Login / Subscribe

Language: English | Nederlands | Franšais | Italiano | Espa˝ol | Euskara

Login / Subscribe   
CRO Race 2019 (2.1)
(Tour of Croatia-Kroz Hrvatsku)
Croatia  /  1 October - 6 October

Edition: 5 (1022.0 Km)
Winner: YATES Adam

2018    



Winners of the Race


Last Winners







Stage 3 > Okrug - Makarska
3 October / 165.00 kilometer
Stagewinner:01:32:21 GIDICH Yevgeniy
Race leader:10:24:16 GIDICH Yevgeniy

Description
Result

Classification
Stage results
1. GIDICH Yevgeniy AST 01:32:21
2. BOLE Grega TBM 01:32:21
3. EDMONDSON Alexander MTS 01:32:21
4. GAUTIER Cyril VCB 01:32:21
5. PATERSKI Maciej WIB 01:32:21
6. BAX Sjoerd MET 01:32:21
7. FRAPPORTI Mattia ANS 01:32:21
8. BOOKWALTER Brent MTS 01:32:21
9. BAJC Andi RSW 01:32:21
10. ROSSKOPF Joey CPT 01:32:21
11. PACHER Quentin VCB 01:32:21
12. ROGINA Radoslav ADR 01:32:21
13. VILLELLA Davide AST 01:32:21
14. PAUWELS Serge CPT 01:32:21
15. YATES Adam MTS 01:32:21
16. FINETTO Mauro DMP 01:32:21
17. ZIMMERMANN Georg CPT 01:32:21
18. ZEITS Andrey AST 01:32:21
19. RABITSCH Stephan RSW 01:32:21
20. DE LA PARTE GONZALEZ Victor CPT 01:32:21
21. TORRES AGUDELO Rodolfo Andres ILU 01:32:21
22. GUERIN Alexis DMP 01:32:21
23. CHEVALIER Maxime VCB 01:32:21
24. VAN DEN BERG Lars MET 01:32:21
25. HAUSSLER Heinrich TBM 01:32:33
26. FOMINYKH Daniil AST 01:32:43
27. RÍBER Dominik PUS 01:32:43
28. JEANNES Matthieu ILU 01:32:43
29. BUDYAK Anatoliy WIB 01:32:43
30. PRONSKIY Vadim AST 01:32:43
31. WARCHOL Bartosz WIB 01:32:43
32. KRUL Stef MET 01:32:43
33. ENGELHARDT Felix TIR 01:32:43
34. ROLLAND Pierre VCB 01:32:43
35. FEDELI Alessandro DMP 01:32:43
36. CASTIBLANCO CUBIDES Jorge Camilo ILU 01:32:43
37. COVILI Luca BRD 01:32:43
38. BRAJKOVIC Janez ADR 01:32:43
39. RUCIGAJ Ziga LGS 01:32:43
40. NOVAK Domen TBM 01:32:43
41. WILDAUER Markus TIR 01:33:12
42. CARBONI Giovanni BRD 01:33:12
43. PIBERNIK Luka TBM 01:34:02
44. MAESTRI Mirco BRD 01:34:22
45. KOROSEC Rok LGS 01:34:22
46. LODERER Timon HAC 01:34:29
47. NOLDE Tobias PUS 01:34:29
48. ASCHENBRENNER Michel PUS 01:34:29
49. KIERNER Florian RSW 01:34:29
50. BOGUSLAWSKI Marceli WIB 01:34:29
51. MANDRYSCH John PUS 01:34:29
52. VAN DER TUUK Danny MET 01:34:29
53. GROSU Eduard Michael DMP 01:34:29
54. BARON CASTILLO Felix Alejandro ILU 01:34:29
55. SIMION Paolo BRD 01:34:29
56. MORENO BAZAN Javier DMP 01:34:29
57. GAMPER Patrick TIR 01:34:29
58. KRIZEK Matthias RSW 01:34:29
59. PRAH Aljaz LGS 01:34:34
60. GROSELJ Matic LGS 01:34:34
61. FERNANDEZ CRUZ Delio DMP 01:34:34
62. NATAROV Yuriy AST 01:34:34
63. PODLASKI Michal WIB 01:34:34
64. BIZHIGITOV Zhandos AST 01:34:34
65. CATAFORD Alexander ICA 01:34:39
66. BOUWMANS Dylan MET 01:34:39
67. HRINKOW Dominik HAC 01:34:39
68. BADILATTI Matteo ICA 01:34:39
69. PLAZA MOLINA Ruben ICA 01:34:39
70. EICHINGER Daniel HAC 01:34:39
71. EARLE Nathan ICA 01:34:39
72. KISTOWSKI Kacper WIB 01:34:39
73. TRATNIK Jan TBM 01:34:42
74. HILL Ben LGS 01:36:00
75. DINKLER Jonathan PUS 01:37:27
76. FRIEDRICH Marco TIR 01:37:27
77. SONNLEITNER Jonas PUS 01:37:27
78. PE┴K Barnabas MTS 01:37:27
79. GUY Timothy LGS 01:37:27
80. COURTEILLE Arnaud VCB 01:37:27
81. BRESCIANI Michael BRD 01:37:27
82. RUMAC Josip ANS 01:37:27
83. MARONESE Marco BRD 01:37:27
84. LONGHITANO Claudio ILU 01:37:27
85. DE BACKER Bert VCB 01:37:27
86. M▄LLER Patrick VCB 01:37:32
87. HOFER Andreas HAC 01:37:32
88. GAMPER Florian TIR 01:37:32
89. RIVI Samuele TIR 01:37:32
90. LEHNER Daniel RSW 01:37:32
91. PER David ADR 01:37:32
92. DE KLEIJN Arvid MET 01:37:32
93. FOUCHE James MTS 01:37:32
94. TEN DAM Laurens CPT 01:37:32
95. SCOTSON Callum MTS 01:37:32
96. J─GELER Robert PUS 01:37:32
97. ZOIDL Riccardo CPT 01:37:32
98. PESSOT Alessandro BRD 01:38:12
99. OMRZEL Aljaz ADR 01:38:12
100. KATRASNIK Gasper ADR 01:38:12
101. KUMP Marko ADR 01:38:12
102. RAJOVIC Dusan ADR 01:38:12
103. RAPP Jonas HAC 01:43:00
104. RIVERA SERRANO Kevin ANS 01:43:09
105. BEWLEY Sam MTS 01:50:45

4 Abandoned
3. MOHORIC Matej TBM DNS
34. ANTUNES Manuel Amaro CPT DNS
45. HERMANS Ben ICA DNS
131. FINKST Tilen LGS DNF








--- advertisement ---