Serge CPT 04:27:29
62. HILL Ben LGS 04:27:29
63. BUDYAK Anatoliy WIB 04:27:29
64. PLAZA MOLINA Ruben ICA 04:27:29
65. HRINKOW Dominik HAC 04:27:29
66. BIZHIGITOV Zhandos AST 04:27:29
67. FRIEDRICH Marco TIR 04:27:29
68. ASCHENBRENNER Michel PUS 04:27:29
69. LONGHITANO Claudio ILU 04:27:29
70. MORENO BAZAN Javier DMP 04:27:29
71. TEN DAM Laurens CPT 04:27:29
72. FINKST Tilen LGS 04:27:29
73. BOLE Grega TBM 04:27:29
74. FERNANDEZ CRUZ Delio DMP 04:27:29
75. PODLASKI Michal WIB 04:27:29
76. FRAPPORTI Mattia ANS 04:27:29
77. JEANNES Matthieu ILU 04:27:29
78. ZOIDL Riccardo CPT 04:27:29
79. LODERER Timon HAC 04:27:29
80. PRAH Aljaz LGS 04:27:29
81. BADILATTI Matteo ICA 04:27:29
82. GUERIN Alexis DMP 04:27:29
83. GROSELJ Matic LGS 04:27:29
84. NATAROV Yuriy AST 04:27:29
85. RAPP Jonas HAC 04:27:29
86. FEDELI Alessandro DMP 04:27:29
87. OMRZEL Aljaz ADR 04:27:29
88. BRESCIANI Michael BRD 04:27:29
89. GAMPER Florian TIR 04:27:29
90. WARCHOL Bartosz WIB 04:27:29
91. LEHNER Daniel RSW 04:27:29
92. PIBERNIK Luka TBM 04:27:29
93. VAN DER TUUK Danny MET 04:27:29
94. KISTOWSKI Kacper WIB 04:27:29
95. PE┴K Barnabas MTS 04:27:29
96. COURTEILLE Arnaud VCB 04:27:29
97. ENGELHARDT Felix TIR 04:27:29
98. KATRASNIK Gasper ADR 04:27:29
99. SONNLEITNER Jonas PUS 04:27:47
100. GUY Timothy LGS 04:27:55
101. MAESTRI Mirco BRD 04:28:30
102. WILDAUER Markus TIR 04:28:34
103. KIERNER Florian RSW 04:28:48
104. J─GELER Robert PUS 04:28:52
105. SCOTSON Callum MTS 04:29:08
106. HOFER Andreas HAC 04:29:08
107. EICHINGER Daniel HAC 04:29:08
108. BEWLEY Sam MTS 04:29:51
109. FOUCHE James MTS 04:29:51
110. PESSOT Alessandro BRD 04:31:53
111. NOLDE Tobias PUS 04:31:53

4 Abandoned
44. GOLDSTEIN Roy ICA DNF
46. OVETT Freddy ICA DNF
51. BUSATO Matteo ANS DNF
54. CARDONA TABARES Julißn ANS DNF








--- advertisement ---