Login / Subscribe
Language: English |
Nederlands
|
Français
|
Italiano
|
Español
|
Euskara
Homepage
News and Media
CyclingFever Weekly
Newsfeeds
Interviews
Videos
Games
Main Competition
Stage Competition
Points Competition
Combination Classification
Races
Cycling Calendar
Results
Startlists
Championships
Teams
WorldTeams
ProTeams
Continental Teams
Women WorldTeams
Women Continental Teams
Active riders
Transfer Overview
CyclingFever Ranking
Women
Transfers
Community
Forum
Chat
Groups
Login / Subscribe
Cycling Calendar
Daily Calendar
Monthly Calendar
CyclingFever
World Tour
Women Worldtour
ProSeries
Women ProSeries
UCI Europe Tour
UCI Africa Tour
UCI America Tour
UCI Oceania Tour
UCI Asia Tour
Women
Championships
Criteriums
Races
Calendar
Results
Startlists
Championships
2018
2019 >>
Jan
|
Feb
|
Mar
|
Apr
|
May
|
Jun
|
Jul
|
Aug
|
Sep
|
Oct
|
Nov
|
Dec
|
11-01
14-01
Santos Women's Tour
SPRATT Amanda
AUS
2.1
F
12-01
21-01
Vuelta al Tachira
GUTIERREZ Pedro
VEN
2.2
M
15-01
21-01
La Tropicale Amissa Bongo Ondimba (Tabo)
ARERUYA Joseph
GAB
2.1
M
16-01
21-01
Tour Down Under
IMPEY Daryl
AUS
2.UWT
M
17-01
21-01
Tour of Wellington
MCCORMICK Hayden
NZL
2.2
M
21-01
28-01
Vuelta Ciclista a la Provincia de San Juan
NAJAR Gonzalo Joaquin
ARG
2.1
M
24-01
27-01
Sharjah International Cycling Tour
MORENO BAZAN Javier
UAE
2.1
M
25-01
Trofeo Santanyi-SesSalines-Campos
DEGENKOLB John
ESP
1.1
M
25-01
28-01
Tour d´Indonesia
DESTRIBOIS PHOUNSAVATH Alex Ariya
INA
2.1
M
26-01
Trofeo Alcudia
WELLENS Tim
ESP
1.1
M
26-01
29-01
Tour International des Zibans
HIDA Abdallah
ALG
2.2
M
27-01
Cadel Evans Great Ocean Road Race (WE)
HOSKING Chloe
AUS
1.1
F
27-01
Gravel and Tar
BERENDS Ethan
NZL
1.2
M
27-01
Trofeo Serra de Tramuntana
SKUJINS Toms
ESP
1.1
M
28-01
Cadel Evans Great Ocean Road Race
MCCARTHY Jay
AUS
1.UWT
M
28-01
Trofeo Palma de Mallorca
DEGENKOLB John
ESP
1.1
M
28-01
GP d'Ouverture La Marseillaise
GENIEZ Alexandre
FRA
1.1
M
30-01
31-01
Womens Herald Sun Tour
CHAPMAN Brodie
AUS
2.2
F
31-01
04-02
Etoile de Bessèges
GALLOPIN Tony
FRA
2.1
M
31-01
04-02
Jayco Herald Sun Tour
CHAVES RUBIO Johan Esteban
AUS
2.1
M
31-01
04-02
Volta a la Comunidad Valenciana
VALVERDE BELMONTE Alejandro
ESP
2.1
M
02-02
04-02
Tour of Eftalia Hotels & Velo Alanya
ZABELINSKAYA Olga
TUR
2.2
F
03-02
Desert Pearl
BRN
1.1
M
04-02
G.P. G.S. Emilia
ITA
1.1
M
06-02
11-02
Vuelta a Colombia
BERNAL GOMEZ Egan Arley
COL
2.1
M
06-02
10-02
Dubai Tour
VIVIANI Elia
UAE
2.HC
M
07-02
11-02
Tour of South Africa
RSA
2.1
M
08-02
11-02
Tour Cycliste International La Provence
GENIEZ Alexandre
FRA
2.1
M
10-02
Vuelta Ciclista a Murcia - Costa Calida
SANCHEZ GIL Luis Leon
ESP
1.1
M
11-02
Clasica de Almeria
EWAN Caleb
ESP
1.HC
M
11-02
Trofeo Laigueglia
MOSER Moreno
ITA
1.HC
M
13-02
18-02
Tour of Oman
LUTSENKO Alexey
OMA
2.HC
M
14-02
18-02
Vuelta a Andalucia - Ruta Ciclista Del Sol
WELLENS Tim
ESP
2.HC
M
14-02
18-02
Volta ao Algarve
KWIATKOWSKI Michal
POR
2.HC
M
17-02
18-02
Tour du Haut Var
HIVERT Jonathan
FRA
2.1
M
18-02
Grand Prix Alanya
POZDNYAKOV Kirill
TUR
1.2
M
18-02
GP Laguna
TOTO' Paolo
CRO
1.2
M
20-02
23-02
Grand Prix International de la ville d'Alger
KASTRANTAS Charalampos
ALG
2.2
M
21-02
25-02
Abu Dhabi Tour
VALVERDE BELMONTE Alejandro
UAE
2.UWT
M
22-02
25-02
Tour of Antalya
OVECHKIN Artem
TUR
2.2
M
22-02
25-02
Setmana Ciclista Valenciana
BARNES Hannah
ESP
2.2
F
24-02
Omloop Het Volk/Nieuwsblad
VALGREN ANDERSEN Michael
BEL
1.UWT
M
24-02
Faun Environment- Classic de l`Ardèche Rhône Crussol
BARDET Romain
FRA
1.1
M
24-02
Omloop Het Nieuwsblad WE
MALLING SIGGAARD Christina
BEL
1.1
F
25-02
GP Izola - Butan plin
RAJOVIC Dusan
SLO
1.2
M
25-02
Kuurne-Bruxelles-Kuurne
GROENEWEGEN Dylan
BEL
1.HC
M
25-02
Omloop van het Hageland - Tielt-Winge
VAN DIJK Ellen
BEL
1.1
F
25-02
La Drôme Classic
CALMEJANE Lilian
FRA
1.1
M
27-02
Le Samyn des Dames
ENSING Janneke
BEL
1.2
F
27-02
Le Samyn
TERPSTRA Niki
BEL
1.1
M
28-02
Trofej Umag - Umag Trophy
HAGEN Krister
CRO
1.2
M
01-03
National Road Championship (ME/GAB)
MAR
1.2
M
01-03
Les challenges de la Marche verte - GP Sakia El Hamra
MAR
1.2
M
02-03
04-03
Tour of Mediterrennean
BALKAN Onur
TUR
2.2
M
03-03
Porec Trophy
LIEPINS Emils
CRO
1.2
M
03-03
Monte Paschi Strade Bianche
BENOOT Tiesj
ITA
1.UWT
M
03-03
Les challenges de la Marche verte - GP Oued Eddahab
MAR
1.2
M
03-03
Strade Bianche - WE
VAN DER BREGGEN Anna
ITA
1.WWT
F
04-03
11-03
Paris - Nice
SOLER GIMENEZ Marc
FRA
2.UWT
M
04-03
Grand Prix de Lillers Souvenir Bruno Comini
LECROQ Jérémy
FRA
1.2
M
04-03
Omloop van de Westhoek - Memorial Stive Vermaut
MACKAIJ Floortje
BEL
1.2
F
04-03
GP Industria & Artigianato- Larciano
MOHORIC Matej
ITA
1.HC
M
04-03
International Rhodes Grand Prix
MOSCHETTI Matteo
GRE
1.2
M
04-03
Les challenges de la Marche verte - GP Al Massira
MAR
1.2
M
04-03
Driedaagse West-Vlaanderen - Johan Museeuw Classics
CAVAGNA Rémi
BEL
1.1
M
07-03
13-03
Tirreno - Adriatico
KWIATKOWSKI Michal
ITA
2.UWT
M
08-03
11-03
Istarsko proljece-Jadranska magistrala-Istrian Spring Trophy
HAGEN Krister
CRO
2.2
M
09-03
11-03
International Tour of Rhodes
MAESTRI Mirco
GRE
2.2
M
09-03
Drentse 8 van Dwingeloo
RYAN Alexis
NED
1.2
F
11-03
Classica da Arrabida - Cyclin'Portugal
STRAKHOV Dmitrii
POR
1.2
M
11-03
Dorpenomloop Rucphen
BJERG Mikkel
NED
1.2
M
11-03
Ronde van Drenthe
PIETERS Amy
NED
1.WWT
F
11-03
Grand Prix Side
ASTAFYEV Stepan
TUR
1.2
M
11-03
Dwars Door Drenthe
SISR Frantisek
NED
1.HC
M
11-03
Paris-Troyes
PETIT Adrien
FRA
1.2
M
11-03
15-03
Tour de Taiwan
ARASHIRO Yukiya
TPE
2.1
M
14-03
Nokere-Koerse
JAKOBSEN Fabio
BEL
1.HC
M
14-03
18-03
Volta ao Alentejo
MENDONÇA Luís
POR
2.2
M
16-03
Handzame Classic
HODEG CHAGUI Álvaro José
BEL
1.HC
M
17-03
Milano - Sanremo
NIBALI Vincenzo
ITA
1.UWT
M
18-03
25-03
Tour de Langkawi
OVECHKIN Artem
MAS
2.HC
M
18-03
GP de Denain Porte du Hainaut
DEHAES Kenny
FRA
1.HC
M
18-03
Popolarissima
LONARDI Giovanni
ITA
1.2
M
18-03
Trofeo Alfredo Binda - Comune di Cittiglio
NIEWIADOMA Katarzyna
ITA
1.WWT
F
19-03
25-03
Volta Ciclista a Catalunya
VALVERDE BELMONTE Alejandro
ESP
2.UWT
M
19-03
25-03
Tour de Normandie
STEWART Thomas
FRA
2.2
M
20-03
21-03
Tour de la Pharmacie Centrale de Tunisie
BILLE Gaetan
TUN
2.2
M
21-03
Driedaagse van De Panne - Koksijde
VIVIANI Elia
BEL
1.HC
M
22-03
25-03
Tour of Cartier
RAILEANU Cristian
TUR
2.2
M
22-03
Driedaagse De Panne-Koksijde WE
D'HOORE Jolien
BEL
1.WWT
F
22-03
25-03
Settimana Ciclistica Internazionale
ROSA Diego
ITA
2.1
M
23-03
01-04
Vuelta Ciclista al Uruguay
DO PRADO NAZARET Magno
URU
2.2
M
23-03
E3 Prijs Vlaanderen
TERPSTRA Niki
BEL
1.UWT
M
23-03
25-03
Tour de Tochigi
POTTER Michael
JPN
2.2
M
24-03
Classic Loire Atlantique
QUAADE Rasmus Christian
FRA
1.1
M
25-03
Classica Aldeias do Xisto - Cyclin'Portugal
MESTRE Daniel
POR
1.2
M
25-03
Gent-Wevelgem
SAGAN Peter
BEL
1.UWT
M
25-03
Cholet - Pays De Loire
BOUDAT Thomas
FRA
1.1
M
25-03
Gent - Wevelgem WE
BASTIANELLI Marta
BEL
1.WWT
F
27-03
02-04
Tour d'Algérie
LAGAB Azzedine
ALG
2.2
M
28-03
Dwars door Vlaanderen WE
VAN DIJK Ellen
BEL
1.1
F
28-03
Dwars door Vlaanderen
LAMPAERT Yves
BEL
1.UWT
M
28-03
01-04
Kazantzakeia
GRE
2.2
M
29-03
30-03
Tour of Faith Sultan Mehmet
AKHMETOV Galym
TUR
2.2
M
30-03
Route Adélie de Vitré
DILLIER Silvan
FRA
1.1
M
31-03
GP Miguel Indurain
VALVERDE BELMONTE Alejandro
ESP
1.1
M
31-03
Hel van het Mergelland
TRATNIK Jan
NED
1.1
M
31-03
02-04
Le Triptyque des Monts et Châteaux - Frasnes
PHILIPSEN Jasper
BEL
2.2
M
31-03
Visegrad 4 Bicycle Race - GP Slovakia
PATERSKI Maciej
SVK
1.2
M
01-04
Vuelta Ciclista a la Rioja
ESP
1.1
M
01-04
Ronde van Vlaanderen
TERPSTRA Niki
BEL
1.UWT
M
01-04
GP Adria Mobil
FORTIN Filippo
SLO
1.2
M
01-04
La Roue Tourangelle
SARREAU Marc
FRA
1.1
M
01-04
Ronde van Vlaanderen / Tour des Flandres - WE
VAN DER BREGGEN Anna
BEL
1.WWT
F
01-04
06-04
Princess Mamackakri Sirindhon's Cup Tour of Thaïland
DYBALL Ben
THA
2.1
M
01-04
Trofeo Banca Popolare Piva
BACCIO Paolo
ITA
1.2U
M
02-04
07-04
Vuelta Ciclista al Pais Vasco
ROGLIC Primoz
ESP
2.UWT
M
02-04
Giro del Belvedere
STANNARD Robert
ITA
1.2U
M
02-04
Grand Prix de Dottignies
BASTIANELLI Marta
BEL
1.2
F
03-04
06-04
Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire
MARTIN Guillaume
FRA
2.1
M
03-04
GP Palio del Recioto
DE BOD Stefan
ITA
1.2U
M
04-04
Scheldeprijs Vlaanderen
JAKOBSEN Fabio
BEL
1.HC
M
04-04
08-04
Energiewacht Tour
PIETERS Amy
NED
2.1
F
04-04
08-04
Volta Ciclística Internacional do Rio Grande do Sul
BRA
2.2
M
06-04
08-04
Circuit des Ardennes
MALDONADO Anthony
FRA
2.2
M
06-04
15-04
Tour du Maroc
RIVIÈRE David
MAR
2.2
M
07-04
Trofeo Edil C
FEDELI Alessandro
ITA
1.2U
M
08-04
10-04
The Maha Chakri Sirindhon's Cup Women's Tour of Thailand
ZABELINSKAYA Olga
THA
2.1
F
08-04
Paris - Roubaix
SAGAN Peter
FRA
1.UWT
M
08-04
Klasika Primavera
AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey
ESP
1.1
M
10-04
Paris-Camembert Lepetit
CALMEJANE Lilian
FRA
1.1
M
11-04
Brabantse Pijl
WELLENS Tim
BEL
1.HC
M
11-04
15-04
Tour du Loir-et-Cher
KRAGH ANDERSEN Asbjørn
FRA
2.2
M
11-04
Brabantse Pijl WE
BASTIANELLI Marta
BEL
1.1
F
12-04
15-04
Joe Martin Stage Race p/b Nature Valley WE
HALL Katie
USA
2.2
F
12-04
15-04
Joe Martin Stage Race p/b Nature Valley
COMPANIONI Ruben
USA
2.2
M
13-04
15-04
GP Beiras e Serra da Estrela
STRAKHOV Dmitrii
POR
2.1
M
13-04
15-04
Tour De Lombok
DUARTE SANDOVAL Alvaro Raul
INA
2.2
M
14-04
Liège - Bastogne - Liège U23
ALMEIDA João
BEL
1.2U
M
14-04
ZLM Tour
MOSCHETTI Matteo
NED
2.Ncup
M
14-04
Tour du Finistère
HIVERT Jonathan
FRA
1.1
M
14-04
Fenkel northern Redsea
ERI
1.2
M
15-04
Amstel Gold Race WE
VAN DEN BROEK - BLAAK Chantal
NED
1.WWT
F
15-04
Tro-Bro Léon
LAPORTE Christophe
FRA
1.1
M
15-04
Amstel Gold Race
VALGREN ANDERSEN Michael
NED
1.UWT
M
15-04
Massawa Circuit
ERI
1.2
M
16-04
20-04
Tour of the Alps
PINOT Thibaut
ITA
2.HC
M
17-04
21-04
Tour Eritrea
ERI
2.2
M
17-04
22-04
Tour of Croatia-Kroz Hrvatsku
SIUTSOU Kanstantsin
CRO
2.HC
M
18-04
22-04
Tour of the Gila - WE
HALL Katie
USA
2.2
F
18-04
La Flèche Wallonne
ALAPHILIPPE Julian
BEL
1.UWT
M
18-04
22-04
Tour of the Gila
BRITTON Robert
USA
2.2
M
18-04
La Flèche Wallonne - WE
VAN DER BREGGEN Anna
BEL
1.WWT
F
19-04
22-04
Tour of Mersin
VORGANOV Eduard
TUR
2.2
M
20-04
22-04
Vuelta a Castilla y Leon
PLAZA MOLINA Ruben
ESP
2.1
M
21-04
Omloop van Borsele WE
BALSAMO Elisa
NED
1.1
F
21-04
22-04
Tour du Jura Cycliste
HAGEN Carl Fredrik
FRA
2.2
M
21-04
Arno Wallaard Memorial
HUPPERTZ Joshua
NED
1.2
M
21-04
Visegrad 4 Bicycle Race - GP Czech Republic
KAŇKOVSKÝ Alois
CZE
1.2
M
22-04
Giro dell´Appennino
CICCONE Giulio
ITA
1.1
M
22-04
Rutland - Melton Cicle Classic
CULLAIGH Gabriel
GBR
1.2
M
22-04
29-04
Tour du Sénégal
CRAVEN Dan
SEN
2.2
M
22-04
Liège - Bastogne - Liège
JUNGELS Bob
BEL
1.UWT
M
22-04
Visegrad 4 Bicycle Race - GP Polski Via Odra
PATERSKI Maciej
POL
1.2
M
22-04
Tr. Città di San Vendemiano - GP Industria e Commercio
DAINESE Alberto
ITA
1.2U
M
22-04
Liège-Bastogne-Liège Femmes
VAN DER BREGGEN Anna
BEL
1.WWT
F
22-04
Circuit of Asmara
ERI
1.2
M
23-04
26-04
Tour of Limpopo
RSA
2.2
M
24-04
29-04
Tour de Romandie
ROGLIC Primoz
SUI
2.UWT
M
25-04
GP Liberazione - WE
PATERNOSTER Letizia
ITA
1.2
F
25-04
01-05
Le Tour de Bretagne Cycliste - Trophée des Granitiers
SCHMIDT Fabien
FRA
2.2
M
26-04
28-04
Tour of Chongming Island World Cup
BECKER Charlotte
CHN
2.WWT
F
26-04
29-04
Gracia - Orlova
FAHLIN Emilia
CZE
2.2
F
27-04
29-04
Festival Luxembourgeois du cyclisme féminin Elsy Jacobs
PATERNOSTER Letizia
LUX
2.1
F
27-04
GP Viborg
DEN
1.2
M
27-04
29-04
Vuelta Ciclista Asturias
CARAPAZ Richard
ESP
2.1
M
28-04
03-05
Carpathia Couriers Path
MACIEJUK Filip
POL
2.2U
M
28-04
01-05
Toscana-Terra di ciclismo-Coppa delle Nazioni
BAGIOLI Andrea
ITA
2.2U
M
28-04
29-04
Beograd-Banja Luka I
KATRASNIK Gasper
BIH
2.1
M
28-04
Zuid Oost Drenthe Classic I
KRUL Stef
NED
1.2
M
28-04
Himmerland Rundt
LOOIJ André
DEN
1.2
M
29-04
Skive-Lobet
WALLIN Rasmus Bøgh
DEN
1.2
M
29-04
Paris - Mantes-en-Yvelines
MARCHAND Gianni
FRA
1.2
M
01-05
Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt
KRISTOFF Alexander
GER
1.UWT
M
01-05
03-05
Tour of Zhoushan Island I
GUTIERREZ RUIZ Sheyla
CHN
2.2
F
01-05
Eschborn-Frankfurt City Lauf (U 23 )
LARSEN Niklas
GER
1.2U
M
01-05
Memorial Andrzeja Trochnowskiego
KAŇKOVSKÝ Alois
POL
1.2
M
02-05
06-05
Five rings of Moscow
PROSTOKSHIN Andrey
RUS
2.2
M
02-05
Memorial Romana Sieminskiego
KANKOVSKY Alois
POL
1.2
M
03-05
06-05
Tour of Mesopotamia
BAKIRCI Nazim
TUR
2.2
M
03-05
06-05
Rhône-Alpes Isère Tour
RABITSCH Stephan
FRA
2.2
M
03-05
04-05
The Women's Tour de Yorkshire Race
GUARNIER Megan
GBR
2.1
F
03-05
06-05
ASO/WTY - Yorkshire 3 Day
VAN AVERMAET Greg
GBR
2.1
M
04-05
27-05
Giro d'Italia
FROOME Christopher
ITA
2.UWT
M
04-05
06-05
Sri Lanka T-Cup
NAKAJIMA Yasuharu
SRI
2.2
M
04-05
06-05
Vuelta Ciclista a la Comunidad de Madrid
LEMOS PINTO Edgar Miguel
ESP
2.1
M
04-05
07-05
Tour International de la Wilaya d'Oran
EVRARD Laurent
ALG
2.2
M
05-05
Hadeland GP
KAMP Alexander
NOR
1.2
M
06-05
Circuito del Porto - Trofeo Arvedi
LONARDI Giovanni
ITA
1.2
M
06-05
10-05
Panorama Guizhou International Women's Road Cycling Race
GUTIERREZ RUIZ Sheyla
CHN
2.2
F
06-05
Flèche Ardennaise
BOL Cees
BEL
1.2
M
06-05
100 Cycle Challenge WE
RSA
1.2
F
06-05
Ringerike GP
WÆRSTED Syver
NOR
1.2
M
06-05
Grand Prix de la Somme - Conseil Général
FRA
1.1
M
06-05
100 Cycle Challenge
HOFFMAN Nolan
RSA
1.2
M
06-05
Trofee Maarten Wynants
BASTIANELLI Marta
BEL
1.1
F
08-05
Baku/Khizi Eco
AZE
1.1
M
08-05
13-05
4 Jours de Dunkerque
CLAEYS Dimitri
FRA
2.HC
M
09-05
13-05
Tour de Tunisie Cycliste International
TUN
2.2
M
09-05
13-05
International Azerbaïjan Tour
AZE
2.1
M
09-05
13-05
Flèche du Sud
MARCHAND Gianni
LUX
2.2
M
10-05
11-05
Tour of Uppsala
ERNGREN Ida
SWE
2.2
F
11-05
13-05
Szlakiem Grodòw Piastowskich
OWSIAN Lukasz
POL
2.2
M
11-05
13-05
Vuelta Ciclista a Aragon
ROSON GARCIA Jaime
ESP
2.1
M
12-05
Ronde van Overijssel
HAVIK Piotr
NED
1.2
M
12-05
Skandis Race Uppsala
TRONDSEN Trond Håkon
SWE
1.2
M
12-05
Visegrad 4 Bicycle Race - GP Hungary
SISR Frantisek
HUN
1.2
M
12-05
7 Dorpenomloop Aalburg
WIEBES Lorena
NED
1.2
F
13-05
GP Industrie del Marmo
FERRI Gregorio
ITA
1.2U
M
13-05
19-05
Tour of California
BERNAL GOMEZ Egan Arley
USA
2.UWT
M
13-05
Ronde van Noord-Holland
VAN DEN BERG Julius
NED
1.2
M
13-05
Grand Prix Criquielion
TAMINIAUX Lionel
BEL
1.2
M
16-05
20-05
Baltyk - Karkonosze Tour
WALSLEBEN Philipp
POL
2.2
M
16-05
20-05
Tour of Norway
PRADES REVERTE Eduard
NOR
2.HC
M
17-05
20-05
Ronde de l´Isard d'Ariège
WILLIAMS Stephen
FRA
2.2U
M
17-05
Durango-Durango Emakumeen Saria
VAN DER BREGGEN Anna
ESP
1.2
F
17-05
19-05
Tour of California WE
HALL Katie
USA
2.WWT
F
18-05
20-05
Tour de l´Ain
VICHOT Arthur
FRA
2.1
M
18-05
20-05
Paris-Arras Tour
RABITSCH Stephan
FRA
2.2
M
19-05
23-05
Tour of Albania
GAZZARA Michele
ALB
2.2
M
19-05
New Energy Tour
NED
1.1
M
19-05
22-05
Iurreta-Emakumeen Bira
SPRATT Amanda
ESP
2.WWT
F
20-05
Grote Prijs Marcel Kint
BOUHANNI Nacer
BEL
1.1
M
20-05
23-05
Tour of the Philippines
CARINO El Joshua
PHI
2.2
M
20-05
27-05
FBD Insurance Ras
BUGTER Luuc
IRL
2.2
M
20-05
27-05
Tour of Japan
GARCIA FERNANDEZ Marcos
JPN
2.1
M
22-05
24-05
Tour des Fjords
NOR
2.HC
M
23-05
27-05
Tour de Belgique
KEUKELEIRE Jens
BEL
2.HC
M
25-05
La Classique Morbihan WE
MOOLMAN - PASIO Ashleigh
FRA
1.1
F
25-05
26-05
Tour of Estonia
STEPNIAK Grzegorz
EST
2.1
M
25-05
27-05
Hammer Stavanger
NOR
2.1
M
26-05
Grand Prix de Plumelec-Morbihan Dames
MOOLMAN - PASIO Ashleigh
FRA
1.1
F
26-05
03-06
Tour du Cameroun
UWIZEYIMANA Bonaventure
CMR
2.2
M
26-05
Grand Prix de Plumelec-Morbihan
PASQUALON Andrea
FRA
1.1
M
27-05
Gooik
ROY Sarah
BEL
1.1
F
27-05
Paris-Roubaix Espoirs
DEWULF Stan
FRA
1.2U
M
27-05
SwissEver GP Cham-Hagendorn
SPRATT Amanda
SUI
1.2
F
27-05
Boucles de l´Aulne - GP Le Télégramme
LE CUNFF Kévin
FRA
1.1
M
27-05
Circuit de Wallonie
HONORÉ Mikkel Frølich
BEL
1.2
M
28-05
Winston Salem Cycling Classic (WE)
WILLIAMS Lily
USA
1.1
F
28-05
Winston Salem Cycling Classic
BASSETTI Samuel
USA
1.1
M
28-05
03-06
International Thüringen Rundfahrt der Frauen
BRENNAUER Lisa
GER
2.1
F
29-05
03-06
Course de la Paix
CZE
2.1
M
30-05
03-06
Tour de Korea
TVETCOV Serghei
KOR
2.1
M
30-05
03-06
Tour de Luxembourg
PASQUALON Andrea
LUX
2.HC
M
30-05
03-06
Volta Ciclistica internacional do Paraná
BRA
2.2
M
31-05
03-06
Szlakiem Walk Majora Hubala
TACIAK Mateusz
POL
2.1
M
31-05
03-06
Tour de Kumano
DE MAAR Marc
JPN
2.2
M
31-05
03-06
Boucles de la Mayenne
VAN DER POEL Mathieu
FRA
2.1
M
01-06
Race Horizon Park 1
MUFF HANSEN Frederik
UKR
1.2
M
01-06
03-06
Cycling Tour of Bihor
SOSA CUERVO Ivan Ramiro
ROU
2.2
M
01-06
03-06
Hammer Series - ITC Netherlands
NED
2.1
M
02-06
Race Horizon Park 2
SAMOILAU Branislau
UKR
1.2
M
02-06
Heistse Pijl - Heist op den Berg
LIEPINS Emils
BEL
1.1
M
02-06
Omloop Van De IJsseldelta
WIEBES Lorena
NED
1.2
F
02-06
Trofeo Alcide Degasperi
RAVANELLI Simone
ITA
1.2
M
02-06
Horizon Park Women Challenge
VYSOTSKA Yevgenia
UKR
1.2
F
03-06
Coppa della Pace
SOBRERO Matteo
ITA
1.2
M
03-06
Independence Cycling Classic WE
USA
1.1
F
03-06
10-06
Critérium du Dauphiné
THOMAS Geraint
FRA
2.UWT
M
03-06
Dwars door de Westhoek
NGUYEN Thi That
BEL
1.1
F
03-06
GP di Lugano
PERNSTEINER Hermann
SUI
1.1
M
03-06
Independence Cycling Classic
USA
1.1
M
03-06
Mémorial Philippe van Coningsloo
HÖÖG Gustav
BEL
1.2
M
03-06
VR Women ITT
CHRISTOFOROU Antri
UKR
1.2
F
03-06
Race Horizon Park 3
SAMOILAU Branislau
UKR
1.2
M
05-06
10-06
Route de France Féminine
FRA
2.1
F
06-06
10-06
Ruta del Centro
MEX
2.2
M
07-06
10-06
Ronde de l'Oise
EVENSEN Henrik
FRA
2.2
M
07-06
Grand Prix Cyclist de Gatineau
TUCKER HALL Lauren
CAN
1.1
F
07-06
16-06
Giro Ciclistico d´Italia
VLASOV Aleksander
ITA
2.2U
M
07-06
10-06
Grand Prix Cycliste de Saguenay
CAN
2.2
M
07-06
GP du canton d'Argovie
KRISTOFF Alexander
SUI
1.HC
M
08-06
Nagrada Ljubljane
ZABELINSKAYA Olga
SLO
1.2
F
08-06
10-06
Tour de Serbie
TIVANI PEREZ German Nicolas
SRB
2.2
M
08-06
10-06
Tour of Malopolska
ANTUNES Manuel Amaro
POL
2.2
M
08-06
Chrono de Gatineau WE
NEBEN Amber
CAN
1.1
F
09-06
17-06
Tour de Suisse
PORTE Richie
SUI
2.UWT
M
09-06
Dwars door de Vlaamse Ardennen
COBBAERT Robby
BEL
1.2
M
10-06
Ronde van Limburg
VAN DER POEL Mathieu
BEL
1.1
M
10-06
Midden-Brabant Poort Omloop
VAN DEN BERG Julius
NED
1.2
M
10-06
Diamond Tour
VAN DER MEER Janine
BEL
1.1
F
10-06
Rund um Köln
BENNETT Sam
GER
1.1
M
13-06
17-06
Tour de Slovénie
ROGLIC Primoz
SLO
2.1
M
13-06
17-06
The Women's Tour
LABECKI-RIVERA Coryn
GBR
2.WWT
F
13-06
17-06
Tour de Beauce
PICCOLI James
CAN
2.2
M
13-06
17-06
Ster Elektrotoer
NED
2.1
M
14-06
17-06
Oberösterreichrundfahrt
RABITSCH Stephan
AUT
2.2
M
14-06
17-06
Route du Sud
VALVERDE BELMONTE Alejandro
FRA
2.1
M
15-06
Dwars door het Hageland
NEILANDS Krists
BEL
1.1
M
16-06
Fyen Rundt
PEDERSEN Mads
DEN
1.1
M
16-06
Memorial im. J. Grundmanna J. Wizowskiego
OWSIAN Lukasz
POL
1.2
M
17-06
Elfstedenronde
BLYTHE Adam
BEL
1.1
M
17-06
Korona Kocich Gor
MALECKI Kamil
POL
1.2
M
17-06
GP Horsens
DAHL Herman
DEN
1.1
M
17-06
Beaumont Trophy
GBR
1.2
M
18-06
21-06
Tour of Mevlana
BALKAN Onur
TUR
2.2
M
19-06
Halle-Ingooigem
VAN POPPEL Danny
BEL
1.1
M
20-06
24-06
Adriatica Ionica Race
SOSA CUERVO Ivan Ramiro
ITA
2.1
M
21-06
24-06
Tour des Pays de Savoie
ZOIDL Riccardo
FRA
2.2
M
24-06
Paris-Chauny
SINKELDAM Ramon
FRA
1.1
M
27-06
Internationale Wielertrofee Jong Maar Moedig I.W.T.
BAUGNIES Jérôme
BEL
1.2
M
30-06
Omloop Het Nieuwsblad Beloften
RESELL Erik Nordsaeter
BEL
1.2U
M
02-07
05-07
Tour International de Constantine
ALG
2.2
M
03-07
Trofeo Citta´ di Brescia Memorial Rino Fiori
ROCCHETTI Filippo
ITA
1.2
M
04-07
07-07
Course de la Solidarité Olympique
JANISZEWSKI Sylwester
POL
2.2
M
05-07
08-07
Tour de Feminin - Krasna Lipa
THOMAS Leah
CZE
2.2
F
05-07
14-07
Vuelta Ciclista a Venezuela
SPREAFICO Matteo
VEN
2.2
M
05-07
08-07
Sibiu Cycling Tour
SOSA CUERVO Ivan Ramiro
ROU
2.1
M
06-07
15-07
Giro Rosa
VAN VLEUTEN Annemiek
ITA
2.WWT
F
07-07
Grote prijs Jean-Pierre Monseré
LOOIJ André
BEL
1.1
M
07-07
29-07
Tour de France
THOMAS Geraint
FRA
2.UWT
M
07-07
14-07
Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of Austria
HERMANS Ben
AUT
2.HC
M
08-07
GP Sofie Goos
WIEBES Lorena
BEL
1.2
F
08-07
Grand Prix de la Ville de Nogent-sur-Oise
ANTOMARCHI Julien
FRA
1.2
M
08-07
White Spot / Delta Road Race WE
RYAN Kendall
CAN
1.2
F
08-07
Giro del Medio Brenta
EVTUSHENKO Alexander
ITA
1.2
M
08-07
Grand Prix Albert Fauville - Baulet
NÖMMELA Aksel
BEL
1.2
M
08-07
Tour de Delta
DE VOS Adam
CAN
1.2
M
11-07
15-07
Giro della Valle d´Aosta
PRONSKIY Vadim
ITA
2.2U
M
12-07
15-07
Troféu Joaquim Agostinho GP Int de Ciclismo de Torres Vedras
FERNANDES José Neves
POR
2.2
M
12-07
15-07
Tour Internationale d'Annaba
ALG
2.2
M
13-07
Chrono Kristin Armstrong WE
NEBEN Amber
USA
1.2
F
13-07
Chrono Kristin Armstrong
TVETCOV Serghei
USA
1.2
M
17-07
La course by Le Tour de France
VAN VLEUTEN Annemiek
FRA
1.WWT
F
18-07
22-07
G.P. Nacional 2 de Portugal
ALARCON GARCIA Raul
POR
2.2
M
19-07
22-07
BeNe Ladies Tour
VOS Marianne
BEL
2.1
F
22-07
04-08
Tour of Qinghai Lake
AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo
CHN
2.HC
M
22-07
Grand Prix de la Ville de Pérenchies
DEHAES Kenny
FRA
1.2
M
22-07
V4 Special Series Debrecen - Ibrany
KUSZTOR Peter
HUN
1.2
M
25-07
Prueba Villafranca de Ordizia - Clasica de Ordizia
POWER Robert
ESP
1.1
M
25-07
28-07
Wyscig Dookola Mazowska
SAJNOK Szymon
POL
2.2
M
26-07
Grand Prix Pino Cerami
KENNAUGH Peter
BEL
1.1
M
26-07
Tour de Belle Isle en Terre - Breizh Elites Dames
CHRISTMAS Dani
FRA
1.2
F
28-07
30-07
Kreiz Breizh Elites
TOUZÉ Damien
FRA
2.2
M
28-07
Prudential Ride London Grand Prix
WILD Kirsten
GBR
1.WWT
F
28-07
01-08
Tour de la Région Wallonne
WELLENS Tim
BEL
2.HC
M
29-07
GP Kranj
AUER Daniel
SLO
1.2
M
29-07
London Surrey Cycle Classic
ACKERMANN Pascal
GBR
1.UWT
M
29-07
Rad Am Ring
GER
1.1
M
31-07
Circuito de Getxo - Memorial Ricardo Otxoa
ARANBURU DEBA Alex
ESP
1.1
M
01-08
05-08
Post Danmark Rundt (Tour of Denmark)
VAN AERT Wout
DEN
2.HC
M
01-08
05-08
Tour Alsace
BOUCHARD Geoffrey
FRA
2.2
M
01-08
12-08
Volta a Portugal em Bicicleta
ALARCON GARCIA Raul
POR
2.1
M
02-08
05-08
Vuelta femenina a Guatemala
PRIETO CASTAÑEDA Marcela Elizabeth
GUA
2.2
F
03-08
12-08
Tour de la Guadeloupe
CARENE Boris
FRA
2.2
M
04-08
10-08
Tour de Pologne
KWIATKOWSKI Michal
POL
2.UWT
M
04-08
Erpe - Mere
KESSLER Nina
BEL
1.2
F
04-08
Clasica Ciclista San Sebastian
ALAPHILIPPE Julian
ESP
1.UWT
M
04-08
Hansa Bygg Kalmar Grand Prix Road Race
HÖÖG Gustav
SWE
1.2
M
05-08
12-08
Tour du Rwanda
MUGISHA Samuel
RWA
2.2
M
05-08
European Games Roadrace WE
BASTIANELLI Marta
SCO
JR
F
05-08
La Poly Normande
PERICHON Pierre-Luc
FRA
1.1
M
05-08
Antwerpse Havenpijl
NEVENS Tibo
BEL
1.2
M
06-08
12-08
Tour of Utah
KUSS Sepp
USA
2.HC
M
07-08
11-08
Tour of Szeklerland
TANOVITCHII Nicolae
ROU
2.2
M
07-08
11-08
Vuelta a Burgos
SOSA CUERVO Ivan Ramiro
ESP
2.HC
M
08-08
European Games ITT
CAMPENAERTS Victor
SCO
JR
M
08-08
European Games ITT WE
VAN DIJK Ellen
SCO
JR
F
09-08
12-08
Czech Cycling Tour
ZOIDL Riccardo
CZE
2.1
M
11-08
Memorial Henryka Lasaka
GRABIS Mateusz
POL
1.2
M
11-08
Open de Suède Vargarda TTT
BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM
SWE
1.WWT
F
11-08
KOGA Slag om Norg
VAN SCHIP Jan Willem
NED
1.1
M
12-08
Puchar Uzdrowisk Karpackich
PATERSKI Maciej
POL
1.2
M
12-08
European Games Roadrace
TRENTIN Matteo
SCO
JR
M
12-08
GP di Poggiana
STANNARD Robert
ITA
1.2U
M
13-08
Open de Suède Vargarda
VOS Marianne
SWE
1.WWT
F
13-08
19-08
Benelux Tour
MOHORIC Matej
2.UWT
M
14-08
19-08
Tour de Hongrie
BELLETTI Manuel
HUN
2.1
M
15-08
18-08
Tour du Limousin
EDET Nicolas
FRA
2.1
M
16-08
19-08
Tour of Colorado
MANNION Gavin
USA
2.HC
M
16-08
GP Capodarco
RUBIO REYES Einer Augusto
ITA
1.2U
M
16-08
Ladies Tour of Norway TTT
TEAM SUNWEB
NOR
1.WWT
F
16-08
19-08
Arctic Race of Norway
CHERNETSKII Sergei
NOR
2.HC
M
17-08
19-08
Ladies Tour of Norway
VOS Marianne
NOR
2.WWT
F
17-08
26-08
Tour de l´Avenir
POGACAR Tadej
FRA
2.Ncup
M
18-08
Puchar Mon
POL
1.2
M
18-08
Minsk Cup
PATERSKI Maciej
BLR
1.2
M
18-08
Flanders Ladies Classic
ERAUD Séverine
BEL
1.2
F
19-08
EuroEyes Cyclassics
VIVIANI Elia
GER
1.UWT
M
19-08
Grand Prix Minsk
SHUMOU Nikolai
BLR
1.2
M
20-08
23-08
Trophée d'Or Féminin
FRA
2.2
F
21-08
Grand Prix des Marbriers
MOULD Jonathan
FRA
1.2
M
21-08
GP Stad Zottegem
BAUGNIES Jérôme
BEL
1.1
M
21-08
24-08
Tour du Poitou Charentes et de la Vienne
DEMARE Arnaud
FRA
2.1
M
22-08
Veenendaal-Veenendaal Classic
VAN VLEUTEN Annemiek
NED
1.1
F
22-08
Dutch Food Valley Classic
GROENEWEGEN Dylan
NED
1.1
M
23-08
26-08
Baltic Chain Tour
LIEPINS Emils
EST
2.2
M
23-08
26-08
Deutschland Tour
MOHORIC Matej
GER
2.1
M
24-08
Great War Remembrance Rce
RÄIM Mihkel
BEL
1.1
M
25-08
GP de Plouay
PIETERS Amy
FRA
1.WWT
F
25-08
Omloop Mandel-Leie-Schelde Meulebeke
WIPPERT Wouter
BEL
1.1
M
25-08
16-09
Vuelta a España
YATES Simon
ESP
2.UWT
M
26-08
Croatia-Slovenia
RAJOVIC Dusan
SLO
1.2
M
26-08
Schaal Sels - Merksem
DUPONT Timothy
BEL
1.1
M
26-08
Ronde van Midden-Nederland
VON FOLSACH Casper
NED
1.2
M
26-08
GP Ouest France-Plouay
NAESEN Oliver
FRA
1.UWT
M
27-08
01-09
Tour Ethiopian Meles Zenawi
ETH
2.2
M
28-08
02-09
Boels Ladies Tour
VAN VLEUTEN Annemiek
NED
2.WWT
F
29-08
Druivenkoers - Overijse
MEURISSE Xandro
BEL
1.1
M
31-08
03-09
Tour of Alberta
CAN
2.1
M
31-08
Hafjell GP
MADSEN Martin Toft
NOR
1.2
M
31-08
PRO Ötztaler 5.500
AUT
1.1
M
01-09
Lillehammer GP
KAMP EGESTED Alexander
NOR
1.2
M
01-09
09-09
Tour de Bulgaria
BUL
2.2
M
01-09
Paris - Bruxelles
ACKERMANN Pascal
BEL
1.HC
M
02-09
GP de Fourmies / La Voix du Nord
ACKERMANN Pascal
FRA
1.HC
M
02-09
Gylne Gutuer GP
PHILIPSEN Jasper
NOR
1.2
M
02-09
09-09
Tour of Britain
ALAPHILIPPE Julian
GBR
2.HC
M
02-09
Antwerp Port Epic
VAN KEIRSBULCK Guillaume
BEL
1.1
M
02-09
Kernen Omloop Echt-Susteren
NED
1.2
M
03-09
05-09
Tour of Xingtai
CIMA Damiano
CHN
2.2
M
04-09
07-09
Lotto-Decca Tour
LIPPERT Liane
BEL
2.1
F
05-09
09-09
Okolo Jiznich Czech
KUKRLE Michael
CZE
2.2
M
06-09
08-09
Giro del Friuli Venezia Giulia
POGACAR Tadej
ITA
2.2U
M
07-09
09-09
Giro della Toscana Int. Femminile - Memorial Michela Fanini
PALADIN Soraya
ITA
2.2
F
07-09
09-09
Tour de Hokkaido
JPN
2.2
M
07-09
Grand Prix Cycliste de Québec
MATTHEWS Michael
CAN
1.UWT
M
08-09
Tour du Jura
SUI
1.2
M
08-09
Univest Grand Prix
USA
1.2
M
08-09
15-09
Tour of China I
MOLANO BENAVIDES Juan Sebastián
CHN
2.1
M
09-09
Chrono Champenois Masculin
MADSEN Martin Toft
FRA
1.2
M
09-09
Grand Prix Cycliste de Montréal
MATTHEWS Michael
CAN
1.UWT
M
09-09
Chrono Champenois - Trophée Européen
THOMAS Leah
FRA
1.1
F
09-09
Tour du Doubs
SIMON Julien
FRA
1.1
M
09-09
15-09
Tour ivoirien de la Paix
CISSE Isiaka
CIV
2.2
M
11-09
16-09
Olympia´s Tour
JOHANSEN Julius
NED
2.2U
M
12-09
16-09
Tour de Slovaquie
ALAPHILIPPE Julian
SVK
2.1
M
12-09
GP de Wallonie
STUYVEN Jasper
BEL
1.1
M
13-09
18-09
Tour Cycliste Féminin International Ardèche
NIEWIADOMA Katarzyna
FRA
2.1
F
14-09
16-09
Tour of Cappadocia
OVSYANNIKOV Alexandr
TUR
2.2
M
14-09
Kampioenschap van Vlaanderen
GROENEWEGEN Dylan
BEL
1.1
M
15-09
Primus Classic
VAN DER HOORN Taco
BEL
1.HC
M
15-09
Coppa Agostoni
MOSCON Gianni
ITA
1.1
M
15-09
16-09
La Madrid Challenge by La Vuelta
VAN DIJK Ellen
ESP
2.WWT
F
16-09
GP Jef Scherens Leuven
STUYVEN Jasper
BEL
1.1
M
16-09
Coppa Bernocchi
COLBRELLI Sonny
ITA
1.1
M
16-09
Int. Raiffeisen GP
PATERSKI Maciej
AUT
1.2
M
17-09
23-09
Tour Of China II
MARQUE PORTO Alejandro Manuel
CHN
2.1
M
18-09
21-09
Tour de Siak
ZENOVICH Matthew
INA
2.2
M
19-09
Giro di Toscana
MOSCON Gianni
ITA
1.1
M
19-09
23-09
Turul Romaniei
TVETCOV Serghei
ROU
2.2
M
19-09
Omloop van het Houtland Lichtervelde
VAN GENECHTEN Jonas
BEL
1.1
M
20-09
22-09
Hammer Zagreb
CRO
2.1
M
20-09
Coppa Sabatini
LOBATO DEL VALLE Juan Jose
ITA
1.1
M
21-09
Omloop van de Westhoek
BEL
1.1
M
22-09
Circuit Franco-Belge
PEDERSEN Mads
BEL
1.HC
M
22-09
Memorial Marco Pantani-Trofeo Mercatone Uno
BALLERINI Davide
ITA
1.1
M
23-09
Championnats du Monde UCI CLM par équipe / UCI TTT World Championships ME
QUICK - STEP FLOORS
AUT
CM
M
23-09
Gooikse Pijl
MEEUS Jordi
BEL
1.1
M
23-09
Grand Prix International d'Isbergues - Pas de Calais Féminin
KITCHEN Lauren
FRA
1.2
F
23-09
Duo Normand
QUAADE Rasmus Christian / MADSEN Martin Toft
FRA
1.1
M
23-09
Championnats du Monde UCI CLM par équipe / UCI TTT World Championships WE
CANYON // SRAM RACING
AUT
CM
F
23-09
GP d´Isbergues
GILBERT Philippe
FRA
1.1
M
23-09
Tour du Gévaudan Languedoc-Roussillon
HÄNNINEN Jaakko
FRA
1.2
M
23-09
Trofeo Matteotti
BALLERINI Davide
ITA
1.1
M
24-09
World TimeTrial Championship (MU)
BJERG Mikkel
AUT
CM
M
24-09
World TimeTrial Championship (WJ)
AMMERLAAN Rozemarijn
AUT
CM
F
25-09
World TimeTrial Championship (MJ)
EVENEPOEL Remco
AUT
CM
M
25-09
World TimeTrial Championship (WE)
VAN VLEUTEN Annemiek
AUT
CM
F
25-09
Ruota d´Oro
ZOCCARATO Samuele
ITA
1.2U
M
26-09
29-09
Tour de Banyuwangi Ijen
DYBALL Ben
INA
2.2
M
26-09
World TimeTrial Championship (ME)
DENNIS Rohan
AUT
CM
M
26-09
30-09
Grand prix Chantal Biya
BELLAN Juraj
CMR
2.2
M
27-09
World Road Championship (WJ)
STIGGER Laura
AUT
CM
F
27-09
Famenne Ardenne Classic
BOIVIN Guillaume
BEL
1.1
M
27-09
World Road Championship (MJ)
EVENEPOEL Remco
AUT
CM
M
27-09
29-09
Tour of Black Sea
NAVARDAUSKAS Ramunas
TUR
2.2
M
28-09
World Road Championship (MU)
HIRSCHI Marc
AUT
CM
M
29-09
30-09
Tour of Almaty
VILLELLA Davide
KAZ
2.1
M
29-09
World Road Championship (WE)
VAN DER BREGGEN Anna
AUT
CM
F
30-09
05-10
Tour of Iran
SOKOLOV Dmitry
IRI
2.1
M
30-09
World Road Championship (ME)
VALVERDE BELMONTE Alejandro
AUT
CM
M
02-10
06-10
Jelajah Malaysia
MAS
2.2
M
02-10
Binche-Tournai-Binche
VAN POPPEL Danny
BEL
1.1
M
03-10
Sparkassen Münsterland Giro
WALSCHEID Max
GER
1.HC
M
04-10
Paris-Bourges
MADOUAS Valentin
FRA
1.1
M
06-10
Giro dell Emilia Internazionale Donne
LELEIVYTE Rasa
ITA
1.1
F
06-10
Tour de Vendée
DENZ Nico
FRA
1.1
M
06-10
Giro dell´Emilia
DE MARCHI Alessandro
ITA
1.HC
M
07-10
Paris-Tours Espoirs
KOOISTRA Maarten
FRA
1.2U
M
07-10
Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale Donne Elite
BALSAMO Elisa
ITA
1.1
F
07-10
G.P. Beghelli
MOLLEMA Bauke
ITA
1.HC
M
07-10
Paris - Tours
KRAGH ANDERSEN Søren
FRA
1.HC
M
07-10
14-10
Tour of Taihu
VALLEE Boris
CHN
2.1
M
07-10
Piccolo Giro di Lombardia
STANNARD Robert
ITA
1.2U
M
09-10
14-10
International Presidency Turkey Tour
PRADES REVERTE Eduard
TUR
2.UWT
M
09-10
Tre Valli Varesine
SKUJINS Toms
ITA
1.HC
M
10-10
14-10
Vuelta a Colombia Femenina Oro y Paz
SANABRIA SANCHEZ Ana Cristina
COL
2.2
F
10-10
Milano-Torino
PINOT Thibaut
ITA
1.HC
M
11-10
Giro del Piemonte
COLBRELLI Sonny
ITA
1.HC
M
13-10
Giro di Lombardia
PINOT Thibaut
ITA
1.UWT
M
13-10
De Kustpijl
STEVENS Timothy
BEL
1.2
M
13-10
Tacx Pro Classic / Ronde van Zeeland
SCHULTING Peter
NED
1.1
M
14-10
Oita Urban Classic
ISHIGAMI Masahiro
JPN
1.2
M
14-10
Chrono des Nations U-23
NORSGAARD JØRGENSEN Mathias
FRA
1.2U
M
14-10
Memorial Rik Van Steenbergen
BEL
1.1
M
14-10
Hammer Hong Kong
MITCHELTON - SCOTT
HKG
2.1
M
14-10
Chrono des Nations - WE
ZABELINSKAYA Olga
FRA
1.1
F
14-10
Chrono des Nations
MADSEN Martin Toft
FRA
1.1
M
14-10
18-10
Tour de Central Celebes
INA
2.2
M
16-10
21-10
Gree-Tour of Guangxi
MOSCON Gianni
CHN
2.UWT
M
16-10
Nationale Sluitingprijs - Putte-Kapellen
BEL
1.1
M
21-10
Tour of Guangxi - WE
SIERRA CAÑADILLA Arlenis
CHN
1.WWT
F
21-10
Japan Cup
POWER Robert
JPN
1.HC
M
23-10
01-11
Vuelta a Guatemala
AJPACAJA TAX Alfredo Esteban
GUA
2.2
M
23-10
31-10
Tour of Hainan
MASNADA Fausto
CHN
2.HC
M
26-10
04-11
Tour du Faso
SORGHO Mathias
BUR
2.2
M
29-10
Gran Premio Icoder
VARGAS BARRIENTOS Maria Jose
CRC
1.2
F
30-10
Gran Premio Comite Olimpico Nacional Femenino
PRIETO CASTAÑEDA Marcela Elizabeth
CRC
1.2
F
02-11
04-11
Vuelta Ciclista Femenina a Costa Rica
MORENO CANCHON Blanca Liliana
CRC
2.2
F
04-11
11-11
Tour of Singkarak
EWART Jesse
INA
2.2
M
09-11
11-11
Tour of Quanzhou Bay
STEDMAN Max
CHN
2.2
M
11-11
Tour de Okinawa
MARANGONI Alan
JPN
1.2
M
14-11
18-11
Tour of Fuzhou
DAVIDENOK Ilya
CHN
2.1
M
15-11
20-11
Vuelta Internacional Ciclista Michoacan
PAREDES AVELLANEDA César Nicolas
MEX
2.2
M
01-12
01-11
Tour De Mole
SCO
2.0
M
08-12
09-12
Tour Of Belt And Road
HKG
2.2
M
12-12
Gran Premio de San José
MUÑOZ PEREZ William David
CRC
1.2
M
13-12
Gran Premio Comite Olímpico Nacional
QUIROZ AYALA Oscar Adalberto
CRC
1.2
M
16-12
25-12
Vuelta Internacional a Costa Rica
SALAS SANCHEZ Brian Alonso
CRC
2.2
M
--- advertisement ---
Pro Cycling
Calendar
Results
Startlists
Teams and Riders
News and Media
CyclingFever Weekly
Interviews
Newsfeeds
Videos
Community
Chat
Forum
Groups
Club CyclingFever
Games
Giro d´Italia
Tour de France
Vuelta a España
WorldTour competition
Spring competition
Autumn competition
About CyclingFever
History
Frequently asked questions
Make a Donation
Advertise
Cookies
Statistics